Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Poti avansa de la subofiter la ofiter?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
ParaNormal

ParaNormal

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 13.02.2015
Salut. Am 19 ani iar anul acesta am dat admitere la Academia de Poliție „Alexandru Ioan Cuza” si am picat la scris. In 2017 o sa incerc din nou mai pregatit dar imi este tare frica ca istoria se repeta. Asadar in 2017 o sa ma inscriu atat la academie cat si la o scoala de subofiteri. Intrebarea mea: Daca termini scoala de subofiteri mai poti fi avansat la ofiter daca termini si facultatea de drept? Mai ai avantaje cu facultatea de drept?

#2
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Nu e nimeni avansat de la subofiter la ofiter doar pentru ca are facultatea de drept. Poti trece din corpul subofiterilor in corpul  ofiterilor cand apar posturi de ofiter vacante si doar in anumite conditii, concursuri  etc...

Edited by nonameshadow, 23 December 2016 - 13:53.


#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Inainte mergea vrajeala asta. Faceai scoala de militieni la cimpina, dreptul la clickclick spiru si gata, te trezeai ofiter. S-au prins astia de figura si au taiat macaroana. Fa academia daca vrei sa fii ofiter!

#4
ParaNormal

ParaNormal

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 13.02.2015

 _R_A_D_U, on 23 decembrie 2016 - 14:03, said:

Inainte mergea vrajeala asta. Faceai scoala de militieni la cimpina, dreptul la clickclick spiru si gata, te trezeai ofiter. S-au prins astia de figura si au taiat macaroana. Fa academia daca vrei sa fii ofiter!
Stiam ca inainte se putea, in prezent se pare ca nu. De ce mi-a fost frica, n-am scapat Posted Image

#5
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Invata mai mult, si nu mai ai problema asta. E cea mai eficienta, rapida si ieftina solutie.

Edited by Ann0nyym0us, 23 December 2016 - 14:28.


#6
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Singurul loc unde poti fi avansat de la subofiter la ofiter fara scoala si fara pile,dar in situatii speciale,este campul de lupta.

De exemplu cand toti generalii din comandament au fost matrasiti de inamici si din tine,un merituos plutonier de companie,vor face comandant de divizie.Cu rangul adecvat,bineinteles.Posted Image

#7
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Agentii avanseaza in corpul ofiterilor fara examen, concurs si pile doar conform:

Art. 20 din Legea nr. 360/2002
Poliţistului care şi-a sacrificat viaţa în timpul îndeplinirii îndatoririlor de serviciu i se acordă post-mortem gradul de subinspector de poliţie, pentru agenţii de poliţie...

Edited by musicallro, 23 December 2016 - 15:09.


#8
ParaNormal

ParaNormal

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 13.02.2015

 Ann0nyym0us, on 23 decembrie 2016 - 14:28, said:

Invata mai mult, si nu mai ai problema asta. E cea mai eficienta, rapida si ieftina solutie.
Corect, cea mai buna solutie.

Am auzit si unele zvonuri ca s-ar intra pe pile. Stiti ceva? Sper doar ca sunt doar zvonuri...

#9
cleo23

cleo23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 18.08.2007
Decat sa pierzi vremea pe forum mai bine te-ai apuca de invatat

#10
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009

 ParaNormal, on 23 decembrie 2016 - 15:10, said:

Am auzit si unele zvonuri ca s-ar intra pe pile. Stiti ceva? Sper doar ca sunt doar zvonuri...

Orice padure are uscaciuni. Da, probabil ca sunt si ceva favoruri, insa mult, mult prea putine ca sa fie nevoie sa-ti faci probleme din cauza asta. Tu invata serios, alearga, si nu trebuie sa-ti faci griji de pile, daca esti stapan pe materie.

Edited by Ann0nyym0us, 23 December 2016 - 17:22.


#11
vio1971

vio1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 30.11.2016
da ,dupa ce devii plutonier dai grad pentru locotenent .
dupe aia strange bani ,lasă învățatul ,ăla e pentru proşti .

#12
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011

 ParaNormal, on 23 decembrie 2016 - 13:37, said:

Salut. Am 19 ani iar anul acesta am dat admitere la Academia de Poliție „Alexandru Ioan Cuza” si am picat la scris. In 2017 o sa incerc din nou mai pregatit dar imi este tare frica ca istoria se repeta. Asadar in 2017 o sa ma inscriu atat la academie cat si la o scoala de subofiteri. Intrebarea mea: Daca termini scoala de subofiteri mai poti fi avansat la ofiter daca termini si facultatea de drept? Mai ai avantaje cu facultatea de drept?
Tu nu esti in stare sa iei un amarat de examen si deja visezi grade ?! Nu mai bine bei o tuica sa faci gradele alea daca tot esti pe dinafara la examene ?!

#13
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009

 weeknd, on 23 decembrie 2016 - 18:48, said:

din ce se auzea

Ma cum dracu, toata lumea doar a auzit, nimanui nu i s-a intamplat concret.

#14
vio1971

vio1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 30.11.2016
aşa este.
ştiu una  ( politista) c are s a mpulit cu unu,tot din poliție,a lăsat casă ,soț ,copil tot  . i o sugea lu ăla non stop,pan a fost avansată la birou.
probabil era ,,meseriaşă, altfel nu era avansată.
dragu tatii ,lasă cartea şi sporturili ,că e pentru prosti ,cum îți zisăi .stranje ptruj de mii riapede

Edited by vio1971, 23 December 2016 - 19:37.


#15
ParaNormal

ParaNormal

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 13.02.2015

 cobi1, on 23 decembrie 2016 - 18:20, said:

Tu nu esti in stare sa iei un amarat de examen si deja visezi grade ?! Nu mai bine bei o tuica sa faci gradele alea daca tot esti pe dinafara la examene ?!
Examenul de la academie poate fi numit in multe feluri dar amarat nu l-as numi. Vreau sa fac ceva cu viitorul meu, deci da "visez la grade", care e problema ta? Daca ma ajuta beau o tuica sa fac gradele si sa nu mai fiu "pe dinafara la examene" Posted Image
Multumesc pentru offtopic si incurajari. Sa tot intalnesti oameni ca tine...

Edited by ParaNormal, 23 December 2016 - 20:48.


#16
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
@initiator, trebuie sa intelegi o chestie. Am fost acolo unde esti tu acum. Am dat si inca dau de d-astia ca cei de mai sus, care-si varsa frustrarile vietii lor pe succesul altora. Diferenta e ca acum nu-mi pasa si-mi vad de treaba mea. Asta de sfatuiesc si pe tine sa faci, anume sa muncesti catre ceea ce vrei sa faci si sa vezi pe propria piele cum sta treaba. Evident, sunt doar un altul de pe net, nu-s mama, tata, bunicul sau popa. E in totalitate alegerea ta.

#17
ParaNormal

ParaNormal

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 13.02.2015

 Ann0nyym0us, on 23 decembrie 2016 - 21:56, said:

@initiator, trebuie sa intelegi o chestie. Am fost acolo unde esti tu acum. Am dat si inca dau de d-astia ca cei de mai sus, care-si varsa frustrarile vietii lor pe succesul altora. Diferenta e ca acum nu-mi pasa si-mi vad de treaba mea. Asta de sfatuiesc si pe tine sa faci, anume sa muncesti catre ceea ce vrei sa faci si sa vezi pe propria piele cum sta treaba. Evident, sunt doar un altul de pe net, nu-s mama, tata, bunicul sau popa. E in totalitate alegerea ta.
Ai mare dreptate, trebuie sa devin mai indiferent. Multumesc mult pentru sfat.

Edited by ParaNormal, 23 December 2016 - 22:11.


#18
vio1971

vio1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 30.11.2016

 Ann0nyym0us, on 23 decembrie 2016 - 21:56, said:

@initiator, trebuie sa intelegi o chestie. Am fost acolo unde esti tu acum. Am dat si inca dau de d-astia ca cei de mai sus, care-si varsa frustrarile vietii lor pe succesul altora. Diferenta e ca acum nu-mi pasa si-mi vad de treaba mea. Asta de sfatuiesc si pe tine sa faci, anume sa muncesti catre ceea ce vrei sa faci si sa vezi pe propria piele cum sta treaba. Evident, sunt doar un altul de pe net, nu-s mama, tata, bunicul sau popa. E in totalitate alegerea ta.

grad de exprimare de clasa 5- cel mult,eşti sigur că nu munceşti pe la soțu lu bahmaimuțeanca ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate