Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Motan nazdravan

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005

View Postjamesbond91, on 21 decembrie 2016 - 23:30, said:

(...) Imi bag penis, am bagat atatia bani in el si sa dea un prost cu masina peste el...Mai bine imi luam un peste:|
Tu judeci habitatul lui din perspectiva unui om. Sau... ma rog. El vede altfel lucrurile.
Nu-ti lua peste, iti taie din profit.

#20
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,968
  • Înscris: 13.11.2016
Un ultim sfat, lasa-l sa se descurce singur ! Te inteleg intr-un fel, dar cred ca esti prea protector cu motanul !

#21
nt30per

nt30per

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 477
  • Înscris: 16.11.2016
Data viitoare du-l tu la fetitze si pazeste-i spatele :D

#22
jamesbond91

jamesbond91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 27.08.2016

View Postal-padrino, on 22 decembrie 2016 - 00:39, said:

Un ultim sfat, lasa-l sa se descurce singur ! Te inteleg intr-un fel, dar cred ca esti prea protector cu motanul !

oricum, acum nici nu am ce sa-i fac:|..e inchis la veterinar (sunt sarbatori)..daca e tot fraier, nu am ce sa-i fac:|..credeam ca macar a invatat ceva din atatea batai care le-a primit:|..iar faptul ca e schiop  mereu:|..ma enervez rau de tot:|.. cred ca e a 3-a oara cand are o problema la unul dintre picioare:|..ba il inteapa o albina, ba isi ia bataie:|..mereu are cate ceva:|..si faza e, ca acum e foarte umflat piciorul:|...

In fine, cred ca a fost cocolosit cam mult ( numai mancare buna, vizite la doctor etc.)..are mancare la discretie, dar tot cere sa-i dai ceva:|..are tava aia mereu plina (boabe, carne de pisici,mancare gatita etc.) si mananca cand vrea( cred ca aici am gresit-trebuia sa-i dau cu portia) ..

View PostAdm, on 22 decembrie 2016 - 00:34, said:

Off with his balls!

[ https://cdn.meme.am/cache/instances/folder787/500x/74156787.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

:|:|:|
cred ca e ca la porc:|..se ingrasa si nu mai face nimic:|..

#23
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Daca vrei sa nu mai iasa din curte puneti gard electric ( pt animale ) ... nici nu mai intra alte pisici si iaca ai rezolvat cazul !
Du-l la veterinar altundeva unde e deschis , sa nu faca javretul o infectie ca se curata rapid s-apoi plangi ...

#24
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,999
  • Înscris: 16.09.2014

View Postjamesbond91, on 22 decembrie 2016 - 00:02, said:


il stric:|..

Nu-l strici, doar il omori.

Nu numai ca nu esti responsabil/a cu propriile animale, mai contribui si la inmultirea pisicilor care-si vor sfarsi viata pe strazi.

#25
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006
Lasa-l sa-si mai ia si bataie, nu-l proteja prea mult. E ca un copil: daca te bagi prea mult peste el, risti sa-l faci pampalau. El stie ce-i mai bine pentru el, si oricum poti doar sa-l dresezi sa faca ce vrea el :D

#26
jamesbond91

jamesbond91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 27.08.2016

View Postpufonel, on 22 decembrie 2016 - 01:38, said:

Lasa-l sa-si mai ia si bataie, nu-l proteja prea mult. E ca un copil: daca te bagi prea mult peste el, risti sa-l faci pampalau. El stie ce-i mai bine pentru el, si oricum poti doar sa-l dresezi sa faca ce vrea el Posted Image


Oricum nu am cum sa-l urmaresc sa vad cand se bate:|...speram doar sa invete ceva din aceste batai|:|..daca vede ca isi ia bataie, sa fuga:|

View PostAlbastruIndigo, on 22 decembrie 2016 - 01:38, said:


Nu-l strici, doar il omori.

Nu numai ca nu esti responsabil/a cu propriile animale, mai contribui si la inmultirea pisicilor care-si vor sfarsi viata pe strazi.

ai dreptate, nu zic nu:|..dar, al meu e motan:|..iar femelele, au ele grija de pui..si oricum, se gasesc "stapani" pentru ele. Iar la mine la tara, cel putin vecinii, sunt destul de responsabili cu pisicile:)

#27
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013

View Postgladiatore, on 21 decembrie 2016 - 23:39, said:

II pui zgarda si-l legi ca pe caine .


Attached File  cat not funny.jpg   45.87K   25 downloads

#28
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
Sau de un cîine ...nimeni nu mai are curajul sa îl bată..:)

#29
ct13mey

ct13mey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 02.05.2015
Lasă-l să ia bătaie,că deaia e motan.Cu timpul va deveni mai înțelept,mai versat,mai cotoi.
Cu plecatul de acasă asta este,el va explora continuu,iar când nu va mai avea ce,va deveni o rutină plimbatul haihui,un fel de inspecție,dar tot va pleca.Cu luatul bătăii să fi sigur că într-o bună zi va fi și el nașul altui motan.

#30
Ploiesteanul2015

Ploiesteanul2015

    Cel mai iubit dintre ploieșteni

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 13.09.2015
Ameninţă-l cu un rotweiller :P

#31
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postjamesbond91, on 21 decembrie 2016 - 23:30, said:

Nu stiu ce sa ma fac cu el:|..il tin la bunici, si de fiecare data cand ma duc la ei, motanul meu are o problema (acum s-a lovit la alt picior), si este muscat de gat (o rana destul de urata), azi am vazut ca trece strada la vecini:|.. nici nu inteleg ce cauta acolo, cand are atata spatiu la noi, are si pisici pe aici. De ce trece el strada:|..

Motanii au spatiul lor de actiune, teritoriul lor. Trece strada sa vada ce motani mai bantuie pe acolo, care e teritoriul lor, se mai ia la bataie cu cate unul... asta fac toata ziua si toata noaptea, adulmeca si stabilesc teritorii. Nu-ti bate capul - mama natura are grija de toate.  Daca se bate si iese ranit din lupta, e problema lui.

#32
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
Pai ia-l ma fato la bloc, daca vezi ca e bleg si nu face fata la tara eu chiar nu inteleg de ce il mai lasi acolo. Mai ales ca e iarna, frig si el a fost crescut in casa.

#33
Niuu

Niuu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,169
  • Înscris: 22.06.2016

Quote

Nu inteleg de ce e asa de prost:|..mereu isi i-a bataie si de ce trece strada????

Pentru ca e pisoi , e in firea lui , n-ai ce sa-i faci . Pisicile sunt vanatori innascuti ; daca au posibilitatea ,n-o sa stea niciodata intr-un areal restrans ci vor explora si vor vana mereu .

#34
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,727
  • Înscris: 06.07.2005

View Postjamesbond91, on 22 decembrie 2016 - 00:32, said:

pai, nu va ma avea chef de nimic:|..stiu ce vrei sa zici, dar asta se aplica pisicilor de la bloc (pentru linistea stapanilor), daca e la tara, nu vad niciun motiv sa il castrez.

View Postal-padrino, on 22 decembrie 2016 - 00:35, said:

Nope ! Daca e la curte, nu se face asa ceva !
Astea-s comentarii in calitate de veterinar, nu ? Pe ce lume traiti oameni buni...

#35
un_dac

un_dac

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,651
  • Înscris: 13.06.2011

View Postjamesbond91, on 21 decembrie 2016 - 23:30, said:

E frumos, e mare (are 6,7 kg si 1 an jumate)

Ce rasa?

#36
Oxigen1234

Oxigen1234

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.07.2011
Motanii nu au viata prea lunga, de multe ori nici castrati nu inceteaza cu lupta si plecatul. Iar daca nu ii lasi in legea lor fug si nu se mai intorc.
Oricum e recomandabil sa castrezi motanii la 6 luni, inainte de maturizare, sa ramana mai domestici, ca dupa aia e cam degeaba.
Pisica e cu casa, mai curata, mai linistita, dar tot trebuie castrata la 6 luni ca apoi are instinctul sa se ascunda cand face puii si daca puii nu socializeaza cu oamenii de mici, apoi se salbaticesc.

Edited by Oxigen1234, 22 December 2016 - 09:48.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate