Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 

Aceleași produse, calitate diferită în Est față de Vest. Ce consumă românii și ce spune Uniunea Europeană

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
148 replies to this topic

#145
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

 tenzen, on 17 mai 2017 - 22:33, said:

Reportaje PROTV despre diferenta intre produse Est-Vest.
Reiau ce am spus mai sus: vorbe mari ale crainicei, vorbe mari din off, dar reportajul nu sustine nimic. Maximul demonstrat este ca furnizorii ofera produse la orice pret si ce aprovizionezi la magazin, aia vinzi. Ieri de exemplu am vazut reportajul cu detergentul.

Quote

Infiorator!!! Detergentul are concentratii diferite si sunt trecute pe cutie!!!
Cam asta e nivelul. Nu inteleg ce urmaresc.

#146
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,088
  • Înscris: 04.03.2014

 ShadowBroker, on 18 mai 2017 - 10:22, said:


Faptul ca nu au curaj sa le puna, nici macar sa numesca produsele cu pricina, e mai "graitor" decat orice. Eu am increde zero barat in genul asta de articole de presa.

De ce le e frica? Sa nu fie dati in judecata? De ce sa fie dati in judecata daca au dreptate?


Arata-mi acolo UN SINGUR PRODUS IDENTIFICABIL, la care sa putem face si noi comparatia!

Iti spun eu un produs, nu o sa-i spun numele dar iti dau un hint 99% te prinzi.  Un mare brand de paste italiene :)   Nu bag mana in foc ca e la fel, dar acum 5,6 ani aveau retete diferite pentru piata vest-europeana si pentru cea est-europeana.  Strategia:   In Italia o mica gresala si pierdem cea mai buna si importanta piata. In Est Europa? ce naiba stiu aia de macaroane, deja pe acolo e ultra-premium faptul ca-s din grau Durum.

Edited by ionutzitaly, 18 May 2017 - 10:35.


#147
ShadowBroker

ShadowBroker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 09.03.2017

 ionutzitaly, on 18 mai 2017 - 10:35, said:

Iti spun eu un produs, nu o sa-i spun numele dar iti dau un hint 99% te prinzi.  Un mare brand de paste italiene Posted Image   Nu bag mana in foc ca e la fel, dar acum 5,6 ani aveau retete diferite pentru piata vest-europeana si pentru cea est-europeana.  Strategia:   In Italia o mica gresala si pierdem cea mai buna si importanta piata. In Est Europa? ce naiba stiu aia de macaroane, deja pe acolo e ultra-premium faptul ca-s din grau Durum.
Habar n-am, si barilla si de cecco mi s-au parut la fel si le-am testat nu acum ci cu multi ani in urma. Idem cu cirio sau ton rio mare. Mai mult, dixan mi se pare ca-i persil, iar dash, ariel.

#148
Gaben_Almighty

Gaben_Almighty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 20.02.2014
http://adevarul.ro/e...b678/index.html

Ca sa vezi, de vina e statul roman care nu aplica directivele uniunii si nu strainii care ne exploateaza, statul paralel, soros etc.

#149
dennis_2005

dennis_2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,335
  • Înscris: 17.09.2008

 Gaben_Almighty, on 08 martie 2018 - 18:29, said:

http://adevarul.ro/e...b678/index.html

Ca sa vezi, de vina e statul roman care nu aplica directivele uniunii si nu strainii care ne exploateaza, statul paralel, soros etc.
In acest caz chiar ca sunt de vina autoritatile romanesti pentru ca periodic, in mod aleator, nu verifica calitatea carburantului.
Trist este ca au trecut aproape 2 ani iar est europenii au parte in continuare, de produse inferioare calitativ fata de cele comercializate in occident.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate