Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

care ii treaba cu astia ce dau semnale pe piete

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
am aflat de ieri de acesta piata controversata numita "optiuni binare".
asa am aflat ca exista persoane care dau "semnale" la oameni si le spune cand si ce sa cumpere

pe Wikipedia zice ca optiunile astea binare sunt extreme de controversate, in mare parte scammuri, siturile astea iti fura datele personale, nu iti dau banii cand trebuie sa ii scoti, se fac ca ploua, etc.

cu toate astea am "intalnit" pe unu care iti cere sa depozitezi o anumita suma prin linkul lui de afiliere pentru a beneficia de semnalele lui.
Ce parere aveti?
Niste sarlatani baietii astia mana-n mana cu bisnitarii din spatele sitului?

#2
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Apa, aerul și fraieru'...

#3
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
stiu pe unu ce a bagat $350, si I-a pierdut pe toti, (el zice ca oentru ca nu a ascultat "semnalele") si acum mai vrea sa bage inca pe atat, atat de mare incredere are

#4
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,576
  • Înscris: 11.06.2010
Preferi sa pui pariu si sa ai sansa de a pierde banii ? Sau preferi sa iei comision de la ambii pariori ?

#5
SOCRATE_MMXII

SOCRATE_MMXII

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,004
  • Înscris: 29.01.2013
Vă dau și io un cont. Nu-mi trimiteți și mie „comisioane” de 500 Euro săptămânal, că vă dau semnale: de fum, cu lanterna, în cod Morse, cum vă place, numa' să-mi virați banii în cont. Posted Image

#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

 SOCRATE_MMXII, on 27 noiembrie 2016 - 09:54, said:

Apa, aerul și fraieru'...
Ba nu! Chiar te inseli.
Sunt oameni cu inima de aur, care, pentru ca nu au timp sa faca ei investitii si sa devina milionari, ii ajuta pe altii, oferindu-le ponturi minune. Si pentru ca, pur si simplu, oferind doar ponturi pe piata, nu pot satisface cererea altor afaceristi care au suficienti bani si timp,dar canci idei, dar vor sa devina miliardari fara efort, au infiintat si site-urile cu ponturi pentru pariuri,
Astfel, oamenii cu inima de aur ii ajuta sa se imbogateasca fara riscuri, pe cei cu creierul de nuca.

#7
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,239
  • Înscris: 24.02.2007

 on64, on 27 noiembrie 2016 - 09:34, said:

siturile astea iti fura datele personale, nu iti dau banii cand trebuie sa ii scoti,

Daca vrei piete serioase, de ce vorbesti de situri oarecare?

#8
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
pai situl e iqoption, nu stiu cat de serios e

#9
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Cei care dau semnale pe un sistem de tranzacționare au de câștigat în momentul în care ei au afiliați ce le copiază strategia, presupunând că e una câștigătoare.

#10
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
adica e si posibilitate sa fie chiar pe bune?

cu toate astea am o nelamurire

Sa presupunem ca "startegul" gheorghe are o startegie buna, si reuseste de fiecare data sa iasa pe profit. Deci daca el pariaza pe un "broker" de asta binar sau cum so fi numind, brokerul (siteul) respectiv are pierdere?

Si daca Gheroghe are in spae o armata de  100 de afiliati cu care impartaseste semnale, si toti acesti 100 de afiliati ies pe castig urmand tacticile lui gheroghe, situl nu iese cumva pagubit?

Si cu toate astea il rasplateste pe gheroghe si ii da bonusuri pentru ca reuseste sa invinga sistemul, ba chiar mai mult are in spate o armata care face acelasi lucru?

Edited by on64, 27 November 2016 - 13:25.


#11
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Brokerii castiga din comisioane, si prefera sa procedeze asa deoarece pentru ei nu exista niciun risc. Tu pui banii, ei isi trag comision cand castigi. Daca pierzi, pierzi doar tu.

Bursa e intr-o stare de echilibru, nu e casa de pariuri sa dea de la ea bani. Daca cineva vinde actiuni, trebuie sa existe cineva dispus sa le cumpere, altfel nu poate vinde.

#12
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
dar in cazul optiunilor binare treaba sta intr-un mod diferit.
jucatorul pariaza impotriva brokerului 50% alba,neagra, si are o cota de castig de 0.8

#13
kapio

kapio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 07.10.2008
Pana la urma iq option astia sunt scam ?

#14
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Nu sunt scam.

#15
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
exista posibilitati de a face un profit colosal raportat la investitie, (bine, aici daca ai softwarele de analiza setate cum treuie, si ai si cunsotinte avansate in domeniu) si de aceea lumea asta a optiunilor binare este arhiplina de scameri. eu cred totusi ca exista un procent mic de traderi care reausesc sa traiasca din asta, ba mai cred ca unora dintre ei le merge destul de binisor

#16
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Un procent mic, ca in pariuri, poker, MLM, masele insa ies in pierdere.

#17
imnotsmith

imnotsmith

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 26.01.2009
Poate ai sanse mai mari de a fi profitabil daca faci invers decat "semnalul" sau dai cu banul sau ..
Cred ca oricare din noi poate da "semnale" in gluma pentru 100usd pe luna.

Care e diferenta intre optiune binara, optiune americana/europeana, bet spreading, futures/actiuni, cfd? Stii in ce te bagi sau esti un caine surd plecat la vanatoare?!

Edit: brokerul are parte riscuri. Vezi Ian 2015 chf

Edited by imnotsmith, 07 December 2016 - 00:31.


#18
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
destul de surd la vanatoare. in 3 zile 170, uitandu-ma la un metatrader 4 cusomizat, iar astazi -65.
Ce am bagat eu initial am scos tot
momentan am 169
joc doar pe eur/usd

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate