Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Pareri Sameday curier...

- - - - -
  • Please log in to reply
169 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mi-a sosit un colet prin SameDay, de la PC Garage, la 20 de ore de cand am plasat comanda. Au venit cu o camioneta cu prelata, unde aveau mai multe ”obiecte” mari.
Singura nemultumire este ca m-au chemat sa cobor jos pe o alee alaturata, pentru ca se grabeau si nici nu aveau acces foarte bun, la mine la scara, pentru masina mare. In mod teoretic am beneficiat de deschiderea coletului in fata curerilor. Practic, nu. Din fericire produsul a fost OK.

Edited by MembruAnonim, 18 October 2017 - 12:05.


#20
buzasparta

buzasparta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 11.07.2007
Sameday? Cum sa te numesti Sameday si sa tii un colet in depozit la tine si sa nu fii in stare sa-l livrezi nici macar in 10 zile? Astia sunt cea mai proasta gluma in materie de curierat si livrari colete.

#21
maxutu

maxutu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 05.11.2006
si eu astept de o saptamana sa  elibereze comanda din depozitul local . Probabil trebuie sa mai astept o saptamana, ce atata graba.
Voi mentiona la comenzile ulterioare, fara aceasta firma de curierat sau sa nu-mi mai onoreze comanda.Probabil sunt si alte magazine online inafara de emag. Daca se mai dezvolta mult colosul asta de magazin o sa-i elimine pe toti si o sa faca singur jocurile. Acu si-a luat firma de curierat si vedem rezultatul.

#22
crystinne

crystinne

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.12.2017
E cea mai neserioasa firma de curierat. Angajati impertinenti care raspund foarte greu la telefon si care amana livrarea comenzii de pe o zi pe alta sub pretextul ca masina e deja plecata si imi propun sa vin la sediul lor sa ridic comanda...

#23
buzasparta

buzasparta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 11.07.2007
Pai emag in mare =flanco=sameday=fashiondays=pcgarage.Si mai adauga poate in timp si altele.Sau poate ma insel.

#24
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Cea mai de rahat firma de curierat pe acelasi loc cu DPD.
Cum sa te numesti frate sameday si sa nu livrezi nici la 10 zile, stau coletele bine mersi in acelasi oras cu mine si nu le pot lua ca nu stiu unde au sediul, la telefon astepti jumatate de ora si apoi un robot iti inchide in nas, niste gunoaie, daca emag imi mai trimite cu ei vreodata anulez pe loc comanda.
Si acum nu mai am rabdare pana au ei de gand sa-mi aduca coletul de pasti, o sa sun la emag sa anulez comanda, tot zic ca nu mai platesc in avans cu cardul si nu ma invat minte niciodata.
Fan curier imi aducea coletul intotdeauna a doua zi.

#25
puiutu73

puiutu73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 09.02.2007
la mine a durat 22 de ore de cand am plasat comanda.

Attached Files



#26
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
in bucuresti, in tara e praf, se plang pe facebook si ca asteapta de saptamani, niste nenorociti.

#27
jozefp

jozefp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.05.2006
Cred ca s-a facut o greseala la inregistrarea firmei, denumirea ar tebui sa fie someday ...

#28
XAN

XAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,303
  • Înscris: 01.09.2002
eventual samemonth ra mai potrivit. Am comandat un telefon de pe emag pe 8 decembrie, încă nu a venit deși figurează predat curierului din 9 decembrie. Ieri dimineață primesc mesaj că va fi livrat coletu și cum eram liber iar adresa de livrare e de la serviciu, la 20 km în altă localitate, mi-am făcut de lucru pe acolo că de, o veni curierul, am sunat toată ziua pe număru curierului primit în sms și nimic, nu tu răspuns nu tu nimic din partea lor, probabil era o glumă de dimineață să te țină conectat Abia aștept să completez feedbackul pe emag, mă rog, nu că i-ar durea pe ei undeva.

#29
sergiu37

sergiu37

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 13.11.2006
Cel mai probabil nici n-o să-ți accepte mesajul.
E o cenzură la mesaje pe acolo de nu-ți va veni să crezi.

#30
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Daaaa, cum postezi un mesaj negati, primesti retur la el cum ca ar fi neadecvat. Astept si eu un colet de la someday, de la flanco, comanda plasata pe 14,nici pana acum nu apare nimic in sistemul lor, desi detin acel AWB, vai mama lor.Trag firmele astea de doi bani la contracte bune, precum musca la cacat.

#31
qrevcs5

qrevcs5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 14.12.2011
comanda data la emag. primesc pe data de 16.12.2017 sms ca vine curierul. il sun sa-mi spuna pe la ce ora, si imi spune ca nu stie si ca ma suna cand este la usa. azi e luni si nu a sunat nici draq. am intrat pe site si coletul meu este la ei in depozit ...in prahova.

draga sameday.ro,
te rog frumos sa-ti revizuiesti politica cu clientii.
daca nu sunteti in stare sa livrati un colet in ziua in care anuntati livrarea, va rog sa anuntati si clientul ca sunteti incompeteti in ziua respectiva si ca amanati livrarea pentru a doua zi, a treia zi...cand sunteti destul de competenti in livrarea coletului.

Multumesc.

Edited by qrevcs5, 18 December 2017 - 15:28.


#32
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Niste paduchi acestia de la "someday".

#33
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Azi noapte a intrat in depozit, nici pana acum n-a plecat pe curier, am impresia ca au oameni cu ziua sau cu venitul minim garantat ptr sortat colete.

#34
sergiu37

sergiu37

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 13.11.2006
Eu am comandat un produs joi de la flanco, vineri la amiază a ajuns la Sameday. Sâmbătă a ajuns în depozitul local. Iar azi mi l-a livrat curierul. Nu e aceeași zi, dar pare ok.

#35
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Intr-un final a venit coletul... in ambalaj de FAN Courier, naiba mai intelege ce si cum.

#36
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Pana la urma am aflat cu greu unde ar avea sameday locatia in arad, la vreo 7 km de oras, abea i-am gasit intr-o hala in camp, am facut putin galagie da nu s-au lasat impresionati, au cautat jumatate de ora dupa colete si din 4 mi-au dat doar unul, au zis ca restu ar fi primit comanda de la emag sa le trimita inapoi la ei, am sunat in fata lor la emag si aia m-au asigurat ca ei n-au dat nicio comanda de trimis inapoi ci de urgentat livrarea, astia ca nu ca ei au primit mail de la Bucuresti, mi-a cerut emagul numele celui ce a dat comanda de retur, au dat ei un nume si emag a zis ca numele respectiv nu lucreaza la ei, nu exista, si pe AWB nu e scanat ca ar fi plecat inapoi coletele ci ca sunt tot la arad, a ramas ca rezolva emag cumva ca le-am zis ca eu vreau coletele, sa se descurce cu incompetentii de la arad.
Cand sa plec imi zic gunoaiele de la sameday arad ca de fapt ar fi plecat cu o seara inainte coletele la timisoara si ca o sa mi le livreze maine, parca vad ca iar m-au mintit, si cred ca sunt tot la ei si m-au frecat ca sa-si bata joc inca o data, ca un colet care schimba destinatia trebuie intai scanat si sa apara pe awb, ceea ce nu s-a intamplat.
4 comenzi am mai dat de atunci la emag, dar nu le-am mai platit in avans, si toate au ajuns cuminti a doua zi cu fan curier.
Someday, o bataie de joc a lui emag fata de clienti.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate