Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

ciclu cățelușe

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Alinuta88

Alinuta88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 15.10.2015
Bună ziua,am o cățelușa, metisa de 4 luni și vreo 10 zile.acu câteva zile am observat ca face des pipi și câteva pete de sânge rozalii,unele erau împreună cu pata de pipi altele pe contul lor.am sunat veterinara și ea spune ca ar fi cam devreme sa fie deja în călduri,crede mai mult ca sar trata de o cistita.alt medic tot veterinar a spus ca poate sa facă o infecție alimentara și tot cam așa se manifesta,dar în 24-48 de ore ar trebui sa treaca.dimineață iar am găsit pete de sânge de data asta parcă erau un pic mai colorate,și au cam trecut 48 de ore.cățelușa e jucăușă,noaptea dorme nu e agitată.întrebarea mea este dacă a trecut careva prin situația ăsta cu cățelușa așa mica.Mulțumesc

#2
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Esti sigura in mod absolut ca are varsta respectiva? E cam devreme pentru ciclu, fie el si fals.

Ia in calcul orice alta varianta, care te duce la o posibila afectiune.

Doctorii aia, la care zici ca ai fost erau veterinari adevarati?

Edited by arab, 26 November 2016 - 12:24.


#3
tonyvn

tonyvn

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 229
  • Înscris: 19.09.2016
e posibil sa fie la menopauza

#4
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Mda...trece timpul repede, e posibil!Posted Image

#5
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Eu nu inteleg de ce e greu sa iei catelusa cu tine, o duci frumos la veterinar sa o vada si sa-i dea tratament. Ca la telefon, vorbiti discutii.

#6
Alinuta88

Alinuta88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 15.10.2015
Lypsum ,arab și tonyvn,Eu de câte ori văd un subiect unde nu mă pricep tac din gură,eu nu am pus comentariul de plictiseala,Am întrebat doar poate dacă s-a găsit careva în aceiași situație,tu crezi ca st atât de bătută în cap și nu mi-a trecut prin el sa iau cățelușa în brațe și sa mă duc cu ea la doctor?mi-a trecut,numai ca doctorul a spus ca dacă nu trece în 48 de ore ,abia atunci sa mă duc, mi-a dat un medicament sa-i tina vezica curata și abia după mă pot duce sa facă examen la urină.Ne dam toți deștepți.

#7
tonyvn

tonyvn

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 229
  • Înscris: 19.09.2016
daca doua veterinari nu te au ajutat,nu vad cum am putea o face noi ?
presupun ca sfaturile, [ de la doctore] ,tot pe forum uri le ai primit  si chiar nu te ai ,,deranjat,, sa te duci personal cu katelusha la ei [probabil ,n ai bani de vizeta] Posted Image

Edited by tonyvn, 26 November 2016 - 14:29.


#8
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 27.01.2016
Pai du-o la un mascul, daca se da la ea inseamna ca e pe ciclu 100%, daca nu, e alta problema.

#9
Alinuta88

Alinuta88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 15.10.2015

View Posttonyvn, on 26 noiembrie 2016 - 14:28, said:

daca doua veterinari nu te au ajutat,nu vad cum am putea o face noi ?
presupun ca sfaturile, [ de la doctore] ,tot pe forum uri le ai primit  si chiar nu te ai ,,deranjat,, sa te duci personal cu katelusha la ei [probabil ,n ai bani de vizeta] Posted Image
Tu de exemplu mi-ai putea fi de mare ajutor.1..ori nu mai scrii nimic la acest post ori revii cu comentarii când dai un pic prin clasa 1 și înveți un pic de limba română.Și ca sa-ti mai explic inca odată,eu am scris doar pentru cei care au trecut prin așa ceva cu cățelușele,adică sunt cazuri extreme și le poate veni ciclu mai devreme de 6 luni?

#10
Alinuta88

Alinuta88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 15.10.2015
Tu dacă suferi de băgare în seamă nu e problema mea.

Edited by Alinuta88, 26 November 2016 - 15:52.


#11
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Ce talie are catelusa? Cele de talie mica pot intra in calduri pe la 5-6 luni. Cele de talie mijlocie la 7-8 luni iar cele de talie mare pe la 9 luni

#12
Alinuta88

Alinuta88

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 15.10.2015
E de talie mică.,nu are nici 5 luni cățelușa.

#13
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
O fi mai precoce. O lasi sa iasa din calduri si dupa o luna o sterilizezi. E posibil sa aiba vreo dereglare hormonala caz in care poate face oricand un piometru care nedepistat la timp ii pune viata in pericol.

#14
MinnieM

MinnieM

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.09.2017
Am o catelusa de Bullmastiff de 13 luniPosted Image  prima perioada menstruala a fost la 8 luni,corect din punct de vedere medical. Exact in ziua cand a inplinit 13 luni au reaparut semnele menstrei.....cam repede zic eu.....doar 5 luni intre perioade. Va rog daca ati intalnit cazuri sau aveti informatii,help.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate