Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

ZTE Axon 7 Mini

- - - - -
  • Please log in to reply
463 replies to this topic

#19
asda

asda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,018
  • Înscris: 02.11.2009
Pe unul da si nu e foarte multumit de el pentru ca i se pare ca agata, poate fi ceva temporar sau legat de o aplicatie si nu neaparat o problema cu telefonul in sine.

#20
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
E posibil să fie vreo aplicație instalată de el, căci la 3 GB RAM îmi vine greu să cred că se întâmplă asta cu SO din fabrică.

#21
HLG

HLG

    Like a baws!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,100
  • Înscris: 08.07.2007
Stiti daca e expus in vreun magazin RDS in Bucuresti?
Nu ma pot decide intre Axon 7 Mini si Honor 8, si as vrea sa il "butonez" putin.

#22
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
O să apară expus atunci când se vor onora toate comenzile actuale. Cel putin asa am văzut că s-a procedat până acum. Deocamdată, din cei care urmărim acest topic, nu l-a primit nimeni...

#23
Sebullbas

Sebullbas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.08.2014
Acum 2 minute, m-au sunat cei de la RCS, mi-au spus ca mi-a sosit telefonul, astazi ma duc sa-l ridic, revin cu detalii.....

#24
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Bravo! Eu mai aștept...

#25
corneillus

corneillus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.06.2009
@ Sebullbas

Va salut. Ati primit telefonul? L.ati testat, cum vi se pare achizitia, minusuri, plusuri?!... Pe 18.11 am facut si eu contract si comanda, am trecut ieri pe la RDS si nu a ajuns, nici nu au putut sa imi dea un termen... Cand ati facut comanda, cat a durat pana l.ati primit? Multumesc anticipat. Stima.

#26
Sebullbas

Sebullbas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 05.08.2014

View Postcorneillus, on 25 noiembrie 2016 - 11:06, said:

@ Sebullbas

Va salut. Ati primit telefonul? L.ati testat, cum vi se pare achizitia, minusuri, plusuri?!... Pe 18.11 am facut si eu contract si comanda, am trecut ieri pe la RDS si nu a ajuns, nici nu au putut sa imi dea un termen... Cand ati facut comanda, cat a durat pana l.ati primit? Multumesc anticipat. Stima.


Salut,

Comanda am dat-o pe 16.11.2016, fix in 7 zile a ajuns telefonul. ieri m-au sunat sa-l ridic dar nu am avut timp sa ajung. Tot ceea ce pot sa va spun este ca si fratele meu l-a ridicat ieri, tot acelasi model, este foarte multumit, are semnal de la RCS full in zone unde avea doar o liniuta, in convorbire vocea interlocutorului este foarte clara, nu se aude cu ecou sau infundat, culorile redate de ecran sunt clare si reale asta datorita ecranului amoled (nu IPS), 4G-ul de la RCS zbarniie pe el, vine cu o husa de silicon transparenta dar nu si cu folie pe ecran.
De-abia astept si eu sa intru in posesia lui, Va mai tin la curent cu detalii adca reusesc sa-l iau astazi.

#27
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Eu azi am împlinit 2 săptămâni de la data comenzii. :)
Am deschis sesizare în Digicare, poate voi primi mai multe informații referitor la data livrării.

#28
corneillus

corneillus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.06.2009
Va salut. Astazi in jurul orei 13.00 am primit mesaj si mail ca pot sa trec pe la RDS sa ridic telefonul. In cinci minute eram la ei. Eu am facut pe data de 18 contractul si comanda. Astazi l.am primit dar ieri am trecut pe la rds sa platesc o factura, am intrebat de telefon si mi s.a spus ca nu stiu cand o sa il primesc si nici nu imi pot da un termen orientativ iar astazi marea surpriza! Nu l.am butonat foarte mult din lipsa de timp  dar ca si prima impresie zic ca e super telefonul. In magazine am vazut preturi intre 1500 si peste 1700 de lei pentru modelul acesta. la digi e 1299 lei din care mi s.a mai scazut un voucer de 290 lei din avans. Ca prima impresie:
-doua difuzoare, sunet stereo cu dolby atmos, se aude excelent.
-display excelent, luminos, clar, se vede din toate unghiurile posibile.
-se misca si incarca paginile de internet foarte repede.
-folosesc o cartela de orange si una de digi, ce mi se pare excelent este ca poti seta datele mobile 3G sau 4G din setari pe sim 1 sau sim 2 fara sa sa fie nevoie sa schimbi cartelele intre ele. Majoritatea dual simurilor au slotul unu 3sau 4 G iar sim 2 functioneaza in 2G. de fapt asta a fost si principalul criteriu care m.a determinat sa aleg acest model. Am internet 4 G de la orange pe care vreau sa il folosesc iar cu alt telefon nu mai puteam folosi cartela de digi care functioneaza numai 3G.
Am primit in pachet husa de silicon, casti, incarcator si cablu de date.
-la prima vedere incarca foarte rapid, bagat la 22.01 la incarcat cu baterie 59% la 22.34 a urcat pana la 90 %, deci 31% in 33 de minute... cam minutul si procentul aproape.
-camera face niste poze superbe.
-Ca si minusuri, ca  la majoritatea dealtfel, slotul doi sim este hibrid, adica ori sim 2 ori card. dar avand 32 gb memorie interna nu cred ca e o problema. Revin cu detalii dupa ce am timp sa il butonez mai mult.

#29
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Băi RDS-ule, eu am comandat telefonul ăsta la câteva ore după ce l-ați băgat în ofertă și încă nu l-am primit. Altii l-au comandat după 1 săptămână și deja s-au săturat de butonat.
Ai de gând să mi-l drept cadou de Moș Crăciun?

#30
danromania2002

danromania2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 27.08.2007
E genial telefonul asta, boxele sunt senzationale am intrat in demo video din aplicatia Dolby si sunetul este peste tot ce am vazut pana acum, cei 3GB de RAM sunt suficienti momentan sa vedem pe viitor.
Ecranul Super Amoled e peste IPS,TFT are unghiuri bune - am instalat Glance https://play.google....m.thsoft.glance si acum am functia Always in "ala" Samsung:)))

#31
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Așa mă, faceți-mi în ciudă. Posted Image

Edited by Bobses, 26 November 2016 - 12:12.


#32
sideshow

sideshow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.01.2009
mhm ... dupa niste mii cheltuite de-a lungul timpului ajung la concluzia ca e aberant totul - inclusiv oferta de fata, ma explic: telefonul cu abonament ajunge la peste 1200ron in versiunea mini - peste balta la ora asta e fix 349.48$ versiunea 7. iar 7mini 199.98$ - preturile fiind la "liber" ps: pt. abonatii digi - am stat la telefon saptamana asta peste 1ora cu serv. clienti timp in care am fost super aburit cu minunatele oferte, drasticele reduceri and so on ca la final sa concluzioneze ca din cauza faptului ca nu am servicii fixe nu-mi poate aplica oferta nr. vietii de-o ridica-n slavi dar ca ma poate "ajuta" sa iau device-ul cu un avans ceva gen 90% + restul in 3 rate - in conditiile in care de la portarea numarului in retea pana in prezent facturile au fost achitate in avans - complet neatractiva "oferta" din punctul meu de vedere...fac abstractie de faptul ca vand pielea ursului din codru telefonul nefiind pe stoc...+multe adunate in aproape 1 an cat am la dumnealor, in rest da, ok singura diferenta : optim nelimitat la 5.81euro/luna

#33
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Ai omis să spui că acele prețuri sunt pe Amazon și doar pentru cei care au pachetul Amazon Prime (care și el costă). În plus, la prețul de 200$ prin Amazon Prime pentru Axon 7 Mini (că despre el e topicul) se mai adaugă încă $59.72 transportul - total 260$.
Pe gearbest.com, Axon 7 Mini e fix 346.88$ și vine tocmai din Hong Kong.
Nu mai iese așa de ieftin, nu?

Mie îmi convine prețul de la Digi (prețul întreg e aproximativ 309$ - vorbim de dolari, că am început cu ei) - aplicând și voucherul pe care îl am, ies cu aproape 100 de dolari mai puțin, adică iau telefonul cam la 210$.

Singura nemulțumire e stocul lipsă și modul de distribuire. Am senzația că, cel puțin în țară, se aprovizionează în primul rând angajații și abia la urmă fraierii care l-au comandat - nu e prima dată când se procedează așa.

#34
sideshow

sideshow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.01.2009

View PostBobses, on 26 noiembrie 2016 - 21:10, said:

Ai omis să spui că acele prețuri sunt pe Amazon și doar pentru cei care au pachetul Amazon Prime (care și el costă). În plus, la prețul de 200$ prin Amazon Prime pentru Axon 7 Mini (că despre el e topicul) se mai adaugă încă $59.72 transportul - total 260$.
Pe gearbest.com, Axon 7 Mini e fix 346.88$ și vine tocmai din Hong Kong.
Nu mai iese așa de ieftin, nu?

Mie îmi convine prețul de la Digi (prețul întreg e aproximativ 309$ - vorbim de dolari, că am început cu ei) - aplicând și voucherul pe care îl am, ies cu aproape 100 de dolari mai puțin, adică iau telefonul cam la 210$.

Singura nemulțumire e stocul lipsă și modul de distribuire. Am senzația că, cel puțin în țară, se aprovizionează în primul rând angajații și abia la urmă fraierii care l-au comandat - nu e prima dată când se procedează așa.

Eroare, preturile recitate erau de pe bestbuy - si da evident ca acestora le adaugi costurile aferente transportului s.a.m.d - nu stiu la ce voucher faci referire - iti scoti telefonul la 210 dolari cu abonament in conditiile in care el la liber e sub 200? si-ti convine? Super...sper ca realizezi ca e si el supus deprecierii atat valorice si cat tehnice si in cateva luni cand pretul cade vei avea un abonament pt un telefon supra-platit. Ca sa-ti zic? bafta si sa-l stapanesti sanatos!

#35
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Da, îmi convine: n-am de gând să-l cumpăr de pe bestbuy. În cel mai rău caz, Amazon - de unde am spus eu prețurile.
Am 4 abonamente DON pe care plătesc în total 4*2.9€.
Cum am spus, am și un voucher de la RDS de 390 lei.

Orice telefon se depreciază în timp: dacă judecăm așa cum spui tu, nu ne-am mai cumpara în veci ceva, căci oricum (nu-i așa?) se depreciază...

#36
sideshow

sideshow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.01.2009

View PostBobses, on 26 noiembrie 2016 - 21:52, said:

Da, îmi convine: n-am de gând să-l cumpăr de pe bestbuy. În cel mai rău caz, Amazon - de unde am spus eu prețurile.
Am 4 abonamente DON pe care plătesc în total 4*2.9€.
Cum am spus, am și un voucher de la RDS de 390 lei.

Orice telefon se depreciază în timp: dacă judecăm așa cum spui tu, nu ne-am mai cumpara în veci ceva, căci oricum (nu-i așa?) se depreciază...

Ok, contravaluarea abonamentului data exemplu e indiscutabil un bestbuy dar pretul pretins pe modelul in cauza tot imi pare aberant - personal prefer sa-l achizitionez din us si datorita diferentelor tehnice ma gandesc serios la 7 fara mini - model care daca apare la operator in buna traditie deja ajunge la preturi nesimtite departe de ce e afara + stocuri si liste de asteptare... nope thanks

LE: Eu acum realizez: voucher-ul de care vorbesti e inclus in exemplul tau? sau n-am inteles eu? Cu alte cuvinte-mi spui ca incluzand voucher-ul "reusesti" o achizitie / abonament mai scumpa decat e la liber in afara, cum ziceai? "Orice telefon se depreciază"...subtil...foarte subtil!

Edited by sideshow, 26 November 2016 - 22:29.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate