Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

ZTE Axon 7 Mini

- - - - -
  • Please log in to reply
463 replies to this topic

#37
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 14.02.2002
Vulpea și strugurii... :)
E cel mai tare telefon pe care pot să-l cumpăr cu 900 de lei... și, mai mult, în rate...

#38
sideshow

sideshow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.01.2009

View PostBobses, on 26 noiembrie 2016 - 22:24, said:

Vulpea şi strugurii... Posted Image
E cel mai tare telefon pe care pot să-l cumpăr cu 900 de lei... şi, mai mult, în rate...

View PostBobses, on 26 noiembrie 2016 - 22:24, said:

Vulpea şi strugurii... Posted Image
E cel mai tare telefon pe care pot să-l cumpăr cu 900 de lei... şi, mai mult, în rate...


Nope - in cazul de fata te inseli grav nu-i vorba de nici macar un strugure, iar de vulpe nici atat - e vorba de lacomia unora si prostia altora iar tu nu faci nimic altceva decat sa-mi confirmi banuiala pt. ultima oara: FACT 1. Acest telefon se comercializeaza la liber cu un pret de sub 200usd, 2 Pretul pe site-ul operatorului ce-l are in oferta la noi in tara e de fix 1299ron. Asta cu un voucher care-l aduce la pretul pe care l-ai plati pt device fara abonament in afara e comica dar daca te bucura "ratele" facute pe japca operatorului ce sa-ti mai zic?... Asa-i cum spui tu

#39
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 14.02.2002
Da, mă bucură. Iar invidia ta și pseudo analiza pe care-o faci mă amuză teribil.
Nu știu de ce mai pierzi timpul pe topicul fraierilor care-si cumpără telefonul ăsta de la RDS. Tu, mare om... Zău așa, lasă-ne în durerea noastră și ia-ți ce telefon vrei și de unde vrei.

#40
stanicared

stanicared

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 20.08.2007

View Postcorneillus, on 25 noiembrie 2016 - 22:39, said:

Va salut. Astazi in jurul orei 13.00 am primit mesaj si mail ca pot sa trec pe la RDS sa ridic telefonul. In cinci minute eram la ei. Eu am facut pe data de 18 contractul si comanda. Astazi l.am primit dar ieri am trecut pe la rds sa platesc o factura, am intrebat de telefon si mi s.a spus ca nu stiu cand o sa il primesc si nici nu imi pot da un termen orientativ iar astazi marea surpriza! Nu l.am butonat foarte mult din lipsa de timp  dar ca si prima impresie zic ca e super telefonul. In magazine am vazut preturi intre 1500 si peste 1700 de lei pentru modelul acesta. la digi e 1299 lei din care mi s.a mai scazut un voucer de 290 lei din avans. Ca prima impresie:
-doua difuzoare, sunet stereo cu dolby atmos, se aude excelent.
-display excelent, luminos, clar, se vede din toate unghiurile posibile.
-se misca si incarca paginile de internet foarte repede.
-folosesc o cartela de orange si una de digi, ce mi se pare excelent este ca poti seta datele mobile 3G sau 4G din setari pe sim 1 sau sim 2 fara sa sa fie nevoie sa schimbi cartelele intre ele. Majoritatea dual simurilor au slotul unu 3sau 4 G iar sim 2 functioneaza in 2G. de fapt asta a fost si principalul criteriu care m.a determinat sa aleg acest model. Am internet 4 G de la orange pe care vreau sa il folosesc iar cu alt telefon nu mai puteam folosi cartela de digi care functioneaza numai 3G.
Am primit in pachet husa de silicon, casti, incarcator si cablu de date.
-la prima vedere incarca foarte rapid, bagat la 22.01 la incarcat cu baterie 59% la 22.34 a urcat pana la 90 %, deci 31% in 33 de minute... cam minutul si procentul aproape.
-camera face niste poze superbe.
-Ca si minusuri, ca  la majoritatea dealtfel, slotul doi sim este hibrid, adica ori sim 2 ori card. dar avand 32 gb memorie interna nu cred ca e o problema. Revin cu detalii dupa ce am timp sa il butonez mai mult.

Va salut. Am citit pe gsmarena ca n-ar avea Caller ID (unii spun ca  atunci cand sun eu nu ii apare interlocutorului numele meu, doar nr. de telefon, desi ma are in agenda, altii ca atunci cand sunt sunat imi apare doar nr. apelantului si nu numele, desi il am in agenda). Puteti confirma sau infirma?

#41
corneillus

corneillus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.06.2009

View Poststanicared, on 27 noiembrie 2016 - 10:27, said:


Va salut. Am citit pe gsmarena ca n-ar avea Caller ID (unii spun ca  atunci cand sun eu nu ii apare interlocutorului numele meu, doar nr. de telefon, desi ma are in agenda, altii ca atunci cand sunt sunat imi apare doar nr. apelantului si nu numele, desi il am in agenda). Puteti confirma sau infirma?

Va salut. Il am de aproape  trei zile. Asa citisem si eu inainte sa il iau si aveam ceva dubii in privinta asta insa nu e nici o problema. Indiferent pe cine apelez ii apare numarul si numele meu, la fel indiferent cine ma suna daca il am in agenda imi apare numele. Deci infirm cele vehiculate.

#42
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 14.02.2002
În mod sigur cel care se plângea de asta era într-o rețea ciudată și cu probleme.

#43
danromania2002

danromania2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 27.08.2007

View Postsideshow, on 26 noiembrie 2016 - 23:16, said:

Invidie? vezi ca vorbesti prostii! iar daca tu denumesti analiza fie ea si "pseudo" asa cum ai zis e clara treaba, tine cont ca n-am facut nimic altceva decat am atras atentia asupra felului in care un operator intelege sa joace in piata asta, in alta ordine de idei daca-i reprezinti interesele o faci cum nu se poate mai prost, intr-unul din posturile ce-ti apartin ai indicat doua surse din care se poate achizitiona acest telefon la pretul corect + una enuntata de mine sunt deja 3. In alt post ziceai ca ai 4 abonamente la acelasi operator ...eu am mai multe la diversi operatori asta-i una din diferenele dintre noi cand te mai gandesti sa o arzi cu vulpi si struguri uita-te in propria ograda ca nu toti in momentul in care-si cumpara telefoane se bucura la rate pentru telefoane la suprapret/24 luni de contract
Apropo, ai uitat sa mentionezi ca numai achizitionat din Romania beneficiaza de garantia VIP:

-3 ani garantie
-o inlocuire gratuita de display daca se sparge din orice motiv
-o reparatie gratuita a defectelor cauzate de lichide

Intrebati la achizitie de garantia VIP, eu am aflat intamplator.

Nimeni nu se gandeste la service, il cumperi cu 200-300 mai ieftin si stai cu frica sa nu intample ceva, nici nu vreau sa ma gandesc cat costa un display S-AMOLED....

Edited by danromania2002, 27 November 2016 - 16:08.


#44
sideshow

sideshow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 07.01.2009

View Postdanromania2002, on 27 noiembrie 2016 - 16:07, said:

Apropo, ai uitat sa mentionezi ca numai achizitionat din Romania beneficiaza de garantia VIP:

-3 ani garantie
-o inlocuire gratuita de display daca se sparge din orice motiv
-o reparatie gratuita a defectelor cauzate de lichide

Intrebati la achizitie de garantia VIP, eu am aflat intamplator.

Nimeni nu se gandeste la service, il cumperi cu 200-300 mai ieftin si stai cu frica sa nu intample ceva, nici nu vreau sa ma gandesc cat costa un display S-AMOLED....

Intre timp dupa ceva sapaturi cred ca raman la varianta de a achizitona telefonul model axon7. la liber, cu garantie 24luni valabila in Europa la 400e decat sa dau 300euro/24 luni de contract - care e o teapa iar in privinta garantiilor nu stiu inca in ce fel a transat ZTE litigiul cu Vringo la nivel national si cum sunt asigurate garantiile in Ro - Vringo are meciuri in picioare cu ZTE atat in 2014 cat si in 2015 asa ca ...

Edited by sideshow, 27 November 2016 - 17:58.


#45
danromania2002

danromania2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 27.08.2007

View Postsideshow, on 27 noiembrie 2016 - 17:54, said:


Intre timp dupa ceva sapaturi cred ca raman la varianta de a achizitona telefonul model axon7. la liber, cu garantie 24luni valabila in Europa la 400e decat sa dau 300euro/24 luni de contract - care e o teapa iar in privinta garantiilor nu stiu inca in ce fel a transat ZTE litigiul cu Vringo la nivel national si cum sunt asigurate garantiile in Ro - Vringo are meciuri in picioare cu ZTE atat in 2014 cat si in 2015 asa ca ...
Se vede ca habar nu ai ce vorbesti, cauta sa vezi ca procesul cu Vringo s-a terminat de mult, altfel nu aveau voie sa vanda 4G in Romania
Legat de garantia cu achizitie din Europa succes, daca produsul nu e cumparat din Romania adio garantie, sa-l repari de unde il ei, ZTE nu are garantie internationala.
Garantia in Romania pentru Axon 7/7 mini este VIP de 3 ani ;)

Spor ;)

#46
stanicared

stanicared

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 20.08.2007

View Postcorneillus, on 27 noiembrie 2016 - 13:20, said:



Va salut. Il am de aproape  trei zile. Asa citisem si eu inainte sa il iau si aveam ceva dubii in privinta asta insa nu e nici o problema. Indiferent pe cine apelez ii apare numarul si numele meu, la fel indiferent cine ma suna daca il am in agenda imi apare numele. Deci infirm cele vehiculate.

Multumesc. La banii astia era culmea sa nu aiba o functie care exista de cand au aparut tf. mobile

#47
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 14.02.2002
18 zile și nicio veste despre telefon...
La sesizarea pe care am depus-o vineri în Digicare nu s-a învrednicit nimeni să-mi răspundă: parcă a intrat într-o gaură neagră.

Încep să nu mai fiu așa de optimist. Măcar să-l aducă până la Crăciun...

#48
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 14.02.2002
Azi, când se împlinesc 3 săptămâni de când am comandat telefonul, ma primit mesaj că "produsul" a sosit și este rezervat 7 zile. :) Azi îl voi butona! :) I'm happy!

#49
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 14.02.2002
Ce pot să spun după 15 minute de butonat: îmi place la nebunie telefonul. :) Zilele următoare îi voi face și un review.

#50
danromania2002

danromania2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 27.08.2007
Vad ca a aparut si la Altex : http://altex.ro/smar...g-platinum-grey la acelasi pret

#51
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 14.02.2002
Singurul lucru care nu-mi place până acum: mufa de încărcare nu mai este microUSB, ci e USB tip C. Adică e nasol să rămâi undeva fără baterie și să nu ai cablul la tine, că nu cred că găsești un cablu asemănător să-l încarci. Totuși, se pare că tipul ăsta de cabluri va deveni universal și va înlocui actualele cabluri USb și microUSB.
În altă ordine de idei, a scăzut de la 89% la 13% (când l-am pus la încărcat) în vreo 4 ore de butonat continuu (ecranul permanent aprins).
Din cei 32 GB interni, vreo 10 GB sunt ocupați cu sistemul de operare.

În 20 de minute s-a încărcat 43% și a ajuns la 56%! :)

Edited by Bobses, 02 December 2016 - 16:59.


#52
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,908
  • Înscris: 13.05.2013
Eu am cumparat preventiv un adaptor pentru al meu Mi 4c.

https://www.olx.ro/o...ne-ID76v7O.html

#53
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 14.02.2002
E o idee care trebuie luată în considerare.  :)

#54
musicallro

musicallro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,318
  • Înscris: 21.12.2011
Cu bateria cum sta? Duce o zi de NET4G+WIFI+TEL?
Mie personal 2700mAh mi se par putin.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate