Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

OnePlus 3T - discutii generale

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
4793 replies to this topic

#4591
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Muncesc băieții...

Attached Files



#4592
calin7mihai

calin7mihai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 17.02.2012
A mai avut cineva probleme cu vocea in convorbiri , in sensul scaderii volumului? De cateva zile convorbirile se aud foarte incet , abia reusesc sa port o convorbire pe 3t -ul meu. Il am de peste un an insa a functionat ireprosabil pana acum.

#4593
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008

 calin7mihai, on 20 decembrie 2018 - 05:47, said:

A mai avut cineva probleme cu vocea in convorbiri , in sensul scaderii volumului? De cateva zile convorbirile se aud foarte incet , abia reusesc sa port o convorbire pe 3t -ul meu. Il am de peste un an insa a functionat ireprosabil pana acum.
Dacă ai root cu Magisk, pune bre modulul Low incall volume fix, apoi o să scri apoi aici că urlă prea tare în cască interlocutorul! :P

Attached Files



#4594
catalin0303

catalin0303

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 03.02.2009
Dupa ultimul update 5.0.8 am o problema la call. De multe ori suna o data si se intrerupe. Trebuie sa reincerc de 3-4 ori pana reusesc sa vorbsc cu cineva. Restartez + clear cache si merge o perioada. Apoi se intampla iar. Nu este reteaua de vina. Avem 4 telefoane OP3 si OP3T in casa si toti suntem pe aceeasi retea. Doar mie mi se intampla si asta doar de cateva zile.
Credeti ca e cazul sa fac un factory reset sau sa astept update la PIE si poate se rezolva?

#4595
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010
@catalin0303: Nu am problema aceasta. OP 3T.

Edited by testing1b, 26 December 2018 - 11:48.


#4596
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Posted Image

Attached Files



#4597
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Ca liniste s-a lasat  in discutiile despre OP 3 si OP3T !
N-a mai incercat nimeni  alte rom-uri ? Toata lumea pe oficial ?
Pana si eu !
Ieri am spus sa mai schimb cate ceva si zic, hai ca tot am criptat telefonul, il descriptez si  mai incerc ceva nou.  Ochisem deja ceva : o varianta LOS 16 ( NLOS a lui NVertigo) si SkyDragon 9.0 - am mai folosit rom facut de Holy Angel si a fost ok.
M-am cam balbait cu decriptarea ( merge direct din TWRP, nu mai trebuiesc folosite comenzile in flashboot dar evident sterge partitia de date ) si instalarea NLOS ( deh , mai uita omul!) dar apoi am constatat ca nu merge  instalarea din cauza versiunii de OpenGapps . Am folosit nano si ...dupa parola de Wifi s-a blocat . probabil ca ar fi trebuit versiunea pico .  Am reinstalat iar romul fara Gapps sa vad ce setari are .  E un LAOS sec, fara nimic in plus , probabil optimizat dar asta nu am de unde stiu . M-am obisnuit de ceva ( muuult )  timp cu comoditatea oferita de 5.0.6 - 5.0.8 si am zis ca mi-e lene sa mai incerc o alta instalare cu pico Gapps.. Mai ales ca mai aveam de testat ceva.
SkyDragon-ul s-a instalat din prima  ( cu nano) , am reinstalat toate aplicatiile .  Pana mi s-a parut ca luminozitatea e prea mica- era pe 29% . O modific pe 50%  , mai aveam cate ceva de setat , iar ma dor ochii - iar luminozitatea pe 29%.  In sfarsit , dupa cateva minute revenea la valoarea respectiva indiferent ce ii setam manual. Probabil ca se poate ajusta din build.prop ( parca am citit ceva pe Xda dar trebuia sa sap si nu mai aveam chef ) asa ca am restaurat   5.0.8 .  Cu criptare cu tot Posted Image .
Ce mi s-a mai parut interesant ar fi Bootlegger lui DedBoy dar e pe la primele versiuni si mai trebuie sa se coaca . L-am folosit in versiunea 8.1  pana a fost abandonat .

Edited by ggelu, 31 December 2018 - 01:31.


#4598
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
M-am tot gândit să pun și eu custom rom, dar orice fac tot la OOS mă întorc. Tot timpul îmi lipsește ceva, nu mă pot obișnui cu AOSP.

#4599
ddan59

ddan59

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 11.02.2011
Domnilor,
Este al 2-lea "La Multi Ani !" pe care ni-l spunem pe acest forum , semn ca telefonul nostru va incepe curand sa-si arate anisorii. Dar, cine stie, poate va primi in curand cadou o operatie estetica , sau mai bine spus - functionala - si dupa aceasta resuscitare sa ne convinga ca mai are multa viata in el. Sanatate si un an mai bun pentru toti ! - (cu telefon cu tot)

#4600
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Aștept să văd cum se mișcă pe Pie. Mă gândeam să iau un 6 sau 6T, dar prima dată vreau OOS pe 3T. Poate nu mai iau nimic :))

#4601
mariusspn

mariusspn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 20.05.2017
Mie mi se pare mult prea mare 6T-ul...nu stiu, era fain sa scoata doua telefoane.

#4602
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Pentru prima oara de cand am smartfoane nici eu nu simt ca ar fi nevoie de altul . E suficient de stabil  si mai performant decat am nevoie.  Cand va fi abandonat de  developeri ..Posted Image ..mai vedem atunci.

#4603
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Android noo surprins :D
https://www.gizmochi...stfRssdwuA02EdI

#4604
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
The OnePlus 3T also has a 128GB RAM variant. :)))

Custom rom nu poate să fie? Nu vad nicăieri oxygen os.

#4605
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010
Poate sa mi spuna cineva cum pot dezactiva corectorul gramatical de pe oneplus 3T? Multumesc

#4606
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Dacă ne spui și ce tastatură folosești....
De obicei din setările tastaturii.

Sau limbă și introducerea textului/ verificator ortografic....și ce mai este pe acolo.

#4607
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010
@nick5roo: Multumesc de ajutor. Am rezolvat.

Edited by testing1b, 25 January 2019 - 21:15.


#4608
testing1b

testing1b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 13.01.2010
Oneplus 3/3T se afla in teste avand android 9 la bord.
Sursa: https://www.gadget.r...-0-pie-la-bord/

Edited by testing1b, 03 February 2019 - 18:13.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate