Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

Reziliere contract Orange Open (TV+Internet+Telefonie )

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Până la urmă s-a ajuns la vreun deznodământ?

#20
PanaramaFlavia

PanaramaFlavia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 24.10.2008
Daca se vede mai prost decat la digi .... atunci e clar.

Credeam ca nu exista calitate mai slaba la tv  decat digi....

#21
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Eu sper totuși să nu fie adevărat!

#22
m4xx

m4xx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 22.01.2005
nu sunt de acord cei de la Orange cu rezilierea fara costuri

am depus o solicitare in scris, astept raspunsul

Legat de calitate, verificati va rog zona de pe forum unde se discuta despre televiziunea prin fibra de la Telekom, o sa va convingeti, poze, detalii tehnice...daca nu va sunt suficiente aceste lucruri, procedati ca mine si abonati-va :)

Pentru ca este bine sa avem tot timpul o atitudine pozitiva, sper ca cei de la Orange vor gasii o solutie cat mai buna de depasire a acestui impas in care am ajuns :D

#23
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,151
  • Înscris: 14.12.2007

View PostPanaramaFlavia, on 31 octombrie 2016 - 19:01, said:

Daca se vede mai prost decat la digi .... atunci e clar.
Credeam ca nu exista calitate mai slaba la tv  decat digi....
Altul care vorbește ca să se afle-n treabă. Ai văzut vreodată cum se văd HD-urile pe DVB-C, la RDS? Îți răspund tot eu, se văd mai bine decât cele de la UPC. ( Telekom-ul iese din discuție.)

#24
Siraugustin

Siraugustin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 14.09.2015
Vezi daca ai primit discount la telefon pe vechime datorita pachetului open atunci nu cred ca ai mare lucru de facut ( cu exceptia cazului in care iti platesti discountul ala care s-ar putea sa fie destul de mare ) .

Varianta ar fi sa te intelegi cu ei sa renunti la tv, sa mai platesti diferenta la telefon daca ai primit discountul mai sus mentionat si sa iti bagi tv de la rds .

#25
m4xx

m4xx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 22.01.2005
raspunsul final de la Orange este ca nu se poate reziliere fara costuri

sunt 2 contracte diferite, unul de telefonie mobila, pe care nu doresc sa-l reziliez (la care am primit un telefon cu pret special, prin portare) si unul de servicii prin fibra pe care doresc sa-l reziliez

La cel de servicii fixe am primit un dect in valoare de ~85 de lei cu discount 100%(cu factura), pe care il si platesc daca este cazul...iar restul de echipamente sunt in regim de custodie cu chirie zero...

#26
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,842
  • Înscris: 13.07.2010
Dacă te consolează asta, mie nu-mi place nici cum se vede RDS.

Foarte bine se vede Orange pe partea de satelit. Am și așa ceva.

#27
alexandruovi

alexandruovi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 14.09.2008
Normal ca au să zică că nu poți rezilia fără costuri.legea zice altceva. Ia cauta un pic pe net. Sunt cred 3 legi care reglementează aceste contracte.

#28
M0sGerila

M0sGerila

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,916
  • Înscris: 19.12.2007
Legea spune ca trebuie sa platesti o justa despagubire, de regula nr de luni ramase din contract (fara tva). Asta in cazul in care ai beneficiat de ceva fidelizari, telefoane, etc , altfel ....te poti tranti cu ei pe la ANPC. In cazul tau , la ab TV ar trebui sa poti rezilia si sa returnezi aparatul !

#29
m4xx

m4xx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 22.01.2005
am primit un telefon dect, in valoare de 85 de lei cu discount 100%...pe care sunt dispus sa-l platesc, desii este un model feudal...

pentru telefonia mobila este contract separat si nu are legatura cu cel de servicii fixe, acolo am primit un telefon mobil cu reducere, dar p-ala nu vreau sa-l reziliez, este absolut ok !

#30
Siraugustin

Siraugustin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 14.09.2015
Vezi sa nu fii primit ai 10x anii de vechime de zice la tembelizor, daca iti faci si serviciile fixe la ei . Ca atunci esti mancat:)))

#31
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009

View PostOrange_helper, on 30 octombrie 2016 - 19:08, said:

Salut,
Vrem sa verificam si noi aceasta situatie.
Te rugam sa ne oferi codul tau de client (sau numarul de telefon) si cateva detalii despre nemultumirea ta, prin mesaj privat.
O zi buna,
Orange Helper

"Boss" - mai simplu puteai sa zici cate zile are drept de reziliere ... toti cereti numarul .. si nu faceti nimic...



Oricum daca te suna sigur te abureste sa ramai  ca rezolva , fix nimic.

Edited by Gotyc, 02 December 2016 - 23:42.


#32
m4xx

m4xx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 22.01.2005
gotyc, ai dreptate 100%, felicitari !

#33
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
Eu tot nu înțeleg
Frate e forum public
De ce sa scrie pe privat?
Și dacă tot o face măcar sa publice soluția și aici

#34
m4xx

m4xx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 22.01.2005
Am primit raspunsul celor de la Ancom, pot platii linistit cele 24 de luni de contract in avans .

Va rog sa inchideti topicul, n-am ce alte lucruri sa mai adaug, nu este nimic abuziv in a pretinde o astfel de taxa .

#35
Gotyc

Gotyc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,325
  • Înscris: 15.07.2009

View Postm4xx, on 08 decembrie 2016 - 12:54, said:

Am primit raspunsul celor de la Ancom, pot platii linistit cele 24 de luni de contract in avans .

Va rog sa inchideti topicul, n-am ce alte lucruri sa mai adaug, nu este nimic abuziv in a pretinde o astfel de taxa .

Acel moment cand banii vorbesc si noi o luam in barba mereu de la ANPC / ANCOM si gunoaiele astea.

#36
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,491
  • Înscris: 29.10.2007

View Postm4xx, on 08 decembrie 2016 - 12:54, said:

Am primit raspunsul celor de la Ancom, pot platii linistit cele 24 de luni de contract in avans .

Va rog sa inchideti topicul, n-am ce alte lucruri sa mai adaug, nu este nimic abuziv in a pretinde o astfel de taxa .
ANPC ce a zis. ANCOM nu prea se bagă în chestii din astea cu clauze abuzive. Când am portat din Telekom în Orange și mi-au cerut taxa de reziliere anticipată ANCOM mi-a dat pas, dar ANPC i-a făcut să renunțe.

Sent from mTalk - Lumia 640 XL

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate