Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Parere Peugeot 508 Hybrid

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
searchedis

searchedis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 14.07.2011
scurt si la obiect, de fapt, lung si la obiect :))
Tot pe un 508 Hybrid am pus si eu ochii si astept sa vad ce-mi iese in cale.

Exista 508 Hybrid Facelift?

Si ce nu inteleg eu, in Franta, un 508 din 2013 costa cel putin 12 mii de euro, din 2015 ajunge chiar si la 18 mii de euro.

Insa la noi costa sub 10 mii, cum vine asta?

#56
hepea

hepea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 805
  • Înscris: 20.02.2006
Gasesti afara si mai ieftine ;)

https://www.leboncoi...1825933211.htm/

#57
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
Scuze că înviez un topic vechi, mai poate pune cineva păreri despre RXH? Din ce văd și mai chestionez pe vânzători mașina e ținută mai puțin de 1 an...

#58
usulica1

usulica1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.01.2009

 LauCalin, on 30 octombrie 2016 - 21:44, said:



Stai putin. Poate ca gresesc, insa din cate stiu sistemul hibrid nu ajuta in nici un mod motorul conventional. Nici nu prea vad cum. De obicei motorul electric e mai slab ca putere fata de cel conventional. Deci in situatia descrisa de tine, cum ca intervine uneori, nu prea vad cum pentru ca ar parea depasit de situatie. Sa ajute la ce?
Iar in privinta fiabilitatii, iti dau dreptate. Hibridele sunt mai fiabile si pentru ca, fiind vorba de doua sisteme de propulsie complementare, uzura fiecarui sistem in parte e mai mica. Pentru ca nu e folosit mereu. Asta teoretic. Prius este considerata una dintre cele mai fiabile masini din lume.

Greșești în sensul că motorul electric e pe aceeași axă cu cel termic si se completează reciproc... cine crezi tu că bagă curent în baterie atunci când franezi? Motorul electric care se transformă instant în generator 😉
Cît despre fiabilitate, aflați că Prius nu e cea mai fiabilă hibridă de pe piață, asta e folclor, vorba de mai sus... echivalenta fiabilității adevărate este tot o japoneza, care echipează cu motoare echipa de F1 Red Bull ( cei pasionați știu cine este, cei nu prea, căutați ) 😎

#59
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Cei care stați în zone mai reci ale țării, cum faceți cu încălzirea habitaclului, dacă nu aveți sistem auxiliar?

Evident, întreb despre mașinile cu motoare diesel.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate