Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

A scapat cineva de matreata?

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#73
hvz

hvz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 10.02.2014
Ai un psoriazis al scalpului, cel mai probabil pe fond de stres;
Exista o solutie, asorian ii zice, se gaseste la farmacie...sampon antimatreata, de la vichy..
Si incearca sa te controlezi, abtine.te sa te mai scarpini...dac.ati reuseste chestia cu autocontrolul, s.a rezolvat problema matretii.

#74
knazinho_

knazinho_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 16.11.2014

View Posthvz, on 02 decembrie 2016 - 22:02, said:

Ai un psoriazis al scalpului, cel mai probabil pe fond de stres;
Exista o solutie, asorian ii zice, se gaseste la farmacie...sampon antimatreata, de la vichy..
Si incearca sa te controlezi, abtine.te sa te mai scarpini...dac.ati reuseste chestia cu autocontrolul, s.a rezolvat problema matretii.
exact, cu ala am scapat si eu:))
adio scarpinat

#75
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 20.06.2005
Eu folosesc otet simplu la clătire, cat un paharut de tuica. Dupa o luna două numai e nimic. Primele dati ustura, dar pana la urma merita.

#76
m0rpheus

m0rpheus

    Ză uan!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,844
  • Înscris: 26.02.2008
Am avut si eu problema asta de la dermatita seboreica. Am o cunostinta medic dermatolog care mi a dat sa incerc toate sampoanele medicale pe care le stia si care erau bune - absolut niciun efect, nu au functionat. Singurul cu care am scapat definitiv, si am aproape doi ani de cand nu am mai facut, este Head & Shoulders clasic (cel albastru). Si cel cu mentol e bun, dar nu la fel.

#77
ccristyan

ccristyan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.03.2014
Si eu tot cu Head & Shoulders am scapat de matreata ... de 5 ani de cand il folosesc nu a mai reaparut ... am folosit cateva luni si alte marci si nu a reaparut matreata ... o fi placebo :))

#78
m0rpheus

m0rpheus

    Ză uan!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,844
  • Înscris: 26.02.2008
Nu prea cred ca are cum sa fie placebo, mai ales la stadiul in care ajunsesem. Scalpul imi era in permanenta iritat in asa hal incat sa stau cu capul pe perna era un chin, atat de tare ma manca.

#79
westerndigital

westerndigital

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 31.01.2015
Eu cred ca nu scapi, orice ai incerca, cel mult o poti tine-n frau. Depinde de ce mananci, de stres, etc. O "solutie" radicala este sa te razi in cap din cand in cand.

#80
ccristyan

ccristyan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.03.2014
Eu cred ca am scapat :)) de multi ani nu am mai vazut matreata la mine si acum chiar am parul mare (30+cm)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate