Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Iliescu, ortodoxia poporului si Iohannis

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
75 replies to this topic

#73
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009

 marius.bunu, on 22 octombrie 2016 - 15:42, said:

Si presedintele are dreptul la opinie personala asa cum am si eu.
Si alegatorii nu asteapta opinii religioase de la presedintele lor, nu e nici ayatollah nici patriarh.Cel putin asa vreau sa cred.
Iohannis are un PR si un consilier de comunicare care-si iau banii degeaba.
Ar fi trebuit sa-l invete ce sa spuna si mai ales ce sa NU spuna.
Nu mai e la primaria din Sibiu.

«Este gresit sa dam ascultare sau sa mergem pe calea fanatismului religios si a solicitarilor ultimative. Eu nu cred in ele si nu le sprijin»
Omul asta gandeste, asta spune. Sa inteleg ca noi dorim un presedinte care sa ne spuna ceea ce vrem sa auzim (ii spun consilierii ce vrem sa auzim) ?
Daca omul isi expima parerea, oamenii se supara. Daca nu isi exprima parerea, se spune despre el pe la televizor ca omul acesta nu are nici o parere despre nimic, daca isi exprima parerea, se spune ca parerea nu este a lui, este a consilierilor.
Oare cand se va termina cu corectitudinea politica ? Daca e ateu, sa spuna ce gandeste, nu ce vrea poporul sa auda. Poporul a ales un presedinte ateu si foarte probabil ca acel presedinte nu este de acord cu multe lucruri cu care este de acord majoritatea. Ce va face ? Va fi corect politic ?

#74
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,734
  • Înscris: 06.08.2004
Din ce spune pare din contra, ca e crestin veritabil, nu ateu.

#75
Moinesti72

Moinesti72

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,073
  • Înscris: 30.07.2006

 PlatonX, on 22 octombrie 2016 - 16:36, said:

«Este gresit sa dam ascultare sau sa mergem pe calea fanatismului religios si a solicitarilor ultimative. Eu nu cred in ele si nu le sprijin»
Omul asta gandeste, asta spune. Sa inteleg ca noi dorim un presedinte care sa ne spuna ceea ce vrem sa auzim (ii spun consilierii ce vrem sa auzim) ?
Daca omul isi expima parerea, oamenii se supara. Daca nu isi exprima parerea, se spune despre el pe la televizor ca omul acesta nu are nici o parere despre nimic, daca isi exprima parerea, se spune ca parerea nu este a lui, este a consilierilor.
Oare cand se va termina cu corectitudinea politica ? Daca e ateu, sa spuna ce gandeste, nu ce vrea poporul sa auda. Poporul a ales un presedinte ateu si foarte probabil ca acel presedinte nu este de acord cu multe lucruri cu care este de acord majoritatea. Ce va face ? Va fi corect politic ?

Poate-s io mai batut in cap dar nu vad neam ateism in declaratia presedintelui.Din ce stiu Iohannis e protestant.
Daca si Iohannis e ateu, Ilici ce naiba mai e?
Iohannis nu trebuia sa se pronunte pe aceasta problema si sa nu generalizeze.
Exista o categorie de oameni care se simt permanent jigniti.E un proverb pe chestia asta.

Edited by marius.bunu, 22 October 2016 - 16:52.


#76
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009

 marius.bunu, on 22 octombrie 2016 - 16:43, said:


Poate-s io mai batut in cap dar nu vad neam ateism in declaratia presedintelui.Din ce stiu Iohannis e protestant.
Daca si Iohannis e ateu, Ilici ce naiba mai e?

Ai dreptate. Iohannis e luteran. Nu m-am referit la el ca fiind ateu. Am spus ca daca alegem un presedinte ateu, atunci sa nu ne deranjeze ca spune ce gandeste. La fel si Iohannis. Daca l-am ales sa nu ne deranjeze ca spune ce gandeste.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate