Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Inventia secolului din Afganistan?

G84 - pro și contra

Masina de familie,buget 11000-120...

In ce situatii cereti o a doua op...
 DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 

in ceatza! alegere boxe

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
toby00

toby00

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 28.11.2015
Detin un vechi creative t6100 si m am gandit sa l schimb..ca nu mi mai satisface urechile deloc
Ma orientasem spre microlab 6c ( asta fiind alegerea unui buget redus) dar am mai vandut niste chestii si am dublat bugetul
Apoi am studiat edifier 2730db,un sunet bun dar un sunet cam de studio, infundat, le am comparat cu altele... si aici incep intrebarile si ti cer sfaturile pe puncte: (de ce pe puncte, ca sa inteleg si eu ceva si sa nu amestecam ideile)
1 - parerea mea este ca s smechere pe langa microlab 6c, dar comparate cu magnat mms 202 plus o statie harman kardon 610 sau 620 la pret accesibil, edifier sunt slabute, nu ?
2 -q acoustics 2020i( reduse de la 1100 ron la 700 ron) si m am cam hotarat pe q acoustic dat fiind pretul insa am dubii ca ma gandesc ca n au putere,bass,etc
as lua q acoustic ca s mai ieftine daca ar fi treaba buna cu puterea si bassul, dar nu stiu..
3 - pretentios din fire..am citit reviewuri si am marit iar bugetul..asa ca m am orientat spre mission mx2, dar m am razgandit si am citit mult pe forumuri si site uri si am mers la whaferdale 220 ,iar pe un site mi s-a recomandat dynavoice dm6 (mi a spus omul ca mi acorda reducere la ele 500 ron) sau dali zensor 3 reduse cu 500 ron pe un site specializat.. acum dintre astea ce sa aleg ? sau..daca tu, ca expert ai o idee mai buna pentru cerintele mele: precizez capacitatea salii..30mp,genuri de muzica : rock, instrumental, old, balade, bluess,trance, techno,chil out, etc ( deci caut un echilibru intre basi si inalte)
4 - statie...apoi ma gandesc si la statie,.daca ma hotarasc la ce boxe..
5 - placa de sunet m am gandit la un xonar dx,d2

#2
KRENG

KRENG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 02.02.2016
Boxele sună diferit de la om la om. Cel mai bine e sa le asculți si sa vezi ce pot fiecare in parte. Dacă poți să le aduci în camera ta e si mai bine. Alege în prima fază (acasa) după specificatii, iar apoi du-te si asculta-le. Review-urile vin de foarte multe ori de la copii care găsesc pe net un model de review si dau drumul la scris baliverne.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate