Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

chit imbinare placi ardezie

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
Raul80_AG

Raul80_AG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 23.06.2010
as vrea o recomandare pentru un chit de calitate la imbinarea placilor de ardezie ... pentru o masa Buffalo 8ft

Edited by Raul80_AG, 16 October 2016 - 17:32.


#2
Raul80_AG

Raul80_AG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 23.06.2010
am vazut prin afara folosesc asa ceva Durham's Rock Hard .... ce inlocuitor la asta gasesc pe piata romaneasca ??
http://waterputty.com/

#3
hamal

hamal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 23.09.2010
chit de lemn?

#4
carens

carens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,162
  • Înscris: 12.03.2016

View PostRaul80_AG, on 16 octombrie 2016 - 17:31, said:

as vrea o recomandare pentru un chit de calitate la imbinarea placilor de ardezie ... pentru o masa Buffalo 8ft
Prietene recomand chit auto, este folosit de catre toate firmele care vand mese biliard. Chituiesti si smirgheluiesti cu maxim 80. Importatnt este sa reglezi bine placile, pleci de la cel mai de sus colt..., trebuie sa ai o nivela profii nu boloboc de constructii

Edited by carens, 16 October 2016 - 18:42.


#5
Raul80_AG

Raul80_AG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 23.06.2010

View Postcarens, on 16 octombrie 2016 - 18:41, said:

Prietene recomand chit auto, este folosit de catre toate firmele care vand mese biliard. Chituiesti si smirgheluiesti cu maxim 80. Importatnt este sa reglezi bine placile, pleci de la cel mai de sus colt..., trebuie sa ai o nivela profii nu boloboc de constructii

Ok , multumesc .......saptamana asta ma duc sa iau masa , e un Buffalo Dominator sc. hand , ma intreb daca as putea s-o iau pe sus fara sa-i desfac placile de ardezie , doar mantele , e grea are vreo 360 kile
Oricum nu stiu daca e recomandat sa o iau asa nedemontata , poate se misca , deregleaza pe drum

#6
carens

carens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,162
  • Înscris: 12.03.2016

View PostRaul80_AG, on 16 octombrie 2016 - 18:54, said:

Ok , multumesc .......saptamana asta ma duc sa iau masa , e un Buffalo Dominator sc. hand , ma intreb daca as putea s-o iau pe sus fara sa-i desfac placile de ardezie , doar mantele , e grea are vreo 360 kile
Oricum nu stiu daca e recomandat sa o iau asa nedemontata , poate se misca , deregleaza pe drum
Recomandare, acest model de masa are ca suprafata de joc 3 placi de ardezie fiecare in greutate de 90 kg. Acestea sunt aliniate si reglate independent astfel incat daca doresti sa transporti masa intreaga, risti sa decalibrezi placile (intre placi poate sarii chitul) si atunci va trebui sa reglezi din nou masa. Este recomandat sa o desfaci pe bucati, placile sunt fixate in holdsuruburi, scheletul mesei se desface la fel de simplu cu niste chei fixe si transportata.
Pentru montaj insa recomand sa o faci cu ...cine se pricepe, daca vrei in privat te pot indruma.

Daca masa de biliard avea placa dintr-o bucata , atunci puteai sa o transporti si intreaga.

Edited by carens, 16 October 2016 - 19:18.


#7
Raul80_AG

Raul80_AG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 23.06.2010

View Postcarens, on 16 octombrie 2016 - 19:16, said:

Recomandare, acest model de masa are ca suprafata de joc 3 placi de ardezie fiecare in greutate de 90 kg. Acestea sunt aliniate si reglate independent astfel incat daca doresti sa transporti masa intreaga, risti sa decalibrezi placile (intre placi poate sarii chitul) si atunci va trebui sa reglezi din nou masa. Este recomandat sa o desfaci pe bucati, placile sunt fixate in holdsuruburi, scheletul mesei se desface la fel de simplu cu niste chei fixe si transportata.
Pentru montaj insa recomand sa o faci cu ...cine se pricepe, daca vrei in privat te pot indruma.

Daca masa de biliard avea placa dintr-o bucata , atunci puteai sa o transporti si intreaga.

Ok, la asta ma gandeam si eu , sare chitul ala in mers ..... am pe cineva , un amic , barman de vreo 20 ani care se pricepe cat de cat si la asa ceva , dar daca am vreo nelamurire am sa te contactez. Multumesc inca odata .

#8
carens

carens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,162
  • Înscris: 12.03.2016

View PostRaul80_AG, on 16 octombrie 2016 - 19:26, said:

Ok, la asta ma gandeam si eu , sare chitul ala in mers ..... am pe cineva , un amic , barman de vreo 20 ani care se pricepe cat de cat si la asa ceva , dar daca am vreo nelamurire am sa te contactez. Multumesc inca odata .
Cu placere, cu aceasta ocazie poti schimba si postavul.

#9
Raul80_AG

Raul80_AG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 23.06.2010

View Postcarens, on 16 octombrie 2016 - 20:32, said:

Cu placere, cu aceasta ocazie poti schimba si postavul.

Nu arata rau nici ala si daca il schimb tot cu ceva de calitate , de firma .....apropo, la lipit postavul ce-ar fi indicat sa folosesc ?
O sa pun niste poze cand ajung sa o iau

#10
carens

carens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,162
  • Înscris: 12.03.2016

View PostRaul80_AG, on 16 octombrie 2016 - 20:55, said:

Nu arata rau nici ala si daca il schimb tot cu ceva de calitate , de firma .....apropo, la lipit postavul ce-ar fi indicat sa folosesc ?
O sa pun niste poze cand ajung sa o iau
La acest tip de masa postavul nu se lipeste pe placa ci se capseaza pe lateral (placile de ardezie au baghete de lemn lipite) cu capsator. Evident se poate face abstractie si se poate si lipii daca vrei, si in acest caz folosesti fara nici-o grija prenadez.
Postavul de firma te rupe la pret  si nu cred ca e nevoie sa arunci bani pentru performante ...
Simonis 860 - min 60 euro/m --minim 3 metrii.

Edited by carens, 16 October 2016 - 22:29.


#11
Raul80_AG

Raul80_AG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 23.06.2010

View Postcarens, on 16 octombrie 2016 - 22:28, said:

La acest tip de masa postavul nu se lipeste pe placa ci se capseaza pe lateral (placile de ardezie au baghete de lemn lipite) cu capsator. Evident se poate face abstractie si se poate si lipii daca vrei, si in acest caz folosesti fara nici-o grija prenadez.
Postavul de firma te rupe la pret  si nu cred ca e nevoie sa arunci bani pentru performante ...
Simonis 860 - min 60 euro/m --minim 3 metrii.

Ma intreb atunci imi va pune probleme sa-l desfac din capsele astea , sau il scot cu tot cu baghete , cum se procedeaza ?

#12
carens

carens

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,162
  • Înscris: 12.03.2016

View PostRaul80_AG, on 17 octombrie 2016 - 06:56, said:

Ma intreb atunci imi va pune probleme sa-l desfac din capsele astea , sau il scot cu tot cu baghete , cum se procedeaza ?
Ei si cu tine, nu-ti face griji, folosesti o surubelnita , o introduci sub capsa si ridici. In mod normal in 10 min e gata. Dar ai grija ca postavul cand se pune pe masa trebuie foarte bine intins si este o tehnica folosita in dreptul cosurilor astfel incat sa nu faca nici cute.

Edited by carens, 17 October 2016 - 07:00.


#13
Raul80_AG

Raul80_AG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 23.06.2010

View Postcarens, on 17 octombrie 2016 - 07:00, said:

Ei si cu tine, nu-ti face griji, folosesti o surubelnita , o introduci sub capsa si ridici. In mod normal in 10 min e gata. Dar ai grija ca postavul cand se pune pe masa trebuie foarte bine intins si este o tehnica folosita in dreptul cosurilor astfel incat sa nu faca nici cute.

Ok , am vazut cum se procedeaza la cosuri ..

#14
Insurer

Insurer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,230
  • Înscris: 21.02.2002

 Raul80_AG, on 16 octombrie 2016 - 17:31, said:

as vrea o recomandare pentru un chit de calitate la imbinarea placilor de ardezie ... pentru o masa Buffalo 8ft

Salutare, ce ai folosit la imbinarea placilor de ardezie ?

Un coleg forumist ti-a recomandat chit auto si eram curios daca ai folosit si cum a mers.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate