Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Alunita - periculoasa sau nu?

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,514
  • Înscris: 06.01.2012
Eu zic s-o scoti oricum, mai ales ca operatia e una usoara si anestezia se va face doar local.
In juma' de ora pleci inapoi acasa.

#38
_Pandora_

_Pandora_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 14.10.2016
Arata foarte rau.
Recomand extirpare si examen histopatologic.

#39
thalia

thalia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,934
  • Înscris: 07.11.2007

View PostTudy88, on 13 octombrie 2016 - 17:25, said:

Am fost astazi la primul consult la dermatologie la CDT Babes.
Diagnostic : Keratoza seboreica traumatizata.
Doamna dr. Florescu Gabriela mi-a zis sa stau linistit , ca ea nu vede a fi cancer acolo, dar daca vreau ca sa fiu 100% sa o scoatem si sa facem biopsie.
Luni am programare si la un alt doctor, in functie de ce rezultat primesc si acolo o sa iau o decizie daca sa o operez sau nu.
Mi-a curatat keratoza ca avea o "pacla alba pe ea" si acum arata cam asa :

A mea a fost 'Keratoza actinica' stadiul 2, adica precanceroasa si m-am felicitat ca am scos-o chirurgical. Eu n-as lasa chestia aia acolo nici daca m-ar sfatui 10 doctori, mai ales ca se poate scoate extrem de usor si fara nici-o durere. Cum zicea cineva in 30 de minute conduci fara probleme.

#40
Tudy88

Tudy88

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 25.08.2007
Am fost si la al doilea consult astazi. Mi-a zis ca nu se vede nimic ingriijoritor momentan. Mi-a zis sa imi iau o crema Cicabio Creme de la Bioderma ca sa treaca iritatia ca sa poata vedea mai bine ce e acolo si sa revin in 3 saptamani aproximativ. Acum nu stiu daca avea contract cu astia de la Bioderma o data ce mi-a dat foaie de la ei dar o sa fac ce mi-a zis.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate