Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Am probleme cu sobolanii

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#37
Cryb3by

Cryb3by

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 17.05.2008
Uite aici un sfat testat de cineva:

"Sticla pisata marunt si sapun dat pe razatoare peste sticla , le place foarte mult sapunul si nu se pot abtine sa nu il roada un pic, se ranesc la bot,dupa ce se intorc in galerii,daca ceilalti simt ca sangereaza il ataca,daca e vanjos poate mai ia pe vreunul dupa el sau il raneste si apoi il preia altul...ma rog , nu ai sa scapi definitiv de ei asa insa merge metoda,se mai imputineaza."

O alta varianta sigura este capcana adeziva. Daca le pui asa ceva sigur o sa scapi de ei. Problema mare e ca atunci cand se vor prinde, vor face zgomot si trebuie sa-I omori, dar poti pune capcanele in zona gaurilor lor.

Edited by Cryb3by, 07 October 2016 - 15:11.


#38
Isaak

Isaak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 08.06.2011

 EventHorizon, on 07 octombrie 2016 - 15:02, said:

Nu sunt mii..Sunt cateva zeci care ies noaptea si ziua afara.

Daca-s cateva zeci, asta e solutia: o pusca cu aer comprimat. Ai fost vanator, deci cred ca-i nimeresti.

Sau asta: http://www.dedeman.r...ci-ls-927m.html

#39
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,662
  • Înscris: 29.03.2006
Solutia profesionala este un bun tintas cu un Ruger MK III sau II sau Colt Woodsman, sau altceva asemanator pe 22LR, de preferinta de tip target, Pardini, Morini, Anschutz, etc.

#40
EventHorizon

EventHorizon

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 07.10.2016

 loock, on 07 octombrie 2016 - 15:19, said:

Solutia profesionala este un bun tintas cu un Ruger MK III sau II sau Colt Woodsman, sau altceva asemanator pe 22LR, de preferinta de tip target, Pardini, Morini, Anschutz, etc.
Tu crezi ca eu stau dupa ei? :))

#41
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005
[ http://www.animalzoo.ro/wp-content/uploads/2016/02/sobolani-prajiti-468x263.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#42
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

 loock, on 07 octombrie 2016 - 15:19, said:

Solutia profesionala este un bun tintas cu un Ruger MK III sau II sau Colt Woodsman, sau altceva asemanator pe 22LR, de preferinta de tip target, Pardini, Morini, Anschutz, etc.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/OFQNF1L_oi8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by daniMMM, 07 October 2016 - 16:12.


#43
Azm2011

Azm2011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 07.08.2011
Eu la tara am un caine , nu este de rasa , e mic si vaneaza sobolani, daca prinde vreunul il omoara si il aduce in curte, de mancat nu ii mananca.!

#44
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 11.01.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Zd5HYpWw9e0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#45
EventHorizon

EventHorizon

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 07.10.2016

 Azm2011, on 07 octombrie 2016 - 16:35, said:

Eu la tara am un caine , nu este de rasa , e mic si vaneaza sobolani, daca prinde vreunul il omoara si il aduce in curte, de mancat nu ii mananca.!
E soricar :)
Am si eu :)

#46
sebastiansebi

sebastiansebi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 16.11.2014
socru-meu amesteca zahar cu ghips si pune prin magazie in cutiute de carton,nu stiu din ce cauza mureau dar stiu ca-i gaseam dupa cateva zile umflati de parca erau gravizi

#47
strongsss

strongsss

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,281
  • Înscris: 27.10.2007
sulfars in gaurile lor . dai cumva foc la aceste fitile in gaura si sigur fug sau mor, daca mor mai multi ceilalti fug, pentru ca realizeaza ca este un pericol. am tratat un beci cu asta.
e ff greu sa faci focul in gaura inchisa , dar nu imposibil,
sau pastile din acelea care se pun in cereale. bagata in gauri si apoi astupate gaurile . emit niste vapori otravitori ,,,
pentru casa,  cimentul cu sticla e perfect.

#48
bulan60

bulan60

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,274
  • Înscris: 19.01.2009
In primul rand toti din cartier numai aruncati resturi de mancare decat in tomberoane si aveti grija sa nu le rastoarne nimeni!
Fara mancare vor muri in cateva saptamani toti.
Curatenia e principalul lor dusman.

#49
bind

bind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 02.10.2016

 EventHorizon, on 07 octombrie 2016 - 13:04, said:

mi-a fugit unul printre picioare chitaind foarte tare..Fix in gaura sa dus..
Outch....

#50
EventHorizon

EventHorizon

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 07.10.2016

 bind, on 07 octombrie 2016 - 17:47, said:

Outch....
Gaura de langa gard ma :))

#51
dicdobre

dicdobre

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,351
  • Înscris: 12.09.2005
http://www.anti-roza...oareci-sobolani

#52
bind

bind

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 02.10.2016
Eu chemam televiziunea. Si primarul. Ce ai tu e invazie :D

Edited by bind, 07 October 2016 - 18:03.


#53
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 03.04.2005
- pastile cu otravă, ştiu că le coagulează sângele, nu ştiam că mor pisicile dacă îi mănâncă ...
- adeziv pe scânduri iar în mijloc ceva bun de papa
- am mai pus cu succes carne tocată cu sticlă pisată
- clasica capcană cu o oală mai mare, aşezată pe o placă de gresie, sprijinită pe o nucă în care este înfiptă o scobitoare ce are la capătul din interior o bucată de pâine. Nu am avut mulţi dar am prins mereu cu aceste metode. Problema este că eu în magazii nu îmi intrau câinii şi pisicile. Totodată, din câte îmi dau seama tu ai o invazie acolo. Nu ştiu cât ajută chestiile mici, ţie îţi trebuie un exterminator ...

#54
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,086
  • Înscris: 07.07.2006
Cîinii au liber prin curte? Se zice că șobolanii nu stau unde sînt cîini. Dar ideea e să fie prezenți non-stop. Dacă patrulează cîteva zile de-a lungul gardului de sub care vin șobolanii poate le schimbă nițel obiceiurile, își fac ieșirea în altă parte.
Am auzit și de astuparea găurilor cu carbid.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate