Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

se poate scoate un vierme intestinal prin extractie endoscopica pentru a evita operatia?

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#73
CTU99

CTU99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 31.01.2007
Pentru cei care au găsit acest topic, și care știu că au corpul fizic infestat cu chestii care nu ar trebui să fie în corpul fizic, și asta le cauzează suferință, scriu aici câteva sfaturi, sugestii, recomandări, care probabil îi va ajuta.

Nu mai obține hrană de la restaurante. Sau măcar obține-o numai pe cea vegetală. Că probabil de la un restaurant ai obținut alimentul contaminat. Unele restaurante prepară pește care nu a fost congelat, și nu îl supune suficient timp la temperaturi înalte încât să se sterilizeze. Ca să reduci riscul infestării, peștele trebuie să fie întâi congelat minim 7 zile, apoi supus la temperaturi înalte până când se sterilizează complet. Dar tu nu ai știut asta, și acum e prea târziu.

Nu merge la medici. Aproape toți medicii îți vor trata situația cu aroganță extremă, și absolut toți îți vor da un diagnostic incorect. Unul spune helicobacter pylori, altul hemoroid, altul colon iritabil, altul eczemă, altul închipuiri. Nici unul nu îți va asculta descrierea completă a situației tale, indiferent cât de scurtă o faci. Indiferent la cât de mulți medici te duci, nici unul nu te va putea ajuta.

Dacă deja ai fost la medici, renunță imediat. Nu crede absolut nimic din ce ți-au spus. Nu ingera substanțele de la farmacie care ți le-au prescris. Nici una din acele substanțe nu îți va rezolva problema, și îți vor distruge ficatul, creierul, etc. Și toți îți cer analize de sânge și examen copro parazitologic, care dacă le faci nu le va indica absolut nimic legat de problema ta. După ce ți-a dat un diagnostic, nu încerca să explici de ce nu se potrivește cu experiența ta și simptomele tale. Te va întrerupe înainte să zici primul cuvânt, va ridica vocea, și va spune că nu știi nimic și el știe tot. Dacă îți cere să vii la el cu unul din părinți, nu face asta, că va fi o experiență oribilă care nu va ajuta la nimic, iar părintele se va învoi de la serviciu degeaba.

Dacă insiști să încerci protocolul de deparazitare Hulda Clark, poți ingera plantele medicinale din acel protocol, că nu sunt foarte toxice, dar nu îți vor rezolva problema. Dacă încerci protocolul de detoxifiere intestine Colonhelp, plantele din el nu sunt toxice, dar nu îți va rezolva problema. Nici o plantă medicinală, și nicio combinație de plante medicinale, nu îți va rezolva această problemă. Se va rezolva numai când paraziții au murit, său când gazda a murit. Am văzut cazuri de persoane ucise de specii agresive de paraziți, care medicii, clinicile, spitalele, nu au putut să îi salveze. Sunt persoane infestate cu specii de paraziți de 2 ori mai agresive decât în cazul tău, și care au suferit de 5 ori mai crunt ca tine. Specii noi sunt frecvent descoperite în ocean, și atitudinea medicilor la care ajungi, e că dacă parazitul care îl descrii nu s-a descoperit, atunci nu există.

Nu face clismă. Nu rezolvi nimic, și riști să nu realizezi o sterilizare perfectă a tuturor instrumentelor. Nu face colonoscopie. E ultra dureroasă, și nu rezolvă nimic. Nu face ecografie. Ecograful nu are nimic din ceea ce e necesar ca problema ta să fie detectată. Operația nu rezolvă nimic. Chirurgul îți scoate doi sau trei, dar indiferent de numărul de operații, nu îi va scoate pe toți, și nu le va scoate toate ouăle. Nu presupune că știi exact locația și numărul paraziților. Tu inițial poți să determini că câțiva din ei sunt în intestin, și dacă insiști că vrei colonoscopie, poți afla că locația lor mai exactă e lângă exteriorul intestinului, deci mai bine nu faci colonoscopie.

În fiecare zi, când decizi ce activități să faci, acum e timpul să iei în calcul posibilitatea că curând vei muri. Apoi alege să faci numai activitățile care știi că vrei să le finalizezi înainte de a muri, iar restul activităților mai puțin importante mai amână-le.

Nu dezvălui situația ta undeva unde îți poate fi identificată identitatea. Dacă te întreabă la interviu despre situația ta, nu dezvălui nimic. Indiferent cât insistă, spune că nu ești dispus să dezvălui nimic despre situația ta medicală. Dacă te întreabă de ce nu vrei să dezvălui, poți spune că din motive de securitate, sau de confidențialitate. Sau spune ce vrei dar să nu fie minciună și să nu conțină niciun detaliu specific. Altfel vei dormi sub un pod. Dă-le toate informațiile care ei ți le cer, dar în afară de asta. Pentru că dacă tu le spui tot ce știi, apoi ei probabil vor reacționa cu aroganță și vor folosi informația ta împotriva ta. Ăsta e considerat un atac, deci ei nu merită să le oferi orice informație îți cer.  Nu toți sunt aroganți, dar suficient de mulți sunt aroganți încât să nu merite riscul să le spui tot ce știi.

Nu dezvălui situația ta părinților, prietenilor, rudelor. Dacă nu au și ei o situație similară cu a ta, probabil vor reacționa cu aroganță, și vor încerca să te controleze și manipuleze să faci chestii care știi că nu îți vor rezolva problema. Îți vor cere sau vor insista: să mergi la masaj; sau la biserică, la mănăstire; la psiholog; să spui o anumită rugăciune; să venerezi o anumită ființă; sau că ai ce diagnostic cred ei că ai și că nu ai ce diagnostic știi tu că ai; sau să crezi orice îți spune orice medic; sau să ingeri toate substanțele prescrise de toți medicii; sau să mai mergi la medic încă odată după ce deja ai fost ne n ori; sau că să ai încredere că intuiția feminină a medicului are diagnosticul corect și nu a greșit niciodată; etc. Dacă deja ai dezvăluit cuiva, oprește-te acum, apoi dacă în viitor îți va cere să dezvălui, îi poți spune că ai spus tot ce ai avut de spus și că nu vrei să mai repeți.

E ultimul mesaj. Scris doar fiindcă am vrut să îi ajut pe alții. Dar unii nu ajută pe nimeni, și îmi poluează topicul cu cinism și derâdere. Ei văd cum cineva e atacat brutal, și râd. Iar noi vom vedea ce le va face karma lor, dar nu vom râde.

Edited by CTU99, 10 November 2020 - 07:28.


#74
Denifil

Denifil

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.07.2021
Buna, iti inteleg perfect situatia si deznadejdea, cu aceeasi problema ma confrunt si eu si nu ii gasesc rezolvarea. Toti medicii mi-au spus ca am intestin iritabil, cu toate ca le spuneam ca mi se plimba ceva prin intestine. Analize perfecte. Pana cand intr-o seara mi-am filmat burta cum se misca si ulterior am gasit tenie in scaun pe care am pozat-o deoarece era sambata seara si nu aveam posibilitatea sa o duc la laborator pana lunea, cand stiam ca nu va mai fi concludent, si asa a si fost. Am facut tratament 5 zile cu albendazol dar degeaba, seminte de dovleac, usturoi , oregano, nuca neagra... in zadar. Acum am comandat Yomesan ( Niclosamid) din Germania si astept sa imi ajunga in cateva zile. Mi-e teama ca nu voi scapa curand de acest cosmar. Imi spui te rog cum ai reusit sa scapi? Multumesc si multa sanatate!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate