Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

se poate scoate un vierme intestinal prin extractie endoscopica pentru a evita operatia?

- - - - -
  • Please log in to reply
73 replies to this topic

#37
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Din cate stiu colonul nu are nervi pe interior pentru durere, deci nu ai avea cum sa simti ca te musca.

Edited by gerbil, 03 October 2016 - 15:40.


#38
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010

View Postmaccip, on 03 octombrie 2016 - 11:01, said:

Daca zici ca musca, poti incerca si cu momeala.

View Postmofone, on 03 octombrie 2016 - 11:12, said:

Ai incercat sa il momesti cu un deget? Sau ti'e frica.

View PostPrien, on 03 octombrie 2016 - 11:52, said:

Sau stai cu fundul pe un ziar. Cand viermele iese sa il citesca, il apuci de gat si il tragi ..

View Postrumegus, on 03 octombrie 2016 - 12:39, said:

Incearca cu multa fasole si purgative, poate-l ejecteaza presiunea. Daca zici ca are doua antene, o fi din cauza ca te uiti cam mult la antena3. Te doare cand viermele face spagatul si nu prea are loc.
BAAAAAAAAAA MOOOORRRRRRRRRR DE RASSSSSSSS !!!

Lasand gluma la o parte cred ca viermele este doar in capul tau ( adica nu in creier ci doar in imaginatia ta)

#39
adbuser

adbuser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 21.01.2015
Bã , tu poate ai hemoroizi si crezi cã-i vierme , fugi la doctor !  :lol:

#40
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006

View Postalexpet, on 03 octombrie 2016 - 14:11, said:

evident ca au un fel de gura dar nu din aia care sa muste ca un caine turbat...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EuztbN1HjTA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Acuma daca mai zice cineva ca sunt om serios, scartos, ...

#41
jamesbond91

jamesbond91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 27.08.2016
am ras cu lacrimi. BRAVO INITIATORULE. FELICITARILE MELE;). probabil esti de coma la petreceri:))).

#42
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Felicitari ar fi meritat daca facea si o poza cand viermele a scos capul cu antenele, poate si un selfie cu viermele.

#43
jamesbond91

jamesbond91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 27.08.2016
PS. Daca tot mai crezi ca ai un vierme in cur. Pai, ai putea incerca o clisma. Se poate face si acasa, l-am vazut eu pe Bear Grills facandu-si clisma la TV. Dar trebuie sa mananci doar mancare usor de digerat, pentru a face diaree. Si dupa, pui o sita la o galeata, si te scremi, si cand vezi ca vrea sa iasa, impingi, dar impingi cum n-ai impins in viata ta ( te scremi ) si poate ai noroc. Sa-i faci o poza, sa vedem cum arata:)

#44
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007

View Postjamesbond91, on 03 octombrie 2016 - 18:22, said:

dar impingi cum n-ai impins in viata ta ( te scremi ), poate ai noroc.
si faci....congestie cerebrala!

Edited by alexpet, 03 October 2016 - 20:13.


#45
dragomirmarius85

dragomirmarius85

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 190
  • Înscris: 27.09.2016

View Postandreic, on 03 octombrie 2016 - 13:55, said:

Nu am auzit de asa ceva pana acuma... vezi sa nu fie ipocondrie sau vreu hemoroid mai special...


Il paralizeaza negresit, vezi ca sunt cateva doze repetate sa atace si ouale. Vezi ca trebuie sa tii regim sa lasi substanta sa-si faca efectul.

Scolex de Taenia-Saginata:

Scolex de Taenia Solium, asta e mai evoluata si are si carlige... de muscat nu musca niciuna:

[ https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/73/ca/93/73ca9369a9042afe3d565f6b22df7585.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Viermele asta are si freza? :)))

#46
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
L-am vazut si eu exista.
Uite si poza lui
[ http://failhair.com/wp-content/uploads/2010/11/mustache-head.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#47
CTU99

CTU99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 31.01.2007

View Postjamesbond91, on 03 octombrie 2016 - 18:22, said:

ai putea incerca o clisma
Am facut cateva clisme, care au facut viermele sa devina foarte agitat, dar mai mult de 1 cm din el nu iese afara. E lung si are forta sa se retracteze dupa ce iese afara sau dupa ce e impins afara de materia fecala. In timpul clismei, prezenta fluidului cauzeaza ca viermele sa se deplaseze mai mult, si sa isi miste foarte rapid unul din capete. Doar unul din capete i se misca foarte rapid, si restul viermelui se misca foarte lent.

Edited by CTU99, 08 October 2016 - 05:03.


#48
aazz

aazz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 13.02.2012

View PostCTU99, on 08 octombrie 2016 - 05:02, said:

au facut viermele sa devina foarte agitat

foarte tare

#49
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ia vezi daca te incadrezi

http://www.dailymail...e-raw-beef.html

#50
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Ce s-a mai intamplat? Ai reusit sa elimini viermele? Daca iei deparazitant intern sa-l iei pe stomacul gol pentru eficienta sporita. Daca e tenie se repeta deparazitarea la 10 zile ca sa moara si viermii iesit din oua dupa prima deparazitare. Daca ai viermi rotunzi(ascarizi sau oxiuri) deparazitarea se repeta dupa 14zile. Oricum, primul pas este un examen coproparazitologic. Te duci cu proba de fecale la laborator si apoi, in functie de rezultat urmezi tratamentul indicat de medic. Ai grija la dozaj. Daca deparazitantul e subdozat, nu moare, doar il ametesti. Mai bine usor supradozat decat subdozat.

#51
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
pana in final, ca vad ca nu mai zice nimic, cred ca l-a sfasiat viermele...pacat, erau un caz unic in istoria medicinei

#52
Nytro84

Nytro84

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.07.2016
Probabil viermele acela e un fel de alien care iese dintre buci.
Sa fie oare contagios?

#53
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011

View PostCTU99, on 08 octombrie 2016 - 05:02, said:

In timpul clismei, prezenta fluidului cauzeaza ca viermele sa se deplaseze mai mult, si sa isi miste foarte rapid unul din capete. Doar unul din capete i se misca foarte rapid, si restul viermelui se misca foarte lent.

Noaptea cand dormi doarme si el?

#54
CTU99

CTU99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 31.01.2007

View PostFreddy12, on 15 octombrie 2016 - 22:00, said:

Ce s-a mai intamplat? Ai reusit sa elimini viermele? Daca iei deparazitant intern sa-l iei pe stomacul gol pentru eficienta sporita. Daca e tenie se repeta deparazitarea la 10 zile ca sa moara si viermii iesit din oua dupa prima deparazitare. Daca ai viermi rotunzi(ascarizi sau oxiuri) deparazitarea se repeta dupa 14zile. Oricum, primul pas este un examen coproparazitologic. Te duci cu proba de fecale la laborator si apoi, in functie de rezultat urmezi tratamentul indicat de medic. Ai grija la dozaj. Daca deparazitantul e subdozat, nu moare, doar il ametesti. Mai bine usor supradozat decat subdozat.
Albendazol-ul nu l-a ucis. Tinctura de coaja de nuca neagra si pelinul, nu l-au ucis. Semintele de papaya cu miere, nu l-au ucis si nu l-au facut sa iasa afara. Usturoiul, nuca de cocos, semintele de dovleac, uleiul de seminte de dovleac, nu l-au facut sa iasa afara. Colonhelp a scos foarte multi viermi, dar nu si pe acesta. Am facut doua examene coproparazitologice, la interval de 7 zile. La ambele, rezultatul a fost "Absente elemente parazitare intestinale". Am procedat corect, nu am contaminat mostra, am folosit un bol, am pus 3 mostre de marimea unei alune, luate din 3 locuri diferite, am pus recipientul in frigider dupa mai putin de 20 minute, am dus la centrul de recoltare dupa mai putin de 7 ore. Un medic gastroenterolog mi-a spus ca el crede ca se poate face o extractie fara operatie, folosind lasoul unui colonoscop. A mai spus ca cunoaste cazuri de pacienti carora le-au fost scosi viermi cu lasoul in timpul colonoscopiei. Azi ma duc sa solicit o trimitere la colonoscopie, si sper sa evit operatia.

View Postbumpocbum, on 09 octombrie 2016 - 12:56, said:

Ia vezi daca te incadrezi

http://www.dailymail...e-raw-beef.html
Nu consum carne aproape deloc. Am consumat extrem de rar, carne de somon preparata suficient. Lactate si oua consum extrem de rar. Aproape tot ce consum nu provinde de la animale. Suspectez ca sursa de contaminare e un animal, caine, vaca, sau porc. Nu am interactionat si nu interactionez cu animale. Nu a existat si nu exista nici un animal in apartamentul in care locuiesc. Suspectez ca ori am mancat ceva contaminat de o persoana care a interactionat cu animale, ori o musca sau un tantar a interactionat cu un animal sau cu fecalele unui animal, dupa care a venit in apartament si mi-a contamnat hrana.

View Postmofone, on 25 octombrie 2016 - 16:43, said:

Noaptea cand dormi doarme si el?
Uneori doarme cand dorm eu. De multe ori nu pot adormi din cauza lui, ca se misca si se deplazeaza in sus si in jos prin intestin, cauzand cateodata mancarimi, dureri, intepaturi. Cateodata ma trezeste din somn. Aproape zilnic nu pot dormi suficient din cauza lui. A fost o perioada de 5 zile in care am dormit mai putin de 30 de minute, si o perioada de 3 zile in care am dormit mai putin de 15 minute.

Edited by CTU99, 21 November 2016 - 08:18.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate