Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tatuator handpoke

Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...
 Impamantare

Apple maps pe Windows 10

Sfarsitul woke-ismului si al core...

Renovare completa + pompa de cald...
 Libre Office nu vad liniile

Modalitați amuzante și ...

O disparitie de ani buni, Acces D...

Mancarea e scumpa
 Parere achiziționare BMW G20

Schimbarea bateriei moderne la VA...

Rostschreck Lidl

Si noi suntem Florin Piersic? / J...
 

Fenomenul Marian Godina

- - - - -
  • Please log in to reply
206 replies to this topic

#55
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Am aflat ce e de fapt o "godina"

GÓDINĂ, godine, s. f. (Reg.) Specie de pepene galben cu coaja lucioasă.

Credeam ca e doar o gospodina mai incompleta, gen, careia i se taie maioneza. Gen.




Eu unul m-am saturat sa aud de Poptamasi, Godini si alti de-astia.
Femeile facebookiste sa fie sanatoase si sa se spele cu ei pe cap.

Edited by Damascus77, 18 September 2016 - 20:56.


#56
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postxmanyacs77, on 18 septembrie 2016 - 19:08, said:

Politistul Marian Godina are peste 340 000 de likeuri...


Dupa criteriile tale avem aici o persoana mult mai competenta:

Attached File  capture-20160918-214949.png   44.87K   52 downloads

nu exista nici un politician cu atatea voturi reale.

Edited by pasilla, 18 September 2016 - 20:55.


#57
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Urmatoarele referiri la colegii de discutie (legate de varsta, studii, inteligenta, etc) se vor lasa cu sanctiuni !

#58
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Chiar nu inteleg de ce ar interesa pe cineva opiniile militianului cap-de-creta din Adunatii Copaceni :habarnam:

#59
rechinitza

rechinitza

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,366
  • Înscris: 14.10.2009
Nu sunt o simpatizanta, dar.
1. Ar fi ubercool in tara asta ca institutiile statului sa isi faca treaba.
2. Spiritul civic se cultiva cu frumosul si cu legi aplicate.
3. In orice domeniu de activitate e ceva care merita relatat publicului larg.
4. Oricine poate scrie. Oricine poate fi criticat si va fi. Deoarece suntem acum o tara democratica si ecista libertatea de exprimare.






#60
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View PostBarboso, on 18 septembrie 2016 - 21:00, said:

Urmatoarele referiri la colegii de discutie (legate de varsta, studii, inteligenta, etc) se vor lasa cu sanctiuni !


Stiu ca e off-topic dar decat sa deschid un subiect pe tema asta care sa genereze si mai mult bahaos mai bine intreb aici.
Daca musiu Godina isi face cont pe forumul asta , toate injuriile adresate lui "se vor lasa cu sanctiuni" ?  

As prefera colegii sa se abtina sa comenteze postul meu , nu vreau sa generez alte discutii.

#61
un huligan

un huligan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 11.09.2006

View Postipopovici11, on 18 septembrie 2016 - 19:21, said:


Clar nu. Acolo  l-am simpatizat si eu. Insa dupa aia a devenit nesuferit. Spre exemplu cand ne explica ce minunat e sa stea  politia  cu radarul  in boscheti.

Daca cronologia se inversa, care era acum opinia ta?

#62
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View PostASCENDED, on 18 septembrie 2016 - 20:07, said:

Multă lume se oripilează de un polițist care condamnă pedofilia.
Cand auzi de "pedofilie" cu adolescente, ar cam trebui sa te oripilezi pentru folosirea grosolan improprie si tendentioasa a cuvintelor.

#63
un huligan

un huligan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 11.09.2006

View PostDamascus77, on 18 septembrie 2016 - 21:04, said:

Chiar nu inteleg de ce ar interesa pe cineva opiniile militianului cap-de-creta din Adunatii Copaceni Posted Image

Pai are si el dreptul la opinie asa cum ai si tu. Opiniile cui crezi ca sunt mai interesante?

View PostBarboso, on 18 septembrie 2016 - 21:00, said:

Urmatoarele referiri la colegii de discutie (legate de varsta, studii, inteligenta, etc) se vor lasa cu sanctiuni !
Hmm, colegii de discutie pot argumenta si se pot apara. Cei care nu sunt de fata, mai putin.

Edited by un huligan, 18 September 2016 - 21:39.


#64
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 29.05.2004
I-am citit cartea, si in afara limbajului (pe care si l-a asumat) n-am nimic de obiectat. Omul e un bun povestitor, si prin ceea ce face
mai "imblanzeste" cat de cat imaginea institutiei (chiar daca e o exceptie rarisima). Cititi-o ca sa stiti pe cine injurati, desi ma indoiesc
ca veti fi la fel de vehementi dupa aceea.

#65
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View Postun huligan, on 18 septembrie 2016 - 21:39, said:

Hmm, colegii de discutie pot argumenta si se pot apara.
Colegii de discutie sunt "protejati" de chestia asta, pe care toti ati acceptat-o la inscriere.
Iti las tie (va las voua) placerea de-a descoperi unde si cum, mai exact.

#66
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015

View Postun huligan, on 18 septembrie 2016 - 21:39, said:



Pai are si el dreptul la opinie asa cum ai si tu. Opiniile cui crezi ca sunt mai interesante?

Normal ca are, a spus cineva că nu are?
Sa-si expună opiniile în familie, între prieteni, colegi, pe forumuri. Dar să nu se creadă vreo vedetă, cum am impresia ca are tendința .

Până una alta, e doar un cap-de-creta, vânător din boscheti.



#67
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 29.05.2004
Nu i-am urmarit evolutiile la TV, in caz ca despre asta este vorba. O fi avand si ceva scapari, ca e greu de dus si serviciul
si celebritatea, e omeneste. Dar e genul care va simti singur când i s-a urcat la cap.

Ce face politia din boscheti e perfect legal si normal. Daca mergi regulamentar ar trebui sa te doara la basca unde stau.

#68
DeuxEx

DeuxEx

    Dark Matter

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,181
  • Înscris: 11.11.2007
Eu nu cred ca a mers cineva regulamentar si a "reusit" sa-si ia amenda pentru viteza. Refuz sa cred asta! Iar despre aia care incalca legea, depasind viteza legala, si apoi dau vina pe politisti pentru asta, va urez la cat mai multe amenzi si puncte de penalizare! Pentru ca mi se pare o dovada de infantilism sa apesi acceleratia, sa dai in radar, apoi sa zici ca politistul e de vina! Posted Image

Cat despre ce scrie Godina in timpul liber, e treaba lui! Omul ala e platit 8 ore pe zi sa-si faca treaba de politist. Si numai 5 zile pe saptamana. In restul timpului poate sa faca ce vrea, deoarece traim intr-o tara libera.

Edited by DeuxEx, 18 September 2016 - 22:20.


#69
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Trebuiau si astia din media sa gaseasca in fraier din sistemul Politie care sa faca circ si prin urmare sa il promoveze cu CanCan-uri...

Eu am o ura pe politistii astia din zona lui ca mai mult strica traficul decat sa il fluidizeze, vezi cazul Brasov-Ploiesti DN1 unde idiotii de politisti nu au altceva mai bun de facut decat sa creeze coloane de masini pe km intregi. Si nu doar intr-un singur loc, ci in mai multe... unii la Busteni si altii la Comarnic. Tind sa cred ca o fac la ordinul cuiva pentru a face lobby pentru o sifonare de bani publici.

Edited by truet, 18 September 2016 - 22:38.


#70
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,634
  • Înscris: 29.05.2004
Locuiesc la DN1 si crede-ma, ai o problema cu stabilirea cauzalitatii.

#71
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Daca nu era politia aia pe DN1 multi nu mai circulau in coloana cu 10 la ora ci cu 5 la ora cu coloana dupa ei. ;)

#72
Guest_truet_*

Guest_truet_*
  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Dar nu stiu cum dracu ca dupa ce treci de politisti brusc se circula ca la raliu si nu bara la bara... ce concluzie tragi tu din asta?
Si acum ca o paranteza, la un moment dat (nu conduceam eu), mi-a venit ideea sa cobor din masina si sa stau la uin suc rece la o terasa pe acolo (unde m-am intalnit cu alta persoana care facea acelasi lucru ca mine)... am stat si savurat chiar doua bauturi racoritoare binevenite si apoi am luat la pas pana am ajuns autoturismul, toata treaba dura vreo 30 minute... asta ca sa iti faci idee cam cat avansezi in jumatate de ora cu autoturismul daca poti recupera mergand lejer promenada.

Edited by truet, 18 September 2016 - 22:51.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate