Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Ce s-ar intampla in aceasta situatie ?

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
KHISHCHNIK

KHISHCHNIK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 02.05.2014
In momentul de fata Cioaca isi executa pedeapsa pentru asa-zisul omor, condamnarea fiind, dupa părerea mea, mai mult trasa de par/fortata de împrejurări si de presa decât de dovezi concrete.
Sa zicem ca isi executa anii de închisoare la care a fost condamnat, dupa executarea pedepsei fiind eliberat.
Dupa ce iese din puscarie hop ca apare si mElodia, teafara si nevătămată.
Presupunând ca se enervează rău de tot si o omoară ziua in amiaza mare într-un loc public, de fata cu toata lumea, o injunghie din cap pana in picioare de o face ciur.

1. Ce va pati in aceasta situatie daca ar face asta din moment ce deja a fost condamnat pentru omorul ei ?
2. Ar putea da statul român in judecata fiindcă l-a condamnat degeaba si sa ceara despăgubire ?
3. Punctul 2 poate avea loc indiferent de existenta punctului 1 sau punctul 1 nu trebuie sa se întâmple ca sa poata fi despagubit ?

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Linistit fii, a fost condamnat in prezenta unor probe biologice.

Cred ca a fost cel mai greu proces de genul din Romania.

#3
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Pct 2 , daca nu face :

View PostKHISHCHNIK, on 14 septembrie 2016 - 11:31, said:


Dupa ce iese din puscarie hop ca apare si mElodia, teafara si nevătămată.
Presupunând ca se enervează rău de tot si o omoară ziua in amiaza mare într-un loc public, de fata cu toata lumea, o injunghie din cap pana in picioare de o face ciur.




#4
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006
1. Va fi decorat de Iohanis pentru ca a omorat cel mai mediatizat zombie din ultimii ani.
2. Vom vedea
3. Vom vedea

Imi place jocul asta cu intrebari. Am si eu cateva pentru tine:

1. Cati ani ai de vii cu astfel de topicuri?
2. Spune sincer de unde ai fost scapat in cap cand erai mic (prezinta poze, martori, etc)

Edited by Reynolds, 14 September 2016 - 11:45.


#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Înseamnă că publicului nu i s-a spus că a fost găsit cadavrul Elodiei.
Crima fără cadavru nu este crimă. Unde e cadavrul?

#6
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,145
  • Înscris: 05.12.2002
Din cate stiu, o persoana nu poate fi judecata de 2 ori pt. acelasi lucru.
Deci teoretic poate da statul in judecata, sa castige si sa primeasca despagubiri (uite-o, e vie) si dupa aceea sa o omoare si sa scape nepedepsit? :)

#7
StrictSecret

StrictSecret

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 19.06.2016
Trecand peste ridicolul subiectului
1. Va fi condamnat din nou
2. Va da statul in judecata pentru eroare judiciara.
3. Aici m-ai pierdut. Cred ca poate da statul in judecata chiar daca o omoara.

#8
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

View PostKHISHCHNIK, on 14 septembrie 2016 - 11:31, said:

In momentul de fata Cioaca isi executa pedeapsa pentru asa-zisul omor, condamnarea fiind, dupa părerea mea, mai mult trasa de par/fortata de împrejurări si de presa decât de dovezi concrete.
Sa zicem ca isi executa anii de închisoare la care a fost condamnat, dupa executarea pedepsei fiind eliberat.
Dupa ce iese din puscarie hop ca apare si mElodia, teafara si nevătămată.
Presupunând ca se enervează rău de tot si o omoară ziua in amiaza mare într-un loc public, de fata cu toata lumea, o injunghie din cap pana in picioare de o face ciur.

1. Ce va pati in aceasta situatie daca ar face asta din moment ce deja a fost condamnat pentru omorul ei ?
2. Ar putea da statul român in judecata fiindcă l-a condamnat degeaba si sa ceara despăgubire ?
3. Punctul 2 poate avea loc indiferent de existenta punctului 1 sau punctul 1 nu trebuie sa se întâmple ca sa poata fi despagubit ?


Cu siguranta are posibilitatea sa dea statul roman in judecata si sa ceara despagubire, deoarece si-a pierdut X ani din viata fara a fi de vina. In America primesti cateva milioane de dolari despagubire, in Romania dureaza mult judecata si nu stiu cat poti sa scoti. Dar daca este destept se duce si mai departe pana la tribunale ue.

Edited by business11, 14 September 2016 - 11:47.


#9
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
1. Ar fi judecat si condamnat din nou pentru omor. In paralel, ar face revizuire impotriva vechimii condamnari si ar fi achitat in final. Din pedeapsa care i s-ar da pentru omorul real s-ar scade perioada deja executata in baza primei condamnari.
2. Da, poate. Ramane de vazut cat ar primi avand in vedere ca intr-un final toate perioadele executate sunt „pe bune”.
3. Da, se poate
4. Lasa filmele cu Tommy Lee Jones si Ashley Judd.

View Postbusiness11, on 14 septembrie 2016 - 11:46, said:

Dar daca este destept se duce si mai departe pana la tribunale ue.

5. Mai taci

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostKHISHCHNIK, on 14 septembrie 2016 - 11:31, said:

Presupunând ca se enervează rău de tot si o omoară ziua in amiaza mare într-un loc public, de fata cu toata lumea, o injunghie din cap pana in picioare de o face ciur.

1. Ce va pati in aceasta situatie daca ar face asta din moment ce deja a fost condamnat pentru omorul ei ?
2. Ar putea da statul român in judecata fiindcă l-a condamnat degeaba si sa ceara despăgubire ?
3. Punctul 2 poate avea loc indiferent de existenta punctului 1 sau punctul 1 nu trebuie sa se întâmple ca sa poata fi despagubit ?

Daca apare cel mai bine este sa ceara despagubiri. In mod normal castiga procesul si traieste in continuare fericit pana la....

1. Va fi din nou condamnat la inchisoare. Daca a facut puscarie fara sa fie vonovat asta nu inseamna ca il va absolvi de o eventuala actiune de omor la adresa Elodiei.
2 si 3. Nu-si mai au rostul daca va comite fapta.

4. Elodia este moarta. S-au gasit stropi de sange si un fragment osos care ii apartine, cel mai probabil.
Cioaca a topit-o in ceva acid. A fost politist, sa nu uitam, il ducea bibilica, dar a mai comis si el erori.

Edited by MembruAnonim, 14 September 2016 - 11:49.


#11
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,845
  • Înscris: 13.07.2011

View PostMembruAnonim, on 14 septembrie 2016 - 11:48, said:

4. Elodia este moarta. S-au gasit stropi de sange si un fragment osos care ii apartine, cel mai probabil.
Cioaca a topit-o in ceva acid. A fost politist, sa nu uitam, il ducea bibilica, dar a mai comis si el erori.

sau poate si ei ii mergea bibilica

#12
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,599
  • Înscris: 05.12.2005
Cum să omori din  nou o persoană deja decedată oficial?

#13
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005
Parca se terminase epopeia asta cu elodia. Sau asta e partea a II-a ?

#14
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
Cred ca domnu Dan pregateste ceva in studiourile Zero TV.

#15
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008


View PostAfrikaner76, on 14 septembrie 2016 - 11:47, said:

1. Ar fi judecat si condamnat din nou pentru omor.
Elodia a fost declarata moarta de catre un tribunal. Totusi sa presupunem...
Asta ar insemna sa se anuleze certificatul de deces si sa ii emita din nou acte de stare civila ca pentru o persoana in viata. E posibil? Pe ce baza? Anularea unei decizii judecatoresti definitive si irevocabile? Nu cred ca ar fi asa usor.
De asemenea fiind decedata dpdv legal daca cineva i-ar face felul la ce s-ar incadra? Un avocat poate sa ne spuna mai multe.


#16
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016

View Postmisu183, on 14 septembrie 2016 - 12:00, said:

Elodia a fost declarata moarta de catre un tribunal. Totusi sa presupunem...
Asta ar insemna sa se anuleze certificatul de deces si sa ii emita din nou acte de stare civila ca pentru o persoana in viata. E posibil? Pe ce baza?

Pe baza faptului ca era vie cand a fost declarata moarta.

#17
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008

View PostAfrikaner76, on 14 septembrie 2016 - 12:00, said:


Pe baza faptului ca era vie cand a fost declarata moarta.
Dom'le, acum vorbim pe acte nu pe ce am vedea.

#18
Afrikaner76

Afrikaner76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 912
  • Înscris: 25.02.2016
Nu, nu vorbesti „pe acte”. Vorbesti in general stand pe scaun sau in picioare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate