Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

UMi Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015
Acum cateva zile a fost lansat un nou smartphone al companiei chineze, UMi Plus fiind, la o primă vedere, un model numai bun pentru persoanele care sunt în căutarea unui „flagship de buget”.
UMi Plus este în momentul de față disponibil pe bază de precomandă, având un preț special de 179 dolari, urmând ca mai apoi acesta să rămână la 249 dolari. La această sumă de bani primim un smartphone care pe hârtie arată bine, specificațiile sale fiind unele care să îl facă suficient de capabil în fața majorității aplicațiilor din Google Play Store.
Ce ne oferă UMi Plus pe partea de hardware?
Motorizarea noului smartphone o asigură procesorul MediaTek Helio P10 cu opt nuclee pe ARM Cortex-A53 și Mali T860 în rol de accelerator grafic, iar memoria RAM este de 4 GB. Primim un spațiu de stocare de 32 GB, precum și posibilitatea extinderii sale folosind un card microSD de până la 256 GB.

UMi Plus rulează sistemul de operare Android 6.0 Marshmallow, iar alimentarea o asigură o baterie cu capacitatea de 4.000 mAh de la Sony cu tehnologie de încărcare rapidă (încărcarea completă se realizează în 100 de minute), aceasta fiind capabilă să ofere, potrivit companiei, o autonomie de până la 17 ore în redare video continuă.
Display & cameră foto
Telefonul este creat în jurul unui display LTPS cu diagonala de 5.5 inch, acesta fiind produs de Sharp, iar prezentă este și sticla curbată 2.5D. În ceea ce privește rezoluția afișată de ecran, vorbim de una Full HD, de 1920 x 1080 pixeli, iar compania ne spune că în lumina directă a soarelui acesta se descurcă bine (rămâne de văzut dacă într-adevăr așa și este).
Pe partea din spate a lui UMi Plus găsim o cameră foto de 13 Megapixeli care are un senzor Samsung S5K3L8, lista aici fiind completată de focalizarea automată cu detecție de fază (PDAF), blițul LED dual-tone și filmarea la 1080p cu 30 fps. Frontal este prezentă o cameră foto de 5 Megapixeli cu senzor GalaxyCore GC5005 pentru fotografii de tip selfie și apeluri video.
[ http://technow.ro/wp-content/uploads/2016/09/UMi-Plus-4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
UMi Plus, noul smartphone al companiei – vine cu 4 GB RAM, o cameră foto de 13 MP și baterie de 4.000 mAh
Twitter Author Sergiu E. Raica | septembrie 9, 2016 | Telefoane Mobile | Niciun comentariu
UMi Plus
Astăzi aflăm de lansarea unui nou smartphone al companiei chineze, UMi Plus fiind, la o primă vedere, un model numai bun pentru persoanele care sunt în căutarea unui „flagship de buget”.
UMi Plus este în momentul de față disponibil pe bază de precomandă, având un preț special de 179 dolari, urmând ca mai apoi acesta să rămână la 249 dolari. La această sumă de bani primim un smartphone care pe hârtie arată bine, specificațiile sale fiind unele care să îl facă suficient de capabil în fața majorității aplicațiilor din Google Play Store.
Ce ne oferă UMi Plus pe partea de hardware?
Motorizarea noului smartphone o asigură procesorul MediaTek Helio P10 cu opt nuclee pe ARM Cortex-A53 și Mali T860 în rol de accelerator grafic, iar memoria RAM este de 4 GB. Primim un spațiu de stocare de 32 GB, precum și posibilitatea extinderii sale folosind un card microSD de până la 256 GB.

UMi Plus rulează sistemul de operare Android 6.0 Marshmallow, iar alimentarea o asigură o baterie cu capacitatea de 4.000 mAh de la Sony cu tehnologie de încărcare rapidă (încărcarea completă se realizează în 100 de minute), aceasta fiind capabilă să ofere, potrivit companiei, o autonomie de până la 17 ore în redare video continuă.
Display & cameră foto
Telefonul este creat în jurul unui display LTPS cu diagonala de 5.5 inch, acesta fiind produs de Sharp, iar prezentă este și sticla curbată 2.5D. În ceea ce privește rezoluția afișată de ecran, vorbim de una Full HD, de 1920 x 1080 pixeli, iar compania ne spune că în lumina directă a soarelui acesta se descurcă bine (rămâne de văzut dacă într-adevăr așa și este).
Pe partea din spate a lui UMi Plus găsim o cameră foto de 13 Megapixeli care are un senzor Samsung S5K3L8, lista aici fiind completată de focalizarea automată cu detecție de fază (PDAF), blițul LED dual-tone și filmarea la 1080p cu 30 fps. Frontal este prezentă o cameră foto de 5 Megapixeli cu senzor GalaxyCore GC5005 pentru fotografii de tip selfie și apeluri video.

Pe partea de conectivitate UMi Plus oferă suport pentru rețelele 4G LTE (cu viteze în download de până la 150 Mbps), VoLTE și dual-SIM (ambele cartele SIM pot funcționa în 4G), Bluetooth 4.1, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n dual-band (2.4 GHz / 5 GHz), GPS / A-GPS / GLONASS, un jack audio pentru căști și port USB Type-C.
Nu lipsește de pe listă nici senzorul de amprentă Touch ID 2.1, care ne promite deblocarea telefonului în doar 0.1 secunde și înregistrarea a până la 5 amprente diferite. Din punct de vedere al design-ului putem spune că UMi Plus arată bine, elegant, aceasta beneficiind de o construcție metalică de tip unibody.
UMi Plus mai dispune de un chipset audio AW8738 pentru sunet Hi-Fi, iar variantele de culori în care telefonul este disponibil sunt gri și auriu. Legat de dimensiuni, trebuie spus că ele sunt de 155 x 75 x 8.8 mm, iar acesta cântărește 185 de grame.
Sursa : technow.ro

Edited by io_kent, 13 September 2016 - 03:35.


#2
collina1976

collina1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,526
  • Înscris: 03.10.2013
eu am de 1 an si jumatate Umi Zero
numai problem
ultima problema , nu mai merge camera si nici lanterna
se restarteaza des in timp ce vorbesc

Edited by collina1976, 13 September 2016 - 09:18.


#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

View Postcollina1976, on 13 septembrie 2016 - 09:17, said:

numai probleme...
Nici pe pagina de facebook a celor de la UMi situatia nu e prea roz. O gramada se plang de calitatea produselor.
Ce sa faci, n-ai ce sa le ceri mai mult. Nu vor ajunge niciodata macar la calitatea unui Meizu sau Xiaomi.

#4
io_kent

io_kent

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.10.2015
UMi este un producator de telefoane relativ nou,eu unul nu am intalnit niciun fel de problema cu telefoanele lor,dar orice este posibil. Cum fratelui meu i s-a stricat samsung s6 edge dupa 2 saptamani Posted Image

Edited by io_kent, 14 September 2016 - 03:45.


#5
UMi_RO

UMi_RO

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.09.2016
Bună seara,

Vă pot ajuta eu cu informații legate de smartphone-ul UMi Plus. UMi a făcut public un calendar unde se poate observa faptul că Android 7.0 Nougat va sosi pe cel puțin 3 terminale din familia UMi în noaptea de Ajun a Crăciunului.
Attached File  umi.jpg   95.29K   30 downloads

Așa cum se regăsește în începutul acestui topic, telefonul beneficiază de un senzor foto produs de Samsung ce asigură o claritate superioară în fotografii, atât datorită aperturii de 2.0 cât și faptului că beneficiază de focus laser pe bază de Phase Detection.

Am atașat acestui post două pdf-uri ce conțin informații despre senzorul camerei foto cât și despre update-ul la Nougat.

Seară frumoasă!

Attached Files


Edited by UMi_RO, 14 September 2016 - 20:31.


#6
AstoreVitalys02

AstoreVitalys02

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 13.07.2015

View PostUMi_RO, on 14 septembrie 2016 - 20:31, said:

Bună seara,

Vă pot ajuta eu cu informații legate de smartphone-ul UMi Plus. UMi a făcut public un calendar unde se poate observa faptul că Android 7.0 Nougat va sosi pe cel puțin 3 terminale din familia UMi în noaptea de Ajun a Crăciunului.
Attachment umi.jpg

Așa cum se regăsește în începutul acestui topic, telefonul beneficiază de un senzor foto produs de Samsung ce asigură o claritate superioară în fotografii, atât datorită aperturii de 2.0 cât și faptului că beneficiază de focus laser pe bază de Phase Detection.

Am atașat acestui post două pdf-uri ce conțin informații despre senzorul camerei foto cât și despre update-ul la Nougat.

Seară frumoasă!

De prezentari oficiale pompoase e plina piata.Toti isi lauda telefoanele pana la cer si toate crapa ca niste chinezarii...Toate.Sony,Samsung,UMI,Huawei,etc...

#7
corneliu_padurariu

corneliu_padurariu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.02.2009
Buna! Am o problema cu Umi Plus dar aceiași problema o am si pe Umi Max si anume:
Primul îl am de 3 luni, al doilea de un an, singura problema prezenta pe ambele telefoane, este ne sincronizarea telefoanelor cu căștile bluetooth. De fapt se conectează foarte bine dar după câteva minute, îmi spune încontinuu, dispozitiv conectat, dispozitiv deconectat. Menționez ca am încercat cu căști diferite (noi), Plantronics doua modele diferite și doua... chinezești. Alea chinezești, îmi spun în chineza ca se deconectează (bănuiesc eu), ca nu știu chineza.  :) pe timpul cit vorbesc la telefon sau ascult muzica de pe tel sau net, nu face nici o problema. Doar când sta în repaus.
Ziceam la începutul postului ca cred eu ca e problema din telefon, deoarece am verificat căștile pe alte 4 smartfonuri diferite, (Samsung S2 și S2, Sony și un BQ) și nu au avut probleme.
Întrebarea care se pune, e dacă se poate face ceva în cazul asta, menționez ca are soft Nougat 7

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate