Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Steel Ocean

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,359
  • Înscris: 23.05.2003
De pe Steam.
Ca un cadou de bun venit aveti un battleship premium de Tier 5: Repulse.

In principiu e o clona de WoWs dar mai are citeva chestii diferite.

Am 2 saptamini de cind il joc zilnic citeva ore asa ca o sa zic citeva cuvinte chiar daca barcutele nu sunt tocma' punctul meu forte.
Din pacate nu-l pot compara cu WoWs ca pe vremea cind am jucat citeva meciuri la WG jocul era in CB sau asa ceva deci e irelevant.

Ce-mi place in primul rind e ca nu am niciun fel de aim assist sau autoaim. Ca sa ajunga loviturile din fundul hartii sau din full-speed trebuie ceva skill (nu-l am din pacate Posted Image).

Exista si gold-ammo dar nu vad sa fie un avantaj major.

Comandantii iar sunt importanti. Daca-l alegi pe ala potrivit in postul potrivit se simte diferenta chiar daca schilurile lor la prima vedere par minuscule dar se aduna de la unul la altul. Promovarile in rank in schimb sunt de lunga durata ca pina aduni punctele alea iesi la pensie.
Alta treaba buna e ca acesti comandanti pot fi folositi pe nspe vaporase si-i cresti ceva mai repede.

Camo/spotting inca nu m-am dumirit cum functioneaza. Am avut situatii in care desi am si echipaj si echipamente de spotting am fost spotat mai devreme decit am spotat eu. Conteaza mult din cite am vazut si schilurile la comandanti, si vopseaua pe vaporas, si viteza cu care mergi si daca tragi sau nu si naiba stie ce mai conteaza.
In schimb damage spotting este rasplatit generos. Nu de multe ori am iesit printre primii (CL si DD ofcorz) numai din spotting damage si citeva lovituri de tun doar asa ca sa nu dansez degeaba.

Exista consumabile si echipamente ca si in WoWs iar preturile sunt decente.

Imi place ca fiecare clasa de vaporase e bine definita in rolul ei. CL si DD sunt pe post de scouti/SS hunters, CA si BB sunt un fel de damage dealers din fundul curtii, CV-urile na si ele ca portavioanele, daca stii sa le folosesti esti de mare ajutor echipei dar daca nu esti doar un slot ocupat degeaba si mai sunt si submarinele care sunt implementate interesant as zice.
In principiu jocul e cistigat de cei care au spoterii mai buni (si bineinteles BB-urile sa nimereasca ceva din ce spoteaza aia).

Ca si economie jocul pare asemanator cu WoWs. Am observat totusi ca un meci bun dar pierdut uneori arata mai bine decit un meci naspa dar cistigat. Dar banuiesc ca la tieruri mari trebuie cont premium ca altfel iesi pe minus.

Jocul e prietenos cu incepatorii, ai o gramada de bonusuri pina ajungi pe la Tier 5-6. In fiecare zi in afara de x3 la prima victorie mai ai si bonusuri babane pentru primele 8 victorii.

Ca si diferente intre natii inca nu stiu ce sa zic. US par un fel de buni la toate, japonezii greoi dar cu damage serios, nemtii si UK nu's ce sa zic. Io joc cu de toate si ca preferinte personale deocamdata sunt Fubuki si Atlanta, submarine nemtesti si BB-uri americane.

Mai citeam pe forumuri ca lumea nu simte damage-ul dat de un damage dealer in WoWs. Aici nu am senzatia asta. Cind nimeresti o salva de pe un BB atunci nefericitul ala o simte al dracului de dureros. La fel cind primesti o salva de torpile sau o canonanda de un Atlanta sa zicem. Damage-ul pare la locul lui.

In schimb la partea grafica jocul cam lasa de dorit dar sa zicem ca nu e un capat de tara ca oricum majoritatea timpului stau cu ochii in luneta sau in hawkeye.
De asemeni nici performanta nu e tocmai de top. Mai am dropuri de FPS-uri in anumite zone iar pingul e in zona 170 ca nu au decit server US.

In rest ideea generala e cea din WoWs. Sloturi, tech-tree, grindul, economia, baraci, depozit, etc.
Chiar si hartile par cam in stilul WG (ma rog, sper sa nu gresesc ca nu stiu exact cum e WoWs acum).

Ai mai multe moduri de joc. Pe linga clasicul PvP mai sunt si fleet battles si niste eventuri (5 vs.5, kill boss sau asa ceva) dar sincer nu am ajuns pina acolo.
Ar mai fi un fel de inovatie,  faptul ca pe linga clasica perioada de premium poti cumpara si premium pentru un numar de batalii in caz ca nu esti zilnic la calculator ca sa folosesti la maximum luna respectiva.

Una peste alta ma cam distrez de doua saptamini incoace. De jocurile WG nu ma mai ating, Gaijin a dat-o-n bara tare cu War Thunder iar Obsidian cu AW inca-si cauta drumul asa ca asta a venit bine. Deocamdata.

Din pacate din lipsa acuta de jucatori cum inaintezi in tieruri cum pierzi o gramada de timp in queue ca sa-ti gaseasca un meci cit de cit acceptabil. Momentan asta mi se pare problema majora, restul e jucabil.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate