Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?
 

Orange Money - serviciu transfer bani de la Orange

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
202 replies to this topic

#109
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 06.03.2004
Si eu folosesc la greu OM.90% din platile pe care le fac le fac prin ei fie ca e vorba de plata in magazine cu telefonul,on line cu cardul ,etc.Am si castigat 100 lei cand au avut premiile pentru plati la POS :)

#110
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,212
  • Înscris: 07.08.2003
Și la mine e cardul principal.

#111
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,883
  • Înscris: 26.02.2010
Eu mai am de la ING, comisioane zero la retrageri, dar este bun și OM.

#112
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 06.03.2004
N-am mai retras bani de vreo 4 luni cred.Nici nu mai stiu bancomatele cum arata cardurile mele :)

#113
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,883
  • Înscris: 26.02.2010
Sunt zone, exclusiv cu cash, unde ai nevoie și de bancnote.

#114
clader

clader

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 06.03.2004

View Postclader, on 09 mai 2020 - 07:39, said:

Sa rezolvam un mister;asa cum banuiam merge Orange money si daca portezi numarul.Functioneaza inclusiv sms ul pt tranzacții SMS ul se primește dupa ce se updateaza rutele,adica cel putin o zi de la portare.Era chiar ciudat sa nu permită asta.Daca au pierdut un client pe telefonie,nu e nevoie sa-l piardă si pe serviciul money.
Am identificat o problema pentru numere portate.Daca instalezi aplicatia,atunci nu se mai primeste sms ul de control.Daca aplicatia e deja instalata,totul merge fara probleme.

Edited by clader, 19 May 2020 - 12:26.


#115
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,672
  • Înscris: 10.01.2007
Am facut si eu card la Orange :) mai am la BT credit/debit.
Singurul avantaj e ca pot alimenta din cardul de credit si pot scoate din ATM cu comision 0. In rest e bine sa il ai acolo :)

#116
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,883
  • Înscris: 26.02.2010
Da, un avantaj. De exemplu, am observat ca la ATM brd, pot retrage orice sumă ca și când as avea card la brd, în schimb cu cel de ING, pot retrage doar sume predefinite.

#117
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,108
  • Înscris: 04.10.2005

View Postnelutu79, on 21 mai 2020 - 07:27, said:

Am facut si eu card la Orange :) mai am la BT credit/debit.
Singurul avantaj e ca pot alimenta din cardul de credit si pot scoate din ATM cu comision 0. In rest e bine sa il ai acolo :)
Cum scoti cu comision zero din cardul de credit BT? Nu-ti ia comision Bt cand transferi in orange money?

#118
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,672
  • Înscris: 10.01.2007
Intri in aplicatia Orange Monney, apoi alegi alimentare cont, alegi suma apoi introduci datele de pe card. Iti face transferul fara nici un comision.

Am primit si puncte de la BT :))
Daca faci asa transferul, e ca si cum ai face cumparaturi... Nu faci transfer cu contul IBAN

#119
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,108
  • Înscris: 04.10.2005
Aaa... Ok... Tare... Deci plateste orange comision de comerciant la bt... Asta da... Super...

#120
Ares14

Ares14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.08.2019

View Postnelutu79, on 21 mai 2020 - 12:51, said:

Intri in aplicatia Orange Monney, apoi alegi alimentare cont, alegi suma apoi introduci datele de pe card. Iti face transferul fara nici un comision.

Am primit si puncte de la BT :))
Daca faci asa transferul, e ca si cum ai face cumparaturi... Nu faci transfer cu contul IBAN
Atenție la BT ca aplica comision la alimentarea acestui card Orange. Am fost comisionat de trei ori. La 300 au recunoscut ca BT comisionează alimentarea din BT BANK.
Spor!

#121
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,672
  • Înscris: 10.01.2007
Pai am transferat eu si nu mi-au luat, dupa cum am zis mai sus, am primit si puncte!

Eu am alimentat din aplicatia OM nu din BT

#122
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,108
  • Înscris: 04.10.2005
Deci comiosioneaza la push, nu la pull... Am facut si eu un pull... Astept extras

#123
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,672
  • Înscris: 10.01.2007
Daca era sa iti ia comision, iti lua acuma :) de ce trebe sa astepti extras de cont? verifica din aplicatia de unde ai cardul de credit. Eu iti spun sigur ca nu ia!

#124
Undercover89

Undercover89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 16.12.2019
Am alimentat și eu contul Orange money cu un card de credit după care am scos banii de la bancomat și fac asta de ceva timp și niciodată nu mi-a luat comision

#125
SSpantzer

SSpantzer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,325
  • Înscris: 19.03.2019
Depinde de banca, BT comisioneaza cu 2,5 lei tranzactiile de pe cardul de cumparaturi catre OrangeMoney, sau cel putin asa faceau acum un an cand am luat hapul si am facut topup din BT Forte in OM !
Scrie si in lista de comisioane , nu este considerata plata catre OM. ci retragere numerar.
Aveti rabdare, dupa 15 iunie veti vedea comisoanele, asta m-a si bulversat ca nu am vazut decat la niste luni bune !

Edited by SSpantzer, 22 May 2020 - 06:35.


#126
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,883
  • Înscris: 26.02.2010
Azi după mai multe operațiuni, am primit un singur punct thank you. :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate