Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Sony Xperia XZ si X Compact - discutii generale

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
731 replies to this topic

#649
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Cred ca Sony are putini cumparatori pe la noi, iar in ultimii ani au avut cred si mai putini, mai ales dupa problemele cu Z3 Compact, la care li se dezlipeau ecranele.
Acum pe la noi, Samsung este cea mai cautata marca, asa cum mai demult era Nokia, stii tu, zvonistica si parerile negative sunt mai raspandite pentru ca putini se informeaza din mai multe surse.

#650
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Ca si Apple, Samsung are o campanie agresiva de marketing. De aia au devenit smartphone-urile Samsung cele mai populare in Romania. Eu sunt in Scotia, iar aici cele mai populare smartphone-uri sunt de departe iPhone-urile. Când vine vorba de smartphone-uri, sunt fan Sony, alături de Motorola. Am mai avut telefoane mobile si smartphone-uri de la aceste doua marci, pe care le-am folosit minim 2 ani de zile fără nicio problema hardware. Nu sunt fan Android OS, dar mi-am cumpărat Xperia X deoarece Sony face produse de calitate. Iar Sony Xperia X este un smartphone premium!

#651
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011
Am primit acualizarea 41.3.A2.58  care a fost anuntata cu o saptamana in urma.(Orange).

#652
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006

View PostCiubex, on 08 ianuarie 2018 - 09:54, said:

Cred ca Sony are putini cumparatori pe la noi, iar in ultimii ani au avut cred si mai putini, mai ales dupa problemele cu Z3 Compact, la care li se dezlipeau ecranele.
Acum pe la noi, Samsung este cea mai cautata marca, asa cum mai demult era Nokia, stii tu, zvonistica si parerile negative sunt mai raspandite pentru ca putini se informeaza din mai multe surse.

Din păcate merketingul are o pondere exagerat de mare in alegerea produselor.La cei mari probleme gen baterii explodate sunt trecute cu vederea, în schimb alții trebuie să fie perfecti ca să fie băgați in seama.  Si eu am avut Z3 Compact și după 16 luni mi s-a dezlipit ecranul, dar l-am trimis in service și mi s-a inlocuiy atât ecranul cat si carcasa (mai puțin spatele). Numai bine, că arata ca si nou și l-am putut vinde la un preț mai bun ca să iau XZ.

Până acum sunt foarte mulțumit de Sony, in special de softul curat si updaturile rapide. Probabil și următorul telefon va fi tot Sony

#653
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Salutare! A primit cineva update la Android Oreo pe Sony Xperia XZ si X Compact? Pe al meu Xperia X inca nu, desi am citit pe gsmarena ca anumite persoane au primit update la Oreo.

#654
Remusik82

Remusik82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 20.10.2005
Il astept si eu pe X Compact. Mai multe detalii sunt aici: http://www.xperiablo...ct-34-4-a-0-364

#655
djbiti1

djbiti1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 855
  • Înscris: 27.06.2009
Cei de la sony scot actualizarile pe regiuni. Puteti verifica aici ce regiuni au deja update-ul pe x compact: https://xpericheck.com/device/F5321 . Cred ca mai avem de asteptat cam o saptamana cel putin.

#656
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View Postsenzanome, on 06 februarie 2018 - 14:50, said:

Salutare! A primit cineva update la Android Oreo pe Sony Xperia XZ si X Compact? Pe al meu Xperia X inca nu, desi am citit pe gsmarena ca anumite persoane au primit update la Oreo.
Am primit Oreo și pachetul de securitate pe ianuarie, cred ca în 18-20 decembrie,Oreo, respectiv în jurul datei de 20 ianuarie patch-ul de securitate.

#657
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Salutare! Aici în Scoția unde sunt, abia azi am primit update-ul la Android 8.0 Oreo pe Xperia X al meu. Cam târziu, zic eu. Din ce am observat, Oreo arata mai bine decât Nougat și are niște funcții noi interesante, care îmi amintește de Windows 10 mobile și iOS. Acum nu știu cât au intervenit cei de la Sony în Android 8.0, care arata mult mai bine. Android Nougat chiar nu îmi plăcea, lasă impresia de OS făcut pentru copii. Acum o sa vad dacă sunt și bug-uri la noul OS Android Oreo 8.0.

#658
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Cred ca nici samsung s8 nu are update la oreo, asa ca nu l-as numi pe cel de la sony ca venind tarziu.. Pacat ca eu am avut o experienta nasoala cu sony x compact, parca-mi pare rau ca a trebuit sa-l returnez si sa trec la samsung..

#659
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006
Soția are X compact și deocamdată funcționează impecabil. Azi a primit actualizarea la 8.0

#660
LeopardSurd

LeopardSurd

    Graf von Taubenburg

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,367
  • Înscris: 10.09.2014
Da, confirm. Xperia X compact a primit actualizarea azi. S-a făcut prin OTA. Sunt mulțumit momentan, mari schimbări nu îs.

#661
djbiti1

djbiti1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 855
  • Înscris: 27.06.2009
Eu inca nu am primit update la Oreo :( . Sony chiar ma face sa astept.... In alte parti a dat drumu de aproape 3 saptamani.

#662
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Salutare din nou! Știe cineva cum se pot scoate vibrațiile de la mesajele text? După update-ul la Oreo pe Xperia X al meu, nu reușesc sa dezactivez vibrațiile pentru mesajele  text (sms).

#663
Remusik82

Remusik82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 20.10.2005

View Postsenzanome, on 28 februarie 2018 - 22:32, said:

Salutare din nou! Știe cineva cum se pot scoate vibrațiile de la mesajele text? După update-ul la Oreo pe Xperia X al meu, nu reușesc sa dezactivez vibrațiile pentru mesajele  text (sms).
Setari-Aplicatii si notificari-Configurati notificarile-Notificari-Mesagerie-Diverse-Vibrare

#664
Bebeluka

Bebeluka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 983
  • Înscris: 28.07.2015
Nici eu nu am primit update-ul la Oreo...Pentru un XZ dual(F8332)..Probabil dualul primeste updateul mai tarziu ca single sim-ul...In orice caz,cred ca Oreo este si ultimul update major...Face 2 ani in toamna anului asta.

#665
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,462
  • Înscris: 17.05.2004
am primit pe mail pe 27 februarie Xperia XZ: New software is available v. 41.3.A.2.75 dar observ ca se lasa asteptat???

#666
TraianRR

TraianRR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 02.01.2014

View Postdannek, on 04 martie 2018 - 22:41, said:

am primit pe mail pe 27 februarie Xperia XZ: New software is available v. 41.3.A.2.75 dar observ ca se lasa asteptat???
Eu l-am instalat, e un patch de securitate se pare, datat februarie 2018

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate