Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Primul teren 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
mircea114

mircea114

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 13.10.2012
Are cineva si vreun exemplu pozitiv?
Teoretic nu ar trebui sa mai dezvolte nimeni nimic, deoarece au fost unii care au dat teapa inainte.

#20
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,043
  • Înscris: 24.02.2006
sunt si exemple pozitive, dar au inceput cu investitii serioase, nu doar cu abureli de genul "mp costa 7.5, dar de fapt platesti cam 12.5"

#21
denisen

denisen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 13.08.2015
Drumuri, de 9m minim, imi place, ca nu iese puscarie ca la aia cu 4m (Rosu, Odai).
Daca vrei sa faci ce-a facut Tantareanu la Corbeanca, tre sa faci si tu niste investitii intai, ca ala asa a facut, amenajari, asfaltari...
I-ar sta mai bine cu mai multe cul-de-sac-uri, nu doar doua. Ma rog, nu sunt arhitect.
O sa urmaresc ce se-ntampla aici. Daca faci cu buna credinta si nu-ti bati joc de lume ca atatia altii, o sa iasa ceva frumos.

#22
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,804
  • Înscris: 13.08.2008
E o diferenta de locatie/ zona.Posted Image

#23
blackiesasha

blackiesasha

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 21.01.2013
atita timp cat nu are plecare deloc (adica nu face nici o investitie/amenajare/ceva), nu este nici credibil. de vorbe s-a saturat lumea. eu nici cu ceva investitii initiale n-as pune botul.

#24
Katalin77

Katalin77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 21.03.2011
gulia este o zona frumoasa...depinde insa si aici unde este pozitionat / pretul e f bun - as putea sa spun mulllttt prea bun, pretul in zona este de ex la sabareni - de la 19-20 eur m2 si pana la 30-35 m2 (ma refer la suprafete de 400-600 m2), gulia chiar mai scump in jur de 30 spre 33, 35 si poate sa se duca si pana la 40, tartasesti de la 15-17 eur m2 (dar depinde si aici de pozitionare) cum ar fi spre - in ciocanesti

se pot gasi si mai ieftine daca insa sunt pozitionate insa pe partea cu releul de inalta tensiune de curent.

nu am luat in discutie zonele adiacente gen joita, bacu sau dragomiresti.
de inteles nu am inteles insa daca este in gulia sau tartasesti..suprafata insa mi se pare exagerata ...si ca fiind toata intravilana..

View PostClovis, on 28 august 2016 - 10:43, said:

Acum serios....cine naiba se muta la Tartasesti.....eu m-am uitat pe Google ca sa vad unde e......Nici la 7 Euro/mp nu se misca.....

http://www.olx.ro/of...html#d4aff435df
tu ai pus un anunt din cu totul si cu totul din alta localitate si zona...

nu confunda gulia cu racariul - gulia tine de tartasesti ca si baldana , racariul este separat, distante diferite, zone diferite,plus distanta de vreo 15-17 km dintre cele 2..dar si nivelul de dezvoltare. desi gulia tine de tartasesti poate fi considerata o zona separata.
iar ca fapt divers eu personal din sabareni pana la centura buc / chitila fac max 8-9 min la trafic intens - si de acolo max inca 20-25min pana in pipera unde lucrez. nu cred ca 30-40 de min pana la serv este ceva ingrozitor....cand stateam in buc in s3 faceam peste 1 ora si ceva....ca fapt divers.

#25
margareth

margareth

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.09.2012
Buna , exista dezvoltatori la gulia? M ar interesa o casa la cheie sau la gri. Zgomotul avioanelor e suportabil? Drumurile pietruite sau doar pamant?  E ciudat ca sunt pline site urile de anunturi cu case d abea achizitionate de la dezvoltatori, locuite un an doi trei si puse la vanzare exact in zona cu pricina,gulia  sabareni joita bacu  inclusiv oferte de case noi ..are cineva idee de ce vand toti asa repede ? Despre groapa de gunoi de la intrarea din sabareni..?  E trist ca se distruge zona aceea..se simte miros in zona? Va multumesc

#26
fightClub25

fightClub25

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 963
  • Înscris: 08.04.2009
Terenul este pe drumul acela ingust care duce spre Samurcasi? Daca da, la 7.5 euro/mp e bine. E foarte bune. Desi drumul ala e o porcarie si are si niste gropi gigantice, dupa vreo 3-400 de metri de mers pe el se trece o cale ferata si apoi devine perfect si la latimea corespunzatoare. De-acolo mai ai de mers cam 2 minute pana in Samurcasi care tine de Crevedia si cam 5 pana in Zona Stirbey din Buftea. Ca fapt divers, de la terenul asta (daca e acolo unde zic eu) mergi in linie dreapta spre Samurcasi 2 minute si in capat e o gradinita de stat foarte ok cu program prelungit. Poti apoi sa-ti continui drumul spre Bucuresti prin Buftea daca vrei, sau sa te intorci in DN71 pe la rondul de la iesirea din Buftea.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate