Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante
 Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...
 Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 

Samsung Gear S3 Classic & Frontier

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1933 replies to this topic

#829
vss

vss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 25.10.2006

View Postliberlamare, on 21 septembrie 2018 - 07:45, said:

si se simte ca-n  tinerete?

La mine da, nu am nici cea mai mica problema cu ele (inca), sper sa nici nu am...!

Edited by vss, 21 September 2018 - 23:16.


#830
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 27.02.2004
Bune si fiabile! Am si eu unul din decembrie 2016, fara nicio problema pana acum.

#831
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,427
  • Înscris: 16.05.2007
si la mine dupa un an, stau foliile in sertar nefolosite.

#832
ManYacXX

ManYacXX

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 08.01.2017
Neata. Am si eu un Gear S3 Frontier si am uitat sa il pun la incarcat. Ma gandeam ca oricum este cu incarcare Wirless si il voi putea incarca cu un incarcator de la birou dar nu merge. Aveti idee daca merge cu vre-un incarcator wirless obisnuit sau doar cu al lui?

Edited by ManYacXX, 01 October 2018 - 06:40.


#833
thechaser

thechaser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 04.08.2004
doar cu al lui

#834
Seraph

Seraph

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 598
  • Înscris: 01.08.2006
Merge si cu Samsung Wireless Charger Duo.

#835
ManYacXX

ManYacXX

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 08.01.2017
Da, nu mai incerc degeaba. Am mai comandat un incarcator "original"  pe care sa il tin la birou.

#836
marioo76

marioo76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 01.04.2012
Salutare colegi de forum

Vreau sa ma alatur voua, cumparand un s3 frontier
Problema este  ca nou a ajuns la 1100 la Evomag iar eu am gasit la o persoana fizica, sigilat luat de la Orange cu 1000.
La ce ar trebui sa fiu atent , bineinteles in afara de faptul ca verific sigiliul cutiei?

Am văzut si varianta noua si nu ma incanta , de aceea prefer un frontier.  

Aveti cunostiinte de aparitia unui nou frontier?  Are rost sa mai astept?, in blackfriday nu mai am incredere,  si ca sa iau in rate de la orange, mai inseamna un 400 ron in plus

Astept eventuale raspunsuri

#837
cristee

cristee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 13.02.2007
Pai daca este sigilat , are si garantie. Te poti uita sa nu fie lovit ca pana nu-l imperechezi cu tel nu o sal poti testa total.

Eu il am de 2 ani tinut 24h la mana si fotbal si alergare si functioneaza ca in prima zi

#838
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Am trecut de la S3 Classic la S3 Frontier (luat nou) sunt curios daca bateria va tine mai bine, find noua . Initial am vrut un Galaxy Watch de 42mm dar cititd pe diferite siteuri legate de baterie toti se plangeau ca nu duce mai mult de 2 zile maxim. Cu S3 Classic am prins intre  3 zile - 3,5 zile .

#839
deedutzu

deedutzu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 08.10.2018

View PostAndySoft, on 10 octombrie 2018 - 10:22, said:

Am trecut de la S3 Classic la S3 Frontier (luat nou) sunt curios daca bateria va tine mai bine, find noua . Initial am vrut un Galaxy Watch de 42mm dar cititd pe diferite siteuri legate de baterie toti se plangeau ca nu duce mai mult de 2 zile maxim. Cu S3 Classic am prins intre  3 zile - 3,5 zile .
S3 Frontier tine bateria cam 2 -2.5 zile depinde cat il folosesti . eu il folosesc foarte putin , adica e pe mana tot timpul dar rar scriu un mesaj si poate ca preiau un apel sau doua pe el intr-o zi .

#840
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Teoretic ar trebui sa țină mai mult cel puțina fel la vechiul S3 Classic. Mai postez dupa ce îmi fac o idee clară.

#841
vss

vss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 25.10.2006
Cu un S3 Classic, plecat de acasa cu 100% la 07:30 si intors la 21:30 cu 78%, folosit pentru preluare si initiere de apeluri !

#842
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,443
  • Înscris: 06.06.2006
inseamna ca nu ai calendar cu remindere pe el si nici multe mail-uri venite in cateva conturi.

#843
Rarres24

Rarres24

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 28.03.2015
De 3 zile am o mica mare problema. Ceas incarcat 100%, il pun la mana si ma pun la somn, dimineata mort total. Ma gandesc ok poate s-a intamplat odata. Vin de la scoala, il pun iarasi la incarcat, acelasi lucru, il pun la mana si ma pun la somn, dimineata iar mort. Zic bun, poate am instalat eu ceva, dau reset, dau master reset, acelasi lucru, la battery imi indica uneori ca notificarile imi consuma bateria, uneori setarile, pare a fi total aleatoriu. Pana acum bateria ma tine 3 zile. AOD off, GPS off, NFC off, HR 10 minute, sunt aceleasi setari si totusi ceasul se descarca in cateva ore. Ce sa fac? Il duc in garantie? Eu l-am cumparat de la cineva nou, garantie nu e pe numele meu, din cate stiu, nu conteaza asta, e adevarat?

#844
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,650
  • Înscris: 28.11.2001
Du-l în garanție. Ia garanția cu tine. Depinde de unde ești. Dacă mergi în București direct la ESD nu-i problemă că ai actele pe alt nume. Dacă-l trimiți prin curier...nu știu ce să zic.

Ajung la concluzia că cei de la Samsung au băgat o bombă cu ceas în ceasurile astea. Doar că au calculat prost când au fixat data când să facă bum. Prea au picat ca muștele în aceeași perioadă.

Edited by badmania98, 17 October 2018 - 20:47.


#845
Rarres24

Rarres24

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 28.03.2015
Problema este ca azi dimineață am realizat ca am fost factura, nu și un certificat de garantie. Acum eu știu ca în majoritatea cazurilor garanție se acorda în baza facturii, însă din ce m-am documentat băieții de la Orange au nevoie de certificat. Eu am Serial Number scris pe factura și pe ceas, sper sa nu fie probleme și sa îl accepte asa.

#846
marselcj

marselcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,004
  • Înscris: 13.09.2007
De regulă la Orange, pe verso-ul facturii este tipărit certificatul de garanție. Probabil că tu ai primit copie doar după factură.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate