Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Vreau sa plec in Anglia

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#55
BlueSoul

BlueSoul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 18.06.2006

View PostLukRo, on 13 august 2016 - 09:59, said:

Dupa cum am spus, sunt in UK de cativa ani si nu am auzit de vreun roman sa accepte sa stea la gramada. Nu are nici o relevanta amestecul de rase. Si da, stiu ca exista astfel de cazuri unde stau ca la cazarma. Sau case parasite ocupate de homeless.

Insa nu este adevarat ceea ce ai spus, anume ca majoritatea romanilor stau asa. Este o afirmatie gratuita, fara nici un suport real.

iti recomand sa arunci o privire pe romanaii.co.uk. selectezi cateva anunturi de acolo in zonele ilford, eastham, stratford, etc. ca persoana singura ma refer. si vezi ce si cum gasesti. ok mate?

#56
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,853
  • Înscris: 23.10.2015
I'm not your mate, pal!

Nu am auzit niciodata un caz concret despre 20+ insi intr-o casa decat in presa. In caz ca ai pierdut firul discutiei, eu sustin ca majoritatea romanilor nu traiesc 20+ intr-o casa.

Chiar daca mi-ai da cateva exemple, tot nu inseamna MAJORITATEA.

#57
Tuco77

Tuco77

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 27.05.2016

View Post_Dadi_, on 09 august 2016 - 16:14, said:

"copilul" meu din Anglia a cumparat 3 apartamente aici,...intadevar in vreo 10 ani,...da ies bani,....

te mai si lauzi cu tampenia de a lucra 10 ani in Anglia si dupa acea de a investi banii in 3 apartamente basinoase made in RO. Asta da mentalitate tipic romaneasca.

#58
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,853
  • Înscris: 23.10.2015
Decat sa munceasca o viata si sa nu aiba nimic...

#59
avenirv

avenirv

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,554
  • Înscris: 01.05.2009

View PostTuco77, on 16 august 2016 - 15:44, said:


te mai si lauzi cu tampenia de a lucra 10 ani in Anglia si dupa acea de a investi banii in 3 apartamente basinoase made in RO. Asta da mentalitate tipic romaneasca.

daca apartamentele cele ii aduc 700 euroi pe luna el zice ca se descurca. plus ceva pensie din regat, plus ce a mai adunat, are destul sa stea in cismigiu si sa joace sah.

#60
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013

View Postdraculescu, on 13 august 2016 - 19:01, said:

Iar toate acele case sunt  urate, fara pic de gust, monstruos de mari si care arata ca un cacat pus in mijlocul unei farfurii de portelan.
Toata frumusetea maramureseana a fost mutilata cu tot felul de arhitecturi aduse de prin italia, germania, anglia.
Chiar daca vechile lor case nu le pot asigura confortul modern, cu un arhitect bun ele se pot upgrada, asa cum se poate vedea in imaginea de mai jos, unde niste tineri au cumparat o casa maramureseana, au demontat-o si au reamplasat-o pe lanfa Clui.

http://casoteca.ro/w...maramures-4.jpg
mie nu-mi place casa asta, adica sa locuiesc eu in ea. ideal ar fi fost sa se inspire de la ozn-urile din elvetia si sa dea doar o tenta de maramures vizual.

#61
Tuco77

Tuco77

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 27.05.2016

View PostLukRo, on 16 august 2016 - 17:29, said:

Decat sa munceasca o viata si sa nu aiba nimic...

pai eu zic ca avand banii aia putea sa isi faca sau sa isi ia un apartament undeva pe afara si isi facea un viitor pentru el si copii...asa, sta in Militari sau oriunde si numara cocalarii din fata blocului.

#62
LukRo

LukRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,853
  • Înscris: 23.10.2015
Fiecare are prioritatile lui care se pot schimba in timp. Unii au familie, altii nu, altii au zeci de diplome, altii nu, si tot asa....

#63
maxtron_69

maxtron_69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,534
  • Înscris: 18.08.2010

View Postwiseguy76, on 13 august 2016 - 18:39, said:

Respectivii traiau la fel si in ro, cand merg la lucru pe santier in buc.

#64
Allahu

Allahu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,401
  • Înscris: 30.07.2008

View PostTuco77, on 16 august 2016 - 15:44, said:

te mai si lauzi cu tampenia de a lucra 10 ani in Anglia si dupa acea de a investi banii in 3 apartamente basinoase made in RO. Asta da mentalitate tipic romaneasca.
Eu cred că ciuda e mare... :P

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate