Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 Plaja de nudisti in Grecia?

Mufa microusb a telefonului mobil...

"Ciudatenii" control pasa...

Impamantare
 

Programe TV Online

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
1318 replies to this topic

#1279
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.12.2008
Salut, nu reusesc sa-l descarc, mai bine zis, se descarca cam 90 la suta, dupa care imi spune ca este o eroare de retea...

#1280
mrsvsldln

mrsvsldln

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.01.2016

 arisel, on 31 martie 2019 - 23:28, said:

Salut, nu reusesc sa-l descarc, mai bine zis, se descarca cam 90 la suta, dupa care imi spune ca este o eroare de retea...

Si eu am reusit doar cu Firefox...
Mirror link: https://srv-file1.go...tv-ver0.8.3.zip

Edited by mrsvsldln, 01 April 2019 - 14:14.


#1281
trai_av

trai_av

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 26.12.2018

 Tehnicianul090370, on 31 martie 2019 - 23:27, said:

Cine vrea TV On-line are la dispozitie... de exemplu la UPC aplicatia Horizon GO,ce permite LEGAL vizionarea de programe TV si posibilitatea de a relua pe multe canale,emisiunile preferate.
Mai pardon dar pe HorizonGo nici macar Teleenciclopedia nu te lasa sa o vezi, de filmele difuzate de anumite posturi tv nici nu mai vorbesc. Iti tranteste imediat in fata anuntul ala cu programul care nu are drepturi de difuzare online.
Cat despre reluari, hai sa fim oameni seriosi. Eu cred ca tu stii acea aplicatie doar din auzite de pe la altii. Am incercat eu sa vad in cateva seri stirile pro-tv decalate cu vreo jumate de ora, ca am ajuns prea tarziu acasa si, dupa ce s-a terminat ora reala de emisie a stirilor, imi venea sa dau cu calculatorul de pamant ca ceea ce ma ramasese de vazut (acea jumatate de ora) se intrerupea la fiecare 30 de secunde.

#1282
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,578
  • Înscris: 06.03.2016

 arisel, on 31 martie 2019 - 23:28, said:

Salut, nu reusesc sa-l descarc, mai bine zis, se descarca cam 90 la suta, dupa care imi spune ca este o eroare de retea...
Am rezolvat problema.

 Tehnicianul090370, on 31 martie 2019 - 23:27, said:

Si vor crapa toate pirateriile astea infecte gen aplicatii ce lucreaza cu infectia de Sopcast care este o cloaca de virusi
Așa, și poți demonstra cumva acest lucru?

Quote

Cine vrea TV On-line are la dispozitie... de exemplu la UPC aplicatia Horizon GO,ce permite LEGAL vizionarea de programe TV si posibilitatea de a relua pe multe canale,emisiunile preferate.

Quote

Va reamintesc faptul ca, orice abonat la TV cablu, UPC,Telekom... are posibilitatea LEGALA de-a viziona programele TV On-line cu platforma oferita de providerul respectiv!
Un exemplu de platformă legală prin care se pot viziona programe TV românești în străinătate poți oferi?

Quote

Parca Softpedia NU incuraja pirateria... sau ma insel eu!?!
Protocoalele Sopcast, Acestream etc. nu sunt ilegale.
Ilegal poate fi conținutul distribuit prin intermediul acestora, însă și lucrul ăsta este discutabil.

#1283
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.12.2008
Multumesc, acum a mers!

#1284
usb3

usb3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 14.08.2014
Multumiri lui ""RED 46"" pentru aplicatia P2P-TV versiune windows , O intrebare daca se poate , cum se aduga o adresa Sopcast cu id numeric....exemplu channel id-245187

#1285
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,578
  • Înscris: 06.03.2016
sop://broker.sopcast.com:3912/ID_Canal

#1286
winn

winn

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 24.07.2019

 red46, on 01 aprilie 2019 - 18:43, said:

Un exemplu de platformă legală prin care se pot viziona programe TV românești în străinătate poți oferi?
Mai nou acest gen de intrebare ar trebui sa se constituie intr-o justificare/scuza pentru acest gen de aplicatii care incurajeaza pirateria, cum este cea discutata pe acest topic?
Da, exista! Exista si in momentul in care ai intrebat:
Attached File  2019-09-12_122157.png   24.12K   68 downloads

Nu este reclama (nu am niciun interes) ci doar e cazul sa te lamuresti, ca pe viitor sa nu mai apelezi la genul asta de pretexte stupide.

 red46, on 01 aprilie 2019 - 18:43, said:

Protocoalele Sopcast, Acestream etc. nu sunt ilegale.
Ilegal poate fi conținutul distribuit prin intermediul acestora, însă și lucrul ăsta este discutabil.
Nu este nimic discutabil. Atat in tara cat si in strainatate posturile tv romanesti, sau straine difuzate pe teritoriul Romaniei prin intermediul diversilor operatori de cablu, se pot viziona doar in conditiile prevazute de legislatie, nu prin alte metode

#1287
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,152
  • Înscris: 21.05.2019

 winn, on 12 septembrie 2019 - 11:35, said:



Nu este nimic discutabil. Atat in tara cat si in strainatate posturile tv romanesti, sau straine difuzate pe teritoriul Romaniei prin intermediul diversilor operatori de cablu, se pot viziona doar in conditiile prevazute de legislatie, nu prin alte metode

Se pot viziona si prin alte metode :))) Asa a fost, si asa va fi mereu.

Omul nostru a facut o aplicatie, si nu a pus streamuri in ea. Alea si le pune fiecare. Deci nimic ilegal pana aici!

#1288
winn

winn

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 24.07.2019
Asta sa-i explici judecatorului care, cand te-a arestat politia ca fabrici si vinzi pistoale, trebuie sa te creada pe cuvant ca esti nevinovat deoarece nu fabrici sau asiguri si munitie pentru ele, deci esti incadrat in legalitatea cea mai limpede.Posted Image

Edited by winn, 12 September 2019 - 12:38.


#1289
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,152
  • Înscris: 21.05.2019
ai vazut prea multe filme tu =))))) Judecatoru are alte probleme, nu ca te uiti tu la un stream Sopcast care nu iti apartine. Si deci nu ai nici o vina :)))

#1290
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,578
  • Înscris: 06.03.2016

 winn, on 12 septembrie 2019 - 11:35, said:

Mai nou acest gen de intrebare ar trebui sa se constituie intr-o justificare/scuza pentru acest gen de aplicatii care incurajeaza pirateria, cum este cea discutata pe acest topic?
Da, exista! Exista si in momentul in care ai intrebat:
2019-09-12_122157.png

Nu este reclama (nu am niciun interes) ci doar e cazul sa te lamuresti, ca pe viitor sa nu mai apelezi la genul asta de pretexte stupide.
Întrebarea mea e o întrebare, nu o justificare/scuză. N-am făcut programul pentru că nu se găseau alternative plătite, ci pentru a oferi o alternativă la site-urile gen cool-tv, pline de reclame și popup-uri care necesita tot felul de artificii pentru a funcționa (gen vizionarea doar de pe IE).

Pe Horizon Go poți vedea posturi românești în afară sau doar străine? Serviciul poate că e disponibil în toate țările alea, dar despre posturi nu știu ce să zic. Am impresia că e o restricție.
Chiar și așa, sunt 100% sigur că grila lor (sau a altor servicii legale, cu plată) nu cuprinde toate canalele pe care le poți viziona folosind Sopcast/Acestream.

Quote

Nu este nimic discutabil. Atat in tara cat si in strainatate posturile tv romanesti, sau straine difuzate pe teritoriul Romaniei prin intermediul diversilor operatori de cablu, se pot viziona doar in conditiile prevazute de legislatie, nu prin alte metode
Conținutul stream-urilor nu mă mai interesează. Tehnologiile în sine nu sunt ilegale. Programul meu îmbină protocoalele menționate mai sus și oferă posibilitatea de a salva canalele într-o listă.
Cândva era și o listă oficială pe server făcută de mine, dar acum nu mai există pentru că am abandonat proiectul.

 winn, on 12 septembrie 2019 - 12:38, said:

Asta sa-i explici judecatorului care, cand te-a arestat politia ca fabrici si vinzi pistoale, trebuie sa te creada pe cuvant ca esti nevinovat deoarece nu fabrici sau asiguri si munitie pentru ele, deci esti incadrat in legalitatea cea mai limpede.Posted Image
Nu eu fabric "pistoalele" alea. Deci dacă ți se pare ceva în neregulă contactează dezvoltatorii Sopcast, sau pe cei care înregistrează canalele și le distribuie anonim, în mod gratuit pe internet.

Edited by red46, 12 September 2019 - 17:41.


#1291
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009
mie imi apare mesajul nici un canal incarcat

#1292
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,578
  • Înscris: 06.03.2016
Canalele trebuie adăugate manual.

#1293
Bandit

Bandit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 09.09.2004
Se poate face cumva sa se ascunda lista de programe din partea stanga?

#1294
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,578
  • Înscris: 06.03.2016
Există o opțiune în setările aplicației: "Activează marginile implicite ale ferestrei". Dacă o activezi și intri în modul fullscreen, imaginea va fi afișată într-o fereastră (pe care o poți muta/redimensiona), nu pe tot ecranul.

Dar așa se ascunde toată interfața programului, nu doar lista de canale.

#1295
winn

winn

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 24.07.2019
Mai concret nu se poate ascunde, căci văd că unii nu pot niciodată să dea răspunsuri directe.
Merge în schimb la tv-maxe
Attached File  TV-MAXE_002.png   243.42K   36 downloads
care se poate descărca de aici
http://blog.ov1d1u.n...ta-asta-pe.html
Captura e făcută în linux dar n-are a face căci interfața de windows e identică.

#1296
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,578
  • Înscris: 06.03.2016
Uită-te puțin mai sus să vezi ce ai scris pe topic, poate ai uitat. Nu de alta, dar să n-ai și tu probleme legale după Posted Image

winn said:

acest gen de aplicatii care incurajeaza pirateria, cum este cea discutata pe acest topic

Revenind. Am menționat că prin metoda de mai sus se ascunde întreaga interfață (ca în captura de ecran atașată), nu doar lista de canale.
Volumul poate fi controlat folosind rotița mouse-ului.

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate