Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Problema telekom dupa expirarea contractului

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
N1CKH0LAS

N1CKH0LAS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 30.08.2005
Salut,
Mi-a expirat contractul de curand, am sunat cei de la telekom si le-am spus ca nu fac alt contract momentan, ci platesc in fiecare luna pretul vechiului contract. Noul contract nu oferea niciun avantaj. De atunci au inceput problemele, desi am acelasi IP si pe speedtest.net am aproximativ aceeasi viteza de downlaod/upload. Exista tehnic posibilitatea sa fie mutat intr-o categorie de clienti low-priority in mod intentionat si de aceea sa apara probleme cu internetul ? (deconectari frecvente, in conditiile in care inainte se deconecta o data pe saptamana maxim, lag in jocuri, internetul merge foarte prost cand conectez mai multe dispozitive ).

Nu ma intereseaza raspunsuri de la cei care lucreaza acum pentru Telekom, ci de la useri normali, clienti sau fosti clienti. Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Edited by N1CKH0LAS, 11 July 2016 - 18:19.


#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Nu cred ca au o astfel de categorie. Am fost si eu 2 luni in extra conctract. totul a fost ca inainte.
Insa mi-au facut o oferta de prelungire foarte buna si am acceptat-o.

#3
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
Nu există niciun astfel de categorie.
Dacă ai o problemă tehnică suni la 1234, la tehnic.

#4
Swagger

Swagger

    "Commit your task to memory, then do your job."

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,171
  • Înscris: 26.12.2013
Și ce abonament ai?

Postează aici un rezultat de pe Speedtest.net

#5
N1CKH0LAS

N1CKH0LAS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 30.08.2005
Multumesc pentru raspunsuri. Se pare ca problema n-a fost de la ei, desi a picat netul vreo 5 minute din cauza lor cu siguranta, insa problemele si deconectarile ulterioare au fost de la serverele la care ma conectam ( adminii au anuntat ulterior ca s-au confurntat cu atacuri DDoS )

#6
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Prelungeste-ti contractul fiindca daca faci rezilere isi bat joc de tine, nu respecta contractul si te factureaza cateva luni dupa reziliere.

#7
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008

View Postoverseas, on 20 iulie 2016 - 11:10, said:

Prelungeste-ti contractul fiindca daca faci rezilere isi bat joc de tine, nu respecta contractul si te factureaza cateva luni dupa reziliere.
Chiar și după secole te facturează

#8
HAL9000

HAL9000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 07.06.2013
Am aceeasi problema, Telekomu insista sa trec la un nou contract dar mie imi convine cel vechi, gata: au inceput problemele!
Mi-au resetat routerul, ceea ce mi se pare foarte incorect!
Acum am reusit sa setez iar parola mea si merge netul dar nu-mi mai merge vocea, deci telefonul fix e zero!
Chiar astea au fost amenintarile de la baiatul de la call-center: zero suport tehnic daca nu acceptam sa trec la noul contract

Astea chiar mi se par ABUZURI! si asa vreti voi sa evolueze Romania, nah... lucruri de lume necivilizata

#9
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008
Înregistrează conversația.

#10
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007

View PostKyKyKyKy, on 20 iulie 2016 - 20:49, said:

Chiar și după secole te facturează

Atunci e si mai grav. Tu esti, cred, Hailendar daca ti s-a intamplat asta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate