Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Bloc nou Obregia Cultural

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
41 răspunsuri în acest subiect

#1
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 306
  • Înscris: 27.05.2016
S-a inaltat un bloc falnic de 10 etaje pe Obregia, la 2 statii de piata sudului. Daca este cine care a rezervat sa ne poata da niste detalii despre constructie sau dezvoltator. Ma intereseaza un apartament de 2 camere.

Fișiere atașate



#2
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 55.778
  • Înscris: 31.03.2012
Parca este mai 'terestru' asa:

Fișier atașat  20160707_182619.jpg   240,75K   195 download-uri

#3
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.212
  • Înscris: 07.09.2009
Reclama de......................? Zona e oribila....la fel si blocul !

Editat de FAP, 07 iulie 2016 - 22:19.


#4
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 5.554
  • Înscris: 24.01.2007
Si de ce ar fi zona oribila?

#5
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 55.778
  • Înscris: 31.03.2012

 Dau, on 07 iulie 2016 - 22:32, said:

Si de ce ar fi zona oribila?
obregia ?

#6
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 40.416
  • Înscris: 13.01.2011
Il stiu, este intre blocurile vechi, la bulevard.
Nu este zona oribila, dar deh, bulevardul este foarte circulat si se ridica praf, sint noxe, ca pe majoritatea bulevardelor.

#7
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 5.554
  • Înscris: 24.01.2007
Mie chiar nu mi se pare o zona oribila, ok, nu este Primaverii dar de departe o zona rea a Bucureștiului. Nu, nu locuiesc acolo.

Aleea Iacob Andrei, Tunsu Petre etc. cum ar trebui sa fie clasificate? :))

#8
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.732
  • Înscris: 10.11.2013
Important este cine construieste acel bloc. Vedeti ce hram poarta, ce blocuri a mai construit...poate asa veti avea si un raspuns asupra calitatii constructiei.

 Dau, on 07 iulie 2016 - 23:43, said:

Mie chiar nu mi se pare o zona oribila, ok, nu este Primaverii dar de departe o zona rea a Bucureștiului. Nu, nu locuiesc acolo.

Aleea Iacob Andrei, Tunsu Petre etc. cum ar trebui sa fie clasificate? Posted Image)
Ca sa citez din niste anunturi de vanzari/inchirieri de pe OLX, Zone linistite Posted Image)

Editat de n-amname, 08 iulie 2016 - 00:19.


#9
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 35.569
  • Înscris: 19.04.2009

 Dau, on 07 iulie 2016 - 23:43, said:

Mie chiar nu mi se pare o zona oribila, ok, nu este Primaverii dar de departe o zona rea a Bucureștiului. Nu, nu locuiesc acolo.

Aleea Iacob Andrei, Tunsu Petre etc. cum ar trebui sa fie clasificate? Posted Image)

pe aleea iacob andrei probabil sta puferiu :lol:
asta spune tot

#10
Tagan

Tagan

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 96
  • Înscris: 07.07.2016
Blocul acesta nu are nici un loc de parcare.
Se afla la intersectia Obregia cu Dragos Mladinovici.
Dragos Mladinovici este o strada cu o banda pe fiecare sens.Permanent acolo sunt parcate masini pe o parte si cealalta.Real poate trece doar cate o masina.(dus sau intors)
Strada este destul de aglomerata din cauza pietei  Straduintei 200 metri mai in spate.E jale si acum.La nervi ies multe batai intre soferi din cauza de o singura banda reala.
Legislatia nu trebuia sa permita ridicarea blocului intr-o intersectie si asa gatuita.

#11
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 306
  • Înscris: 27.05.2016

 FAP, on 07 iulie 2016 - 22:18, said:

Reclama de......................? Zona e oribila....la fel si blocul !
Reclama ?? Doamne cati paranoici pe aici ��

#12
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.075
  • Înscris: 09.08.2005
Legislația nu permite ridicarea unui bloc fără să aibă locuri de parcare. Dar funcționarii primăriei permit. Prietenii știu de ce...

#13
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 306
  • Înscris: 27.05.2016

 pasilla, on 07 iulie 2016 - 21:59, said:

Parca este mai 'terestru' asa:

20160707_182619.jpg
Mersi. Dupa ce am postat am vazut ca a aparut invers si nu am stiut cum s o intorc. E din cauza "reclamei"
Eu am pus o intrebare serioasa, rog doar pers care stiu ceva serios sa scrie, mistourile mi se par o pierdere de timp.

Nu toata lumea are bani de Cotroceni sau primaverii. Si daca aici e o zona proasta(e un bulevard frumos cu multi pomi) pe Metalurgiei, Popesti leordeni, Brancoveanu-furnale, militari sau pucheni ce mai sunt ???
Ma intereseaza structura daca e rezistenta pt ca este un bloc destul de mare.

Editat de daxpop, 08 iulie 2016 - 09:04.


#14
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 13.488
  • Înscris: 05.08.2002
faptul ca e zona foarte aglomerata, fara parcari, cu stradute pe care pot merge doar biciclete une pe langa alta sigur nu sunt misto-uri
din pacate cei ca tine care se arunca cu capul inainte la astfel de blocuri sunt cei care le sustin ilegalitatile
si mai tarziu unii apar cu "nemultumirile", cu certurile care apar intre vecini si cu alte belele, cautand solutii
desi stiau de la inceput ca se baga in gura crocodilului..

#15
daxpop

daxpop

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 306
  • Înscris: 27.05.2016
zona f aglomerata ? te sfatuiesc sa mergi in zona sa vezi si apoi sa te duci in militari. de curiozitate tu unde stai?
chiar nu ma deranjeaza ca n au locuri de parcare.Nu as fi dat 6-10mii pe un loc niciodata! fiind la bulevard poti gasi cu usurinta. Mai rau ar fi fost daca era pe stradute.
In continuare rog pers care au habar ceva despre proiect, restul sa se abtina. Tot Bucurestiul e aglomerat daca stai sa te gandesti putin !!! Daca scriam de un bloc in camp aveati sa comentati ca e in camp. Cu unii nicicum nu se poate.

#16
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.377
  • Înscris: 09.01.2016
Nu înțeleg cum le da la ăștia autorizație sa construiască bloc fără locuri de parcare...

#17
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.595
  • Înscris: 03.09.2008
Si una din explicatiile pt care este orasul asa aglomerat:ce imi trebuie loc de parcare?parchez pe bulevard.

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015

 Marius19891989, on 08 iulie 2016 - 10:43, said:

Nu înțeleg cum le da la ăștia autorizație sa construiască bloc fără locuri de parcare...
poate au la subteran...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate