Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Cine mă poate ajuta cu punerea unei sume de bani în contul de Pay Pal? (contra cost, firește)

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Cu problema actuală m-a ajutat cineva, dar crad trebuie să mă duc să-mi fac, ca să nu mai apelez pe viitor la ajutorul altora.

#20
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Fa in lei, Visa sau MasterCard, eventual Contactless si o sa ai o viata mai usoara, il poti folosi si in tara la magazine.
Il atasezi la contul de PayPal si de cate ori faci o plata cu PayPal extrage banii din cont, conditia e sa ii ai in cont Posted Image

View Postrumegus, on 07 iulie 2016 - 09:28, said:

De ce in valuta, cand poti plati cu unul in lei, atat in tara, cat si strainatate? Tu crezi ca daca mergi luni, primesti cardul pe loc? La unele banci puteai aplica si online, te anuntau ei cand poti sa te prezinti sa semnezi si sa preiei cardul.
Dureaza pana la 5 zile lucratoare pana intri in posesia cardului.

Edited by vubiv, 07 July 2016 - 10:11.


#21
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,193
  • Înscris: 18.04.2008

View Postn-amname, on 07 iulie 2016 - 00:01, said:

Ai nevoie de card visa electron care sa aiba deblocate platile pe internet Posted Image. Nici eu n-am card in valuta, si folosesc paypal de multi ani...Daca ai un card visa electron pe acasa, incearca.
PayPal merge cu orice card.
Eu am Maestro RON și... merge!

#22
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

View PostKain_12, on 06 iulie 2016 - 23:27, said:

Poti sa pui bani pe Paypal si cu card in RON. O sa iti faca schimb la cursul lor si asta e.
Nu prea mai poti. Poti face plati cu banii de pe card, dar ca sa alimentezi in sine contul PayPal (ca apoi sa faci plati direct din cont) nu se mai poate.

#23
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Merge si sa alimentezi. Exista functie de Top-Up.

#24
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009
Nu exista sa bagi bani in contul de Pay Pal ! Contul de Pay Pal doar faciliteaza platile pe baza unui cont bancar asociat ! Mergi la o banca si fa un cont de card cat mai recunoscut - Visa sau Mastercard ! Apoi asociaza-l contului de Pay Pal ! Cel mai simplu e in lei ! Apoi dai cardul tau mamei care poate ridica de pe el oricati bani......tu doar il alimentezi ! De preferat ca banca la care ai cardul sa fie aceeasi cu banca de la care ridica mama ta !

#25
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Eu tot nu am inteles cum ai reusit sa faci cont paypal fara card.

#26
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Se poate face, insa libertatea de folosire e limitata.

#27
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008

View PostAnn0nyym0us, on 07 iulie 2016 - 11:35, said:

Merge si sa alimentezi. Exista functie de Top-Up.
Ai folosit-o recent? Pentru ca cel putin in contul meu nu mai e valabila de la inceputul anului. Cu anunt oficial si tot. Pur si simplu nu mai lucreaza cu procesatorul ala de plati. Am sperat ca o sa gaseasca altul, dar se pare ca nu.

Quote

On January 1st, 2016 PayPal Instant Top Up service will no longer be provided by TrustPay.
Why is the Instant Top Up service discontinued?
TrustPay and PayPal have decided to discontinue Instant Top Up service for business reasons.
What does it mean for me?
When the Instant Top Up service will stop on January 1st, 2016 you will not be able to perform Instant Top Up service anymore.
How I can make a payment with PayPal?
At present you can make a payment using your PayPal Balance, or attaching your Visa or MasterCard as a Funding Source of your PayPal Account.


#28
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Ah, nu, uite chiar n-am folosit-o recent. O singura data am folosit-o, sa vad cum merge, si asta anul trecut.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate