Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

FURNICA in panoul LCD al monitorului

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
53 replies to this topic

#19
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Lasa poate se curenteaza si moare Posted Image ...sau iese

Edited by xxvirusxx, 04 July 2016 - 21:20.


#20
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Pai nu ma deranjeaza daca moare.

Dar:

Daca se curenteaza si face splash, poate sa-mi scurtcircuiteze ceva?
Care e probabilitatea sa moara in perimetrul meu vizual?

#21
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,395
  • Înscris: 06.02.2008
Roagă-te si tu sa moară in coltul din dreapta jos, unde e ceasul.

#22
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Ce monitor ai ? Mie mi se intampla cu un LG. Producatorul, in marea lui desteptaciune, a decis sa nu lipeasca masca de protectie de cadrul televizorului, pentru ca au zis ca odata ce se incalzeste, plasticul se dilata si sa nu pocneasca. Asa e mai bine, coreeni fara minte ? Furnici nu am, dar musculite mici mici mai intra. Imi vine sa mor. Pana acum, toate au avut bunul simt sa moara (sau sa iasa) in afara cadrului vizual, dar mai stii ? M-am gandit sa desfac televizorul, dar nu am gasit niciun manual de service. Am postat si pe aria cu LG.

#23
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Poate este o furnica desteapta si gaseste calea spre libertate. Maine  o sa ii duci dorul.

#24
ASCENDED

ASCENDED

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,749
  • Înscris: 02.07.2010
Mai așteaptă o zi sau două.
Probabil ea a ajuns acolo atrasă de "ospăț",și nu a nimerit drumul de întoarcere.
Partea bună este că dacă reușea să plece pe unde a venit,se întorcea cu prietenii/prietenele ei,și atunci erai invadat de furnici.

#25
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009

 Ion_de_la_Raion, on 04 iulie 2016 - 21:19, said:

Ce monitor ai ? Mie mi se intampla cu un LG. Producatorul, in marea lui desteptaciune, a decis sa nu lipeasca masca de protectie de cadrul televizorului, pentru ca au zis ca odata ce se incalzeste, plasticul se dilata si sa nu pocneasca. Asa e mai bine, coreeni fara minte ? Furnici nu am, dar musculite mici mici mai intra. Imi vine sa mor. Pana acum, toate au avut bunul simt sa moara (sau sa iasa) in afara cadrului vizual, dar mai stii ? M-am gandit sa desfac televizorul, dar nu am gasit niciun manual de service. Am postat si pe aria cu LG.

Mda, LG.
Am mai citit apoi si pe alte forumuri, tot cu LG-uri au probleme.


Ma gandeam ca daca o mai vad maine sa iau monitorul in brate si sa ma invart cu el pana sare Posted Image  Dar mi-am dat seama ca la cat de firáv sunt nu-i o idee prea buna Posted Image

Edited by lex404, 04 July 2016 - 21:23.


#26
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

 Annoying, on 04 iulie 2016 - 20:59, said:

Am avut și eu o musculiță în monitor, după câteva săptămâni a dispărut de la sine. ��

N-avea cum sa dispara. Ori a murit, ori a plecat.

 lex404, on 04 iulie 2016 - 21:21, said:

Mda, LG.
Am mai citit apoi si pe alte forumuri, tot cu LG-uri au probleme.


Ma gandeam ca daca o mai vad maine sa iau monitorul in brate si sa ma invart cu el pana sare Posted Image  Dar mi-am dat seama ca la cat de firáv sunt nu-i o idee prea buna Posted Image

Pe mine ma scoate din sarite cand vad. Si se plimba cu nerusinare pe tot ecranul. Pana acum, au "disparut" toate, cum spuneam si mai sus, ori au avut bunul simt sa moara pe langa ecran, ori au iesit pe unde au intrat. In orice caz, pe una cred ca am turtit-o de ciuda, am prins-o la rama. Posted Image

Nu stiu cum e la modelul tau, dar la mine ecranul din fata joaca pe rama, il poti muta in fata si spate pe cadru, asa e din proiect. Ce-o fi fost si la astia in cap, nu stiu. Oricum, pe gaurile de ventilatie pot intra gaze in orice tv sau aparat electronic, dar macar sa nu le vedem.

Edited by Ion_de_la_Raion, 04 July 2016 - 21:25.


#27
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Ia o surubelnita si il desfaci Posted Image, abia il cureti si ed praf pe circuite .

Edited by xxvirusxx, 04 July 2016 - 21:25.


#28
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009

 Ion_de_la_Raion, on 04 iulie 2016 - 21:24, said:


Pe mine ma scoate din sarite cand vad. Si se plimba cu nerusinare pe tot ecranul. Pana acum, au "disparut" toate, cum spuneam si mai sus, ori au avut bunul simt sa moara pe langa ecran, ori au iesit pe unde au intrat. In orice caz, pe una cred ca am turtit-o de ciuda, am prins-o la rama. Posted Image

Pai si eu navigam linistit pe forum si numa o vad pe asta ca circula. Ba la stanga, ba la dreapta...

@virus, nu cred ca ii o idee buna sa desfac eu monitorul. Posted Image

#29
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Daca nu are haleala nu sta ea mult pe acolo

#30
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
In ultima instanta, la desfacut se ajunge. Dar nu stiu daca nu e greu, cred ca trebuie dat jos tot pana ajungi la panel. Si acolo daca scapi ceva, chiar ca e nasol.

Auzi lex, stinge monitorul. Eu asa faceam. Nu le place la intuneric, cred ca incearca sa iasa.

#31
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009

 petre69, on 04 iulie 2016 - 21:29, said:

Daca nu are haleala nu sta ea mult pe acolo

Acuma sincer...in monitor/ TV nu stiu ce am :lol:

Mi-e si frica sa-l desfac. M-as posta singur pe topicul cu poze dezastru in IT :lol:

#32
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Avem asa un topic ? :)

#33
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009

 Ion_de_la_Raion, on 04 iulie 2016 - 21:32, said:

Avem asa un topic ? Posted Image
http://forum.softped...a-sa-nu-mearga/

Bine, ideea e ca TV-ul asta e vechiut (de prin 2009)... Si inca merge bine. Doar furnica asta ma deranjeaza, dupa 7 ani.

#34
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Trebuie sa gindesti ca o furnica. Observ-o si incearca sa iti dai seama ce vrea, unde vrea sa ajunga si de ce. Apoi da-i ce vrea.

De ex. daca vrea la lumina, pune o lumina mica (bricheta cu LED de ex.) la un colt, pe o crapatura, pe unde a intrat. Daca vrea la intuneric, fa invers, fa lumina in camera si umbreste o crapatura.

Dar daca de fapt furnica s-a curentat si a devenit panicata? In cazul asta inchide monitorul, scoate-l din priza cu calc cu tot si poti incerca cu niste piine muiata in apa cu zhar. Multa lume zice de zahar, dar oare furnicile pot mirosi zaharul? :huh:

Mult succes si libertate furnicii! :P

#35
pisoiu22

pisoiu22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,754
  • Înscris: 29.05.2016
Ce-i atiavaut pisica in monitor sau ce-i cu pisica acolo.
Important e si salvarea furnicii. sa nu ramana moarta in monitor, ce naiba ai mortaciuni in monitor?

#36
Annoying

Annoying

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 03.05.2014

 Ion_de_la_Raion, on 04 iulie 2016 - 21:24, said:

N-avea cum sa dispara. Ori a murit, ori a plecat.

Bre Nea Ioane, da "dăștept" mai ești bre! Cred că ești cel mai tare de la mata din raion! Totuși, ia și citește niște "almanahe": https://dexonline.ro... 😉

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate