Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

myUPC ajutor cont

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1
akirou

akirou

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.06.2016
salutare nu stiu daca e permis sa fac asta daca nu este imi cer scuze dar nu am gasit regulamentul. Momentan sunt la bunici si va trebuie sa stau pe tot parcusul verii si o buna parte din septembrie iar acestia nu au internet dar spre bucuria mea vecinii au UPC Wi-Free dar din pacate nu sunt abonat UPC deci nu am cont si nu ma pot conecta. Deocamdata folosesc netul de pe telefon dar acesta se termina repede si nu stiu ce o sa ma fac daca raman probabil stiti si voi cum e sa stai fara net mai ales ca nu prea sunt persoane de varsta mea pe aici si nu stiu ce sa fac cand nu o sa mai am net. Daca ar fi cineva binevoitor sa imi dea si mie contul lui de myUPC m-ati ajuta enorm ca sa supravietuiesc vara aceasta.
Multumesc si scuze inca o data daca nu e permis sa fac asemenea postari

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Iesi afara si joaca fotbal!

#3
akirou

akirou

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.06.2016

View PostAnn0nyym0us, on 04 iulie 2016 - 19:51, said:

Iesi afara si joaca fotbal!
am scris mai sus ca nu prea sunt persoane de varsta mea pe aici si imi e destul de greu sa joc pe perioade mai mari de 5 minute din cauza astm-ului dar mersi oricum pentru sfat

#4
teleX

teleX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 21.09.2006
Roaga vecinul sa-ti dea parola!!
Ofera-i o bere!!

#5
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postakirou, on 04 iulie 2016 - 19:40, said:

Daca ar fi cineva binevoitor sa imi dea si mie contul lui de myUPC m-ati ajuta enorm ca sa supravietuiesc vara aceasta.

In ritmul asta specia umana nu mai prinde urmatorul secol

#6
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
În secolul XXI, unui om pentru a supraviețui,  pe lângă aer, apa, mâncare ii trebuie și net. :)

De unde și zicala tot din secolul asta ... Nu ai Facebook nu exiști ;)

Ma întreb ce o fi în secolul XXII?

Edited by tdan08, 04 July 2016 - 21:21.


#7
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016

View PostJammalan-the-Prophet, on 04 iulie 2016 - 21:02, said:


In ritmul asta specia umana nu mai prinde urmatorul secol

Ia zi tu ce ai face daca ai sta intr-o casa de batrani, iar toti din sat sa aiba +50 ani plus?
Comentezi asa ca ai tu chef si ca te crezi superior "speciei umane"... esti penibil !

#8
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006

View Postqueron, on 04 iulie 2016 - 21:21, said:



Ia zi tu ce ai face daca ai sta intr-o casa de batrani, iar toti din sat sa aiba +50 ani plus?
Comentezi asa ca ai tu chef si ca te crezi superior "speciei umane"... esti penibil !

Pai și când nu era net și copiii erau lăsați la bunici ce se întâmpla cu ei?

Eu am supraviețuit multe veri la bunici, care aveau 60+ pe vremea aia si nu aveau nici măcar TV....

Asa am învățat sa cunosc natura, sa capăt diferite deprinderi, am stat sa ascult pe prispa poveștile bunicului din timpul războiului, sa vad anumite activități care se fac în gospodărie ....

Și tare bine mi-au prins astea acum când sunt om adult care trebuie sa am grija de casa și de familia mea.

Nu cred ca a vrut sa se dea superior... Doar ca a fost ironic la exprimarea puțin exagerata când a pus problema de "supraviețuire"

Edited by tdan08, 04 July 2016 - 21:31.


#9
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Da, asculti povestile bunicului, vezi anumite activitati, dar omul a spus ca sta pe parcursul verii + o buna parte din septembrie, adica 2 luni jumate. Ascult 2 luni jumate povesti si vad activitati? Fii serios.... Eventual te duci la birt si bei cu bețivii satului zilnic, macar cazi in fiecare zi in alt șanț, diversifici.

Edited by queron, 04 July 2016 - 21:36.


#10
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
Cum am mai zis cunosc sentimentul.
Părinții mei ma lăsau la bunici toată vacanta de vara, adica tot cam 2 luni jumate. Si asta câțiva ani la rand.
Rare au fost zilele când m-am plictisit.
N-am ajuns nici antisocial, nici bețiv, nici cu gândire babeasca
Am învățat foarte multe lucruri despre gospodărie, familie, bun simt și ordine. De la bătrânii de odinioară aveai foarte multe ce învața.
As da orice sa mai trăiesc acele perioade
Repet.... Exprimarea folosind termenul "supraviețuire" este exagerată. O sa supraviețuiască fără probleme

Edited by tdan08, 04 July 2016 - 21:40.


#11
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Sa vezi cum sunt batranii de acum, stau toata ziua pe Antena 3/Etno/Taraf si sunt foarte morocănoși...

#12
tdan08

tdan08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 06.12.2006
Aici îți dau dreptate 100%
Nici tinerii nu mai sunt ce erau odata
Dar nici bătrânii nu mai sunt

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate