Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Prima casa 2016 Bancpost

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
31 replies to this topic

#19
natzy85

natzy85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.10.2013

View PostElsaAn, on 20 iulie 2016 - 11:08, said:


Este prima oara cand aud asa cevaPosted Image , copia revisal este cireasa de pe tort...

Serios, mi s-a cerut si copie Reges. Chiar nu stiu ce sa mai fac pentru ca nu vor sa-mi dea nici o informatie suplimentara.

#20
ElsaAn

ElsaAn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 07.06.2016
Pe site vad ca au totul cu @bancpost.ro...incearca sa dai la info sau [email protected]
Imi suna a amanare cu actele astea.

#21
natzy85

natzy85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.10.2013

View PostElsaAn, on 20 iulie 2016 - 11:32, said:

Pe site vad ca au totul cu @bancpost.ro...incearca sa dai la info sau [email protected]
Imi suna a amanare cu actele astea.

nu exista username. Iti dai seama ca am incercat si eu asta Posted Image. Asta e faza proasta cu call centre : nu mai reusesti sa dai de cine trebuie.

Edited by natzy85, 20 July 2016 - 12:12.


#22
Anisoarani

Anisoarani

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.07.2016
Buna ziua tuturor! Am fost sunata azi de consiliera:dosarul mi-a fost respins.Voi in ce stadiu sunteti? Are cineva dosarul aprobat?S- a mai comunicat ceva cuiva de la aceasta banca?

#23
ElsaAn

ElsaAn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 07.06.2016
Cum adica respins? Nu mai sunt fonduri si nu il pot trimite mai departe sau respins complet si nu iti mai baga dosarul nici peste 3 luni daca vrei sa astepti? Ce motivatie ti-au dat?

#24
Anisoarani

Anisoarani

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.07.2016
Au afirmat ca am adus actele codebitorului prea tarziu (luni),asa ca nici macar nu l-au mai luat in considerare.Mai multe nu stiu. Cert e am fost consiliata sa merg la alta banca pentru runda urmatoare.

#25
ElsaAn

ElsaAn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 07.06.2016
Am inteles...deci lipsa de fonduri. Nu poti decat sa astepti luna septembrie...

#26
C0rn3l888

C0rn3l888

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 03.06.2016
Mie mi-a fost trimis azi dosarul la fond.Mi s-au adus asigurări ca nu or sa fie probleme cu fondurile

#27
eualin

eualin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 04.02.2008
Mi-am depus  si eu miercurea trecuta dosarul la ei dupa ce am ramas fara fonduri la Banca Romaneasca, dar nu cred ca am sanse, ca vad ca si aici dureaza la fel de mult. inca nu am prmit preaprobarea.

#28
C0rn3l888

C0rn3l888

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 03.06.2016
Preaprobarea a durat circa o săptămână însă am obtinut-o acum 3 săptămâni. Apoi am făcut antecontractul, evaluarea (pe care am contestat-o) apoi intr-un final mi-a fost trimis la fond.

#29
natzy85

natzy85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.10.2013
Eu inca nu am preaprobarea. A trecut luna si nu vor sa-mi dea nici un motiv. Probabil ca au prioritate cei cu "pile"? :(

View PostC0rn3l888, on 22 iulie 2016 - 17:08, said:

Preaprobarea a durat circa o săptămână însă am obtinut-o acum 3 săptămâni. Apoi am făcut antecontractul, evaluarea (pe care am contestat-o) apoi intr-un final mi-a fost trimis la fond.
Imi poti spune te rog sucursala? Stiu ca nu are nici o relevanta dar sunt putin disperat, macar sa stiu sa le dau un exemplu cum se face :(. Imi poti da PM daca nu vrei public. Multumesc!

#30
natzy85

natzy85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.10.2013
Astazi am fost sunat de la sucursala unde am depus dosarul sa ma anunte ca nu raspunde nimeni la numerele declarate pe adeverinta. Pot confirma ca nimeni nu a sunat pentru ca la contabilitate chiar asteptau acest lucru. Acum imi cer lucruri imposibile cum ar fi factura in original de pe nr de telefon sau refacerea adeverintei cu un alt numar. Ce parere aveti?

#31
C0rn3l888

C0rn3l888

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 03.06.2016
Din experiența mea fiecare șansă depinde de implicarea și experiența ofițerului de credit. Desi la BCR eram întâmpinat cu veșnicul "nu stim nimic" sau "nu am fost informati" am încercat ca o ultima șansă la Bancpost fiind singura care mai accepta dosare. Norocul meu a fost ca ofițelul de credit era devotat și știa absolut tot ce trebuie făcut. Astfel vinerea trecuta banca a trimis dosarul la banca centrala care imediat l-a trimis la fond apoi ieri, după doar o săptămână a fost și aprobat de fond. Ceea ce m-a suprins plăcut este ca din cele 4 dosare de la agenție,  niciunde nu a fost restituit vreodată pentru completări sau modifocari. Am fost intrebay despre ce sucursala este vorba- sucursala Călărași.Bafta tuturor.

#32
natzy85

natzy85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.10.2013

View PostC0rn3l888, on 30 iulie 2016 - 10:42, said:

Din experiența mea fiecare șansă depinde de implicarea și experiența ofițerului de credit. Desi la BCR eram întâmpinat cu veșnicul "nu stim nimic" sau "nu am fost informati" am încercat ca o ultima șansă la Bancpost fiind singura care mai accepta dosare. Norocul meu a fost ca ofițelul de credit era devotat și știa absolut tot ce trebuie făcut. Astfel vinerea trecuta banca a trimis dosarul la banca centrala care imediat l-a trimis la fond apoi ieri, după doar o săptămână a fost și aprobat de fond. Ceea ce m-a suprins plăcut este ca din cele 4 dosare de la agenție,  niciunde nu a fost restituit vreodată pentru completări sau modifocari. Am fost intrebay despre ce sucursala este vorba- sucursala Călărași.Bafta tuturor.

Ce noroc ai avut! Eu am primit intr-un final preaprobarea dar exact cu o zi inainte ca banca sa ramana fara fonduri. Ai avut facut antecontract dinainte sa te duci la ei?

Edited by natzy85, 17 August 2016 - 14:27.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate