Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Antivirus bun

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
dani555

dani555

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,077
  • Înscris: 02.12.2011
Am luat multi virusi
Cand mergeam sa listez ceva de pe stick
Ajungeam acasa erau minim doi virusi
Acuma am imprimanta
Cel mai puternic virus l-am luat cand am descarcat de pe un site winamp
Am avut virus care imi deshidea 10 browsere eu le inchideam el le deschidea
A trebuit sa reinstalez windows-ul
Dar a fost si greseala mea ca nu am avut norton-ul instalat
Nu am mai gasit versiune free
Norton este foarte bun dar trebuie cateva secunde minute lasat in momentul in care se descarca ceva de pe internet
Sa isi faca el scanarea
Nu trebuie deschis fisierul imediat ce a fost descarcat

Edited by dani555, 12 June 2016 - 07:36.


#20
crouchot

crouchot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 03.12.2014
Daca te ocupi cu tranzactii online, foloseste Kaspersky internet security - cu modulul Safe Money browserul este protejat in timpul tranzactiilor.
Recomand de asemeni Windows 7 sau 10 - 64 bit si macar 8 Gb de memorie, pentru viteza decenta.
Antivirusurile gratuite sunt o gluma, poate pentru cei care citesc doar ziarele pe net. Sa faci plati pe net protejat de AVG sau Avira gratuite  e deja ruleta ruseasca cu banii tai.

Desigur, in plus trebuie sa aplici si alte reguli: parole sigure, tastatura virtuala, dezactivarea salvarii user/password in browser, utilizarea unui password manager eficient, etc.

#21
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
ce face in plus acest safe money si norton nu face, de exemplu?

#22
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
In teorie cripteaza conexiunea si dezactiveaza alte pluginuri din browser.
Bitdefender are Safe Pay, cu browser integrat si VPN prin serverele Bitdefender.

Cu Kaspersky am o problema - nu ma refer la compatibilitatea proasta cu Windows 10, ci la detectia criptovirusilor. In teorie e foarte bun - de cand il am pus pe cateva calculatoare nu trece niciunul de el, chiar daca alti antivirusi nu detecteaza nimic suspect, asta ii sterge pe toti din mailuri. ba se pare ca exista criptovirusi care daca detecteaza kaspersky in sistem se autosterg fara sa mai cripteze datele..  E ok, dar imi creaza o stare de suspiciune - ca si cum virusii ar fi creati tot de ei.
Plus ca parca n-as vrea sa-mi bag datele bancare intr-un browser "protejat" de rusi....

#23
rebbelul

rebbelul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 09.05.2008
Am folosit multa vreme Comodo Internet Security si am fost destul de multumit. Momentan incerc Comodo Cloud Antivirus, pare destul de ok si asta, doar ca are mai putine functii. CIS are virtual Kiosk pentru internet banking si este gratuit. Eu zic sa il testezi, nu te costa nimic.

#24
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
oare astia de la bitdefender si kaspersky nu fac gafe de-astea? http://www.pcworld.c...ne-browser.html

citez: Joxean Koret, a security researcher who has found vulnerabilities in antivirus products in the past, advised people on Twitter not to use the browsers provided by antivirus vendors. “I’ve analyzed 3. All broken,” he said.
“Selling antivirus doesn’t qualify you to fork chromium, you’re going to screw it up,” Ormandy said in a Twitter message earlier this week.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate