Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Casa P + E Fantana Doamnei - Lehliu

- - - - -
  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#145
URZI

URZI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 23.11.2005
Salut,

Daca ploua normal si nu este vreo torentiala , nici macar nu stii ca ploua. De alftel nici nu prea m-am gandit la lucrul asta pana cum..
Ca ideea: astereala este scandura langa scandura, intre pod si etaj am osb, 15 cm polistiren, 10 vata, folie cu bule si rigips-ul. Toate astea izoleaza foarte bine fonic.
Personal, imi face mare placere sa aud ploaia pe tabla, imi da un sentiment de liniste si pace..

Multumesc pt apreciere. Mai am jumatate din casa veche de daramat sa atasez apoi cateva poze mai de ansamblu.

p.s. ca tot vrobiram de ploi : tare as vrea sa-i montez si un paratraznet..

#146
manghels

manghels

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,901
  • Înscris: 27.02.2008
e discutabila treaba cu paratrasnetele astea..unii zic ca..daca-l montezi..atunci atragi descarcarile spre casa ta..

#147
URZI

URZI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 23.11.2005
Asa imi spunea si electricianul, care ar fi avut toate motivele sa faca o astfel de lucrare sa isi ia banii..

#148
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012

View PostURZI, on 17 iulie 2017 - 11:41, said:

Salut,

Daca ploua normal si nu este vreo torentiala , nici macar nu stii ca ploua. De alftel nici nu prea m-am gandit la lucrul asta pana cum..
Ca ideea: astereala este scandura langa scandura, intre pod si etaj am osb, 15 cm polistiren, 10 vata, folie cu bule si rigips-ul. Toate astea izoleaza foarte bine fonic.
Personal, imi face mare placere sa aud ploaia pe tabla, imi da un sentiment de liniste si pace..


Mie imi para horor acel zgomot....
Am un vecin cu tabla..... si se aude naspa rau cand sunt afara pe terasa in timpul ploi.....cu cat ploua mai tare cu atat e mai tare zgomotul.
Sper sa o schimbe intr-o zi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate