Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Vodafone - Internet Wi-Fi Acasă

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#73
abpostelnicu

abpostelnicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 25.11.2014

View Postbog4u, on 31 octombrie 2017 - 17:01, said:


Se poate obtine ip fix gratis  pentru persoane fizice...evident trebuie sa existe ceva abilitati de negociator.
Eu am renegociat pe cel de 6 euro cu 100gb inclusi si ip fix gratis, practic l-am prelungit pe inca 12 luni cu aceleasi beneficii.

Viteza la aceasta ora cu semnal 3g.
Ce abonament ai tu la 6eur? Nu exista in oferta lor. L-ai renegociat de la 15eur?

#74
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,083
  • Înscris: 04.10.2005
Il are de cand a aparut Vodafone Acada, banui... cred ca era cel cu nelimitat internet...

#75
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,032
  • Înscris: 20.12.2007
Corect, am abonamentul inca de la lansarea serviciului, cand au avut promo 50% din pret , iar pretul intreg a fost 12 euro.
Ip-fix-ul , caci despre el se discuta, l-am obtinut ulterior pe p.f.,

#76
abpostelnicu

abpostelnicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 25.11.2014
Nu stiam despre reducere. O sa vedem ce oferta imi plac pentru prelungire abonament.

#77
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,083
  • Înscris: 04.10.2005
A prelungit cineva abonamentul recent? A obtinut ceva reducere, GB suplimentari, nelimitat... ?

#78
edgar400

edgar400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 05.02.2019
si deci 16 eur /luna pt 100 GB si poate 30 GB in plus
la digi ai acelasi lucru la maxim 6.4 euro/luna plus nu moare netu daca pica curentul  
Momentan am reducere 50 % primele 4 luni si apoi platesc 4 EUR/luna (viteza in casa e de 34  mbps Down)
alt plus e ca am monitorizare pe telefon android cat consum pe zi si luna (personalizat pentru abonamentul meu )

cum ca la vodafone trebe sa faci abonament pe 2 ani sa ai acei 16 eur? Modemul este disponibil la prețul afișat doar pentru contractele încheiate pe 2 ani
singurul plus e daca depasesti cei 100 GB la vodafone viteza scade la 512 kbps iar la digi optim 2 scade la 256 kbps
pentru 200 kbps sa dau 8 euro in plus (4 + 8=12 eur  pt internrtu de 512 kbps )
nu mersi mai bine platesc 2.4 eur pt extraoptiunea 30 GB in 4G

#79
HeroicStar

HeroicStar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 04.08.2019
Mai bine iei un router la liber , un sim only red infinity 17 (voce) si ai internet nelimitat la viteza/cantinate nelimitata 24/24 :) si in router creezi profil live.vodafone.com

#80
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,356
  • Înscris: 03.04.2004
Asa am facut eu cu un Huawei B311 si un sim de T nelimitat, plus ca il poti lua oriunde mergi.
E buna si varianta VDF, numai ca e de 3 ori mai scumpa, atat.

#81
HeroicStar

HeroicStar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 04.08.2019

View Postemanu900, on 01 octombrie 2019 - 19:27, said:

Asa am facut eu cu un Huawei B311 si un sim de T nelimitat, plus ca il poti lua oriunde mergi.
E buna si varianta VDF, numai ca e de 3 ori mai scumpa, atat.

Mai exista un abonament nelimitat la 14 euro dar are limita pe speed de 10mb

#82
edgar400

edgar400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 05.02.2019
mai importanta e acoperirea in rural nu ca ai la 10 eur in pus 2 zile net mai frumos
la voda  https://www.cellmapp...&showFrequency=

la digi https://www.cellmapp...&showFrequency=

verdele e unde au prins semnal 4g utilizatorii aplicatiei in zona respectiva pe multe masurari .
asa era un review la varianta orange pt wifi acasa si numa nemultumiriin comentarii vreo 100 de comentarii ca  merge foarte incet

#83
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,032
  • Înscris: 20.12.2007
De cateva zile am 4 g si in zona mea. Curios este ca viteza in 4g este de maxim 7mbs.
Intradevar, celula este ceva mai departe, insa semnalul este maxim cu antena externa.
In 3g, am viteza din poza.....evident nu permanent, insa de obicei este in jur de 20mbs.
Am discutat la vodafone si mi s-a spus ca toate telefoanele sunt conectate in 4g iar banda de 3g a ramas mult mai libera acum,
deci sa setez routerul doar pe 3g .

Attached Files

  • Attached File  abcd.JPG   67.73K   17 downloads


#84
luci38

luci38

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 31.01.2007
La 16 euro oferta e de 100Gb lunar iar la orange au tot la 16 euro 160 Gb lunar,cred ca reziliez cu vodafone si trec pe orange,e diferenta substantiala

#85
edgar400

edgar400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 05.02.2019

View Postluci38, on 17 octombrie 2019 - 14:37, said:

La 16 euro oferta e de 100Gb lunar iar la orange au tot la 16 euro 160 Gb lunar,cred ca reziliez cu vodafone si trec pe orange,e diferenta substantiala
daca vrei mai multe la o lalta e ok oferta asta https://www.orange.r...lit/client-nou/
platesti 6 eur pt aia 160 gb
dar na mai faci alte abonamente si netflixul va fi cam 9 eur dupa alea 3 luni
daca esti abonat la ei e mai mic pretul ofertei

Edited by edgar400, 18 October 2019 - 09:13.


#86
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
Salut! ma puteti ajuta si pe mine?
Locuiesc intr-o comuna foarte aproape de Timisoara, 3km, bineinteles cablu,fibra etc nu exista, am mers in necunostinta de cauza la telekom, m-au aburit acolo net vrajeli nelimitat, mi-a dat un modem d'ala cu cartela in el, initial a mers acolo, dar dupa, nu mai am nicio sansa sa ma uit nici pe youtube, maxim dar maxim 480p ma  uit si acolo sacadeaza urat, ce ma sfatuiti sa fac? sa merg la vodafone sa-mi cumpar acest pachet wi-fi home 4g? sau sa cumpar ceva separat?
Nu cer mult, dar macar sa ma pot uita pe youtube,netflix 720p cel putin... e groaznic...

#87
vik19

vik19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.09.2007
Este așa greu să spui locația dacă vrei fi ajutat(ă)?

Edited by vik19, 23 November 2019 - 07:25.


#88
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018

View PostCalypsso, on 22 noiembrie 2019 - 23:09, said:

ce ma sfatuiti sa fac?
Nu putem sti a priori cine are semnal bun acolo la tine sau nu. Ia un prepay de la Orange si unul de la Vodafone (nu m-as incurca cu Digi) si testeaza viteza in diferite momente ale zilei. Vezi care e mai bun si cand. De asemenea, pune modemul in Telekom 3G sa vezi care e viteza maxima pe care o poti atinge in conditiile respective. In ultimele luni banda 3G de la Telekom e mai libera decat cea 4G, unde stau toate zmarfoanele. De abia dupa ce ai facut toate testele astea poti lua o hotarare in cunostinta de cauza.

#89
Maschine

Maschine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 26.01.2018

View PostCalypsso, on 22 noiembrie 2019 - 23:09, said:

Salut! ma puteti ajuta si pe mine?
Locuiesc intr-o comuna foarte aproape de Timisoara, 3km, bineinteles cablu,fibra etc nu exista, am mers in necunostinta de cauza la telekom, m-au aburit acolo net vrajeli nelimitat, mi-a dat un modem d'ala cu cartela in el, initial a mers acolo, dar dupa, nu mai am nicio sansa sa ma uit nici pe youtube, maxim dar maxim 480p ma  uit si acolo sacadeaza urat, ce ma sfatuiti sa fac? sa merg la vodafone sa-mi cumpar acest pachet wi-fi home 4g? sau sa cumpar ceva separat?
Nu cer mult, dar macar sa ma pot uita pe youtube,netflix 720p cel putin... e groaznic...
Dacă ai semnal vodafone decent și viteză la fel ia-ți red infinity 17 pt net nelimitat, fără vrajeli ca e nelimitat pana la x gb, că pe ytb 480p sau ca ai 50gb dar 40 în 4g și 10 în 3g și vrajelile, sau orange daca ai acoperire bună tot așa abonamentul nou 5g, pt nelimitat, pui intr-un modem de pe olx daca nu vrei să investesti mult și aia e

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate