Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Vodafone - Internet Wi-Fi Acasã

- - - - -
  • Please log in to reply
88 replies to this topic

#55
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,051
  • Înscris: 04.10.2005
salut,
am facut un abonament d;asta la vdf si am o intrebare: intre ora 00.00-08.00 zice ca-i trafic nelimitat/necontorizat... intrebare: trebuie deconectat routerul si apoi reconectat pt a nu consuma din gbiti inclusi sau singur taie contorizarea traficului intre orele alea?
thx

#56
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Nu trebuie deconectat.

#57
abpostelnicu

abpostelnicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 25.11.2014

 bog4u, on 09 august 2016 - 22:24, said:

Daca studiai putin aceasta arie, ai fi descoperit singur ca exista un topic dedicat deschis pe tema Vodafone wi-fi acasa cu 2 ani inainte sa
deschizi acest topic paralel si complet inutil.
http://forum.softped...mobil-fix-2014/

Acum sa revenim la doleantele tale : in prima postare din acest topic spui ca ai 2 liniute semnal 4G pe router.


iar când te-am intrebat ce semnal ai cu routerul fara antena poftim ce ai rãspuns:


Oricum este de apreciat faptul  ca cineva care in urma cu 3 luni habar nu avea ce este o antena directionala, acum este deja expert in domeniu !

În speranta ca ti-ai rezolvat problemele de semnal , ai si viteza suficienta pentru torenti , facebook si youtube , putem continua discutia pe topicul dedicat ,
acesta se poate inchide.
Seara frumoasa !

Imi pare rau ca nu ne-am putut înțelege, imi dau seama  acum ca trebuia sa iti explic mai pe îndelete intrucat altfel nu puteai înțelege!

Numai bine!

#58
redbotos

redbotos

    Productiv

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,141
  • Înscris: 01.03.2015

 khristian78, on 10 august 2016 - 00:35, said:

salut,
am facut un abonament d;asta la vdf si am o intrebare: intre ora 00.00-08.00 zice ca-i trafic nelimitat/necontorizat... intrebare: trebuie deconectat routerul si apoi reconectat pt a nu consuma din gbiti inclusi sau singur taie contorizarea traficului intre orele alea?
thx
normal nu trebuie, dar pt siguranta ta , in caz ca faci mult trafic in noaptea respectiva, deconecteaza si vezi ce trafic ai facut pe My vodafone.
asa preventiv sa nu ai surprize.

#59
dmhyou

dmhyou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 14.08.2008
Buna ziua,

Am si eu un   Router D-link Dwr 921
Si acum vreau din alt router de la romtelecom sa aduc prin cablu semnal si mufa in WAN iar eu sa pot folosi pe wifi
Am intrat pe setarile router si am selectat pe DHCP
Problema este ca dupa 20... 30min pierde legatura (netul)... (Cu alt router tp-link functioneaza fara probleme)
Ce setari ar mai trebuii facute?



Ms

#60
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,051
  • Înscris: 04.10.2005
a incercat cineva sa obtina ip fix la vodafone acasa?? eu am incercat acum un an si au zis ca ei nu ofera ip fix la pers fizice...
a renegogiat cineva abo vodafone acasa de 8 euro daca a ajuns sa expire?
ms

#61
balazscsaba

balazscsaba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 568
  • Înscris: 28.11.2009
IP fix gratis, acum 1,5 ani, pe firma.

#62
abpostelnicu

abpostelnicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 25.11.2014

 khristian78, on 11 octombrie 2017 - 07:21, said:

a incercat cineva sa obtina ip fix la vodafone acasa?? eu am incercat acum un an si au zis ca ei nu ofera ip fix la pers fizice...
a renegogiat cineva abo vodafone acasa de 8 euro daca a ajuns sa expire?
ms

O sa imi expire mie in scurt timp si ma astept la o oferta buna. Pentru Ip-fix este cam imposibil.

#63
vafro

vafro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 659
  • Înscris: 26.02.2014
Merg filmele pe Netflix la rezolutie 4K (25 mbps) ? Si cate filme vad pana se termina banda lunara la abonamentul de internet Wi-Fi Acasa? Dupa un calcul de-al meu dupa dupa 10 filme 4K se duc cei 100 GB. Deci tre sa ma limitez la 2 filme pe saptamana. Si daca te uiti ziua cand fluctuiaza viteza cred ca te saturi de buffer! Mentionez ca eu nu pierd noptile deci faza cu nelimitat noaptea nu ma intereseaza!

Edited by vafro, 25 October 2017 - 02:31.


#64
abpostelnicu

abpostelnicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 25.11.2014
De ce vrei 4K? 1080P nu este suficient? Un film 4K nu are 10GB.....

#65
vafro

vafro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 659
  • Înscris: 26.02.2014

 abpostelnicu, on 25 octombrie 2017 - 07:37, said:

De ce vrei 4K? 1080P nu este suficient? Un film 4K nu are 10GB.....
Am abonament 4K, TV 4K, de ce sa vad 1080p? Pe un display de 1.5 m se vede diferenta intre 4k si 1080p, Streamul consuma undeva la 7 GB pe ora!

#66
abpostelnicu

abpostelnicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 25.11.2014
Asa este.

#67
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,051
  • Înscris: 04.10.2005
se poate muta routerul de la Internet Acasa in alta locatie? cum se face? costa?

#68
abpostelnicu

abpostelnicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 25.11.2014
Se poate dar trebuie sunat la ei, intrucat celula face lock pe imei-ul deviceului.

#69
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,051
  • Înscris: 04.10.2005
si costa ceva? se muta routerul in locatia dorita si se suna la ei? se poate reveni la locatia veche?

#70
abpostelnicu

abpostelnicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 25.11.2014
Sfatul meu este sa suni la *222

#71
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Nu face niciun lock, routerul se poate muta, insa daca se abuzeaza cu aceste mutari, este posibil ca SIM-ul sa fie automat blocat de sistemele lor. Abia atunci este nevoie sa suni la ei, pentru a ti-l debloca, de fapt, cred ca trebuie inlocuit intr-o reprezentanta in acest caz.

#72
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,024
  • Înscris: 20.12.2007

 khristian78, on 11 octombrie 2017 - 07:21, said:

a incercat cineva sa obtina ip fix la vodafone acasa?? eu am incercat acum un an si au zis ca ei nu ofera ip fix la pers fizice...
a renegogiat cineva abo vodafone acasa de 8 euro daca a ajuns sa expire?
ms

Se poate obtine ip fix gratis  pentru persoane fizice...evident trebuie sa existe ceva abilitati de negociator.
Eu am renegociat pe cel de 6 euro cu 100gb inclusi si ip fix gratis, practic l-am prelungit pe inca 12 luni cu aceleasi beneficii.

Viteza la aceasta ora cu semnal 3g.

Attached Files

  • Attached File  aaa.JPG   259.09K   45 downloads

Edited by bog4u, 31 October 2017 - 17:06.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate