Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Noul Peugeot 3008

- - - - -
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

#55
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Sueprba! Cu o clasa peste orice masina din categoria asta...

#56
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,051
  • Înscris: 02.09.2005

View PostQuantum, on 25 mai 2016 - 14:29, said:

E exact acelasi model pe care il cumperi din showroom, leit!

stii tu vreo marca de masini care aduce la expozitii masini cu echiparile cele mai ieftine sau esti doar un troll in cautare de flame?

Edited by calinkgb, 26 May 2016 - 09:52.
Iar incepem?


#57
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View PostTruculMagic, on 25 mai 2016 - 09:45, said:

Asa trebuie sa arate o masina sobra, impunatoare, care sa te faca sa te simti bine cand stai in interiorul ei
zici ca nu te poti simti bine decat in ditai vaporul la 1 metru inaltime de sol
da ce e masina? papuc ortopedic? Posted Image

#58
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007

View Postmarcusdefeis, on 24 mai 2016 - 18:52, said:

ergonomie ioc

Dacă n-ai stat în ea, n-ai de unde sa ști!

#59
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007

View PostDaniJ90, on 24 mai 2016 - 22:30, said:

Ce legatura are Tiguan cu Megane? Am zis ironic la fel cum faceti si voi...eu favorizez? mama ce gluma buna....zi-mi cu ce am favorizat si unde? Ca am luat Superb in loc de Talisman?

Imi vine sa imi dau palme cand va aud cu "review"-urile alea, intr-o zi kroghy imi zicea ca fac nu stiu cate zeci de mii de euro din recenzii auto si eu am 1500 de vizionari la clipul cu Talisman, acuma incepi si tu, pur si simplu fac asta ca imi place, atata tot, ca ma asculta sau nu cineva, nu prea conteaza....
Revenind la subiect, masina asta e chiar frumoasa si daca vine si cu un pret acceptabil cu siguranta va avea succes, interiorul pare de concept....

Tiguan nu ara nici legatura cu Megane, dar cand un suv se vinde mai bine decat o compacta, nu poti sa ne spui ca nu se vinde.

Renault Kadjar a depasit Tiguanul in luna martie doar pt ca lumea nu a mai cumparat vechiul model (era logic), oricum discutam peste cateva luni, cand incep livrarile, momentan se vind doar masini din stoc, sa nu mai zic ca exista si piata din US ( exista reno in US ?) si cea din China , ca idee, in martie 2016 s-au vandut 18400 unitati VW Tiguan (model vechi) vs 2700 Kadjar.

De ce ti-ai mai luat Skoda daca Renault face masini atat de bune ?

Nu am spus nimic de 3008, nici ac este rau nici bun nici urat nici frumos, doar am adus o completare la una dintre postarile tale in care dezinformai.


View PostTorquemada-666, on 25 mai 2016 - 00:00, said:

Bun site.ul. Il analizez in detaliu. Unde ai gasit Talisman?

http://left-lane.com...nault-talisman/

Intr-adevar este o masina cu vanzari slabe.

Edited by ionutMembruAnonimut, 25 May 2016 - 21:49.


#60
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Am luat Skoda sotiei, eu nu am zis niciodata ca Renault sau Peugeot sunt super masini spre deosebire de tine sau ceilalti de mai sus...de exemplu am un 508 acasa, masina de la firma si calitatea la interior e slaba, trosnec plasticele rau pe ea si nu mi-as cumpara asa ceva niciodata, dar asta nu inseamna ca nu sunt constient de faptul ca masina e practic din 2010, nu au mai schimbat modelul, doar mici facelift-uri...
Cu ce dezinformam?
Stiu ca e greu sa intelegi ca eu nu sunt fanboi, voi ati trecut de pragul asta, ati ajuns in zona fanatismului, intelege ca daca nu imi place un model de la VAG, asta nu inseamna ca le urasc, sau ca nu mi-as cumpara vreo masina de la ei, trebuie sa inveti sa accepti si alte pareri, nu poti sa zici ca o masina e buna daca nu e de la VAG ca imediat sariti toti....

#61
X-plane

X-plane

    ANTICOMUNIST.

  • Grup: Validating
  • Posts: 7,838
  • Înscris: 15.03.2006
Cine a adus VW in discutie? Ai uitat deja?

#62
ionut_ionut

ionut_ionut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,780
  • Înscris: 01.12.2007

View PostDaniJ90, on 25 mai 2016 - 22:47, said:


Cu ce dezinformam?

Cand ai spus ca Tiguanul nu prea se mai vinde, ce ai facut ? Cand ai spus ca Touareg-ul are vanzari de doi lei, ce ai facut ?

Intr-adevar, daca comparam Touareg-ul cu Golf, asa este, vanzarile sunt de doi lei, dar daca comparam Touareg cu GLE, X5 sau Land Cruiser, parca nu mai par atat de mici, chiar daca este un model vechi.

Stiu ca e greu sa intelegi ca eu nu sunt fanboi, voi ati trecut de pragul asta, ati ajuns in zona fanatismului, intelege ca daca nu imi place un model de la VAG, asta nu inseamna ca le urasc, sau ca nu mi-as cumpara vreo masina de la ei, trebuie sa inveti sa accepti si alte pareri, nu poti sa zici ca o masina e buna daca nu e de la VAG ca imediat sariti toti....

Mai sapa pe forum si vezi ce masini am sau am avut, daca indrageam vw-ul, VW aveam si nu cu 5 proprietari pe carte. Spre deosebire de altii, nu am aruncat cu pietre (asa cum fac multi din frustrare) dar nici nu am ridicat in slavi masini mediocre iar la mine nu se aplica faza cu vulpea si cu strugurii. Tu, in schimb, de nu ai laudat Talismanul ala .... pana ti-ai luat Skoda.


#63
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Putin ontopic :
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GKi8AGk0_qA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#64
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View PostX-plane, on 26 mai 2016 - 05:33, said:

Cine a adus VW in discutie? Ai uitat deja?
Am adus vw in discutie pentru ca nu ti-am vazut comentariul pe care l-ai dat aici si pe topicul lui Tiguan, vad ca nu esti in stare sa dai o replica la asta...

View Postionut_ionut, on 26 mai 2016 - 08:46, said:

Am zis ca Tiguan nu e lider de piata cum s-a zis pe aici...in Q1 din 2016 Touareg e pe locul 6 cu tendinta de scadere in continuare, cu ce dezinformam totusi?

#65
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,304
  • Înscris: 02.02.2006
Nu mai bine vă faceți un topic special pentru vânzări? :huh: Că văd că e un subiect foarte important pentru voi. Și așa le-ați ține într-un singur loc, nu v-ați mai chinui să le postați peste tot.

#66
bladhaund

bladhaund

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,049
  • Înscris: 20.07.2003

View PostCGDBZ, on 25 mai 2016 - 15:54, said:

Un video cu Grip Control :
Aia de la Land Rover cred ca isi plang in pumni.

View PostDaniJ90, on 25 mai 2016 - 15:57, said:

Sueprba! Cu o clasa peste orice masina din categoria asta...
Iar in afirmatie te bazezi doar pe un clip youtube sau pe impresiile tale dupa ce ai condus categoria asta? Chiar, care e categoria? Cum o alcatuiesti? Evoque intra? Macan intra?

#67
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postbladhaund, on 26 mai 2016 - 16:05, said:

Chiar, care e categoria? Cum o alcatuiesti? Evoque intra? Macan intra?
Nu, dar intra Duster.
Acum nu stiu sigur daca mai si iese. Posted Image

#68
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011

View Postbladhaund, on 26 mai 2016 - 16:05, said:

Aia de la Land Rover cred ca isi plang in pumni.

Iar in afirmatie te bazezi doar pe un clip youtube sau pe impresiile tale dupa ce ai condus categoria asta? Chiar, care e categoria? Cum o alcatuiesti? Evoque intra? Macan intra?
Cred ca google cel atotputernic te poate lamuri in problema ta de intrat si iesit...

#69
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Noul 3008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/SIpLVd-R_Dc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
si fratele mai mic, 2008, restilizat .
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/twG9jRY4juY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#70
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Iaca un prim contact:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/eM2eBu79xxU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Par asa incantati ca ma intreb daca n-au baut ceva inainte!Posted Image

Edited by kodiak, 02 August 2016 - 21:51.


#71
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
A ajuns: http://www.automarke...juns-74309.html

#72
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,105
  • Înscris: 22.11.2011
Per total probabil cea mai buna optiune din clasa asta, minus fata de Tiguan la spatiu din interior si faptul ca 3008 nu vine vu 4x4...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate