Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Lucrarile satanei

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
311 replies to this topic

#19
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,887
  • Înscris: 20.10.2015

View PostDJPocaitul, on 21 mai 2016 - 15:09, said:

Ce tot aveti cu crestinii?????????????????

Eu, nimic, dar ei ce au cu mine?

View Posthalflife, on 21 mai 2016 - 15:45, said:

Scrie in Biblie ca lumea va mai exista pana numarul celor mantuiti va egala pe cel al ingerilor cazuti ?

Da, cica mai e nevoe de vreo 3.

#20
halflife

halflife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 31.05.2015

View PostoMariusRO, on 21 mai 2016 - 15:46, said:

Faptul ca nu iti place munca nu inseamna ca e rea.
Nu ar fi mai bine daca ne-am putea satisface nevoile fara munca ?

#21
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014
Nu ar fi mai bine daca nu ar mai muri oamenii de foame sau in chinuri groazinice? Daca nu ar mai fi razboaie, copii violati, cancer, samd?

Edited by oMariusRO, 21 May 2016 - 15:52.


#22
halflife

halflife

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 31.05.2015

View PostoMariusRO, on 21 mai 2016 - 15:51, said:

Nu ar fi mai bine daca nu ar mai muri oamenii de foame sau in chinuri groazinice? Daca nu ar mai fi razboaie, copii violati, cancer, samd?
Astea nu sunt tot lucrarile satanei ?

#23
Barboso

Barboso

    Satir bãtrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View Postpacopaco1967, on 21 mai 2016 - 15:46, said:

1. Da ma , trebuie tu sa fii mai cu motz .

2. Oricum , tu te-ai plictisi repede de vesnicie.
1. Nu asta-i ideea, da' de ce-as vrea sa plutesc vesnic pe-un norisor, sau ce mai visati voi ?
Si de ce mi-ar fi frica de ceva ce, odata intamplat, nu simt / constientizez ?

2. Ei, vezi ca stii ?   :)

#24
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014

Quote

Astea nu sunt tot lucrarile satanei ?
Poate sunt, poate nu sunt... la cat de mult se folosesc expresiile "te bate Dumnezeu", "l-a pedepsit Dumnezeu", e greu de spus daca sunt lucrarile satanei sau pedeapsa lui Dumnezeu.

Edited by oMariusRO, 21 May 2016 - 15:55.


#25
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostBarboso, on 21 mai 2016 - 15:53, said:

Nu asta-i ideea, da' de ce-as vrea sa plutesc vesnic pe-un norisor, sau ce mai visati voi ?
Si de ce mi-ar fi frica de ceva ce, odata intamplat, nu simt / constientizez ?

Momentul mortii poate fi scurt , au murit si copii si regi , problema e ca spiritul e dornic de existenta iar asta e rasplata pentru cei care isi iubesc semenii neconditionat , dar cum ai putea rasplati pe cel ce iti ofera vesnicia decat printr-o dragoste fara margini ?

Cândva ma impacasem si eu cu ideea vesniciei mortii insa prin evanghelie am fost readus la dorinta vietii vesnice si asa cum am spus, onoarea si respectul ce il voi oferi celui care are putere impotriva mortii e nemarginita . Ii voi da slava pentru ca iubesc in primul rand nu doar viata ci caracterul lui care se regaseste in Hristos isus .
Satan nu vrea ca sa stie multi aceste lucruri si pe multi ii amageste dupa inima lor cu frumusetile si bogatiile acestei lumi .

#26
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014

Quote

iar asta e rasplata pentru cei care isi iubesc semenii neconditionat

Ce legatura are asta cu evanghelia sau cu crestinismul?! Daca nu merg la biserica sa pup moaste si sa ma calc in picioare pentru sarmale "moka" inseamna ca nu imi iubesc semenii? E mai "vrednic" ca mine un "crestin" care merge la biserica si posteste, dar ineaca puii de pisica sau de caini, ca nu are ce face cu ei?! Asta ca sa nu zic despre criminali sau violatori, care dupa ce au nenorocit familii intregi, au devenit brusc credinciosi si s-au pocait. Gata.. tac-pac.. sterge Dumnezeu tot cu buretele ca acum sunt credinciosi si le deschide larg poarta raiului. Eu ma duc in iad ca sunt ateu... Chestia e ca s-ar putea sa am companie mai selecta...

Edited by oMariusRO, 21 May 2016 - 16:32.


#27
CristianV93

CristianV93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 09.05.2015

View PostDJPocaitul, on 21 mai 2016 - 15:09, said:

NU DATI VINA PE CRESTINISM !!!!!!!!!!! Ce tot aveti cu crestinii?????????????????
Poi da' chiar asa, ce tot aveti cu ei ca-s inofensivi. In loc sa ne preocupe salam muhamezii astia, toti jihadistii, islamistii, sirienii,imigrantii care vor sa ne arunce ficatii-n aer. Treaba cu islamizarea Europei ii groasa.

#28
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostoMariusRO, on 21 mai 2016 - 16:18, said:

Ce legatura are asta cu evanghelia sau cu crestinismul?! Daca nu merg la biserica sa pup moaste si sa ma calc in picioare pentru sarmale "moka" inseamna ca nu imi iubesc semenii? E mai "vrednic" ca mine un "crestin" care merge la biserica si posteste, dar ineaca puii de pisica sau de caini, ca nu are ce face cu ei?! Asta ca sa nu zic despre criminali sau violatori, care dupa ce au nenorocit familii intregi, au devenit brusc credinciosi si s-au pocait. Gata.. tac-pac.. sterge Dumnezeu tot cu buretele ca acum sunt credinciosi si le deschide larg poarta raiuluu. Eu ma duc in iad ca sunt ateu... Chestia e ca s-ar putea sa am companie mai selecta...
Pupatul moastelor sau icoanelor n-are nici o legatura cu evanghelia . Credinta e altceva decat ce se practica in "crestinismul "de masa . Eu nu am fost la nici o adunare a bisericilor pe care le stii . Pentru mine biserica sunt cei ce au credinta in viata vesnica si in caracterul Tatalui acelasi cu al Fiului Sau .

Nici un violator/ucigas ce nu a reparat gresela comisa nu va fi admis la viata vesnica .  De aceea  fiti cu bagare de seama ca nici cu vorba sa nu faceti rau cuiva .

#29
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014

Quote

Eu nu am fost la nici o adunare a bisericilor pe care le stii

Am inteles, esti "sectant" :). Nu mi-o lua in nume de rau, nu am nimic cu nici un fel de credinta. Doar ca sper ca nu faci parte din cei care nu dau medicamente la copii si nu accepta transfuzii de sange sau chestii de genul asta pe motiv ca stie Dumnezeu mai bine ce face si rugaciunile rezolva tot, daca asa vrea Dumnezeu, daca nu.. nu...

#30
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostoMariusRO, on 21 mai 2016 - 16:38, said:

Am inteles, esti "sectant" Posted Image. Nu mi-o lua in nume de rau, nu am nimic cu nici un fel de credinta. Doar ca sper ca nu faci parte din cei care nu dau medicamente la copii si nu accepta transfuzii de sange sau chestii de genul asta pe motiv ca stie Dumnezeu mai bine ce face si rugaciunile rezolva tot, daca asa vrea Dumnezeu, daca nu.. nu...
Nu am probleme din astea  si nu sunt sectant . Nu fac parte din vreun grup sau denominatiune . Transfuziile si transplanturile sunt necesare pentru cei ce inca spera la viata si eu sunt de acord cu ele .
Cu ce nu sunt de acord ? Cu minciuna, manipularea facute de liderii religiosi si care sunt vizibili la tot pasul . Consider ca acestia sunt slujitorii Satanei pentru a tine la distanta de adevarata credinta pana si pe cei ce iubesc adevarul .

#31
oMariusRO

oMariusRO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,397
  • Înscris: 18.08.2014

Quote

nu sunt sectant . Nu fac parte din vreun grup sau denominatiune

Daca esti nascut in Romania esti probabil (99% sanse) ortodocs, vrei - nu vrei Posted Image. Daca nu esti ortodocs, si nici catolic sau protestant, atunci, conform definitiilor, nu "prea" esti crestin. Deci esti sectant (mormon, martoul lui iehova, gnostic, samd) sau ateu Posted Image

Edited by oMariusRO, 21 May 2016 - 17:00.


#32
danaciu

danaciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,492
  • Înscris: 01.05.2006

View Postpacopaco1967, on 21 mai 2016 - 15:40, said:

pentru ca Dumnezeu doreste caractere desavarsite


Inca unul care stie precis ce doreste D-zeu!

Oare sa pretinzi asta nu e o lucrare a Satanei?

#33
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Satan a fost creat de dzeu, deci practic sunt lucrarile lui dzeu.

#34
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postdanaciu, on 21 mai 2016 - 16:56, said:

Inca unul care stie precis ce doreste D-zeu!

Oare sa pretinzi asta nu e o lucrare a Satanei?
Asta scrie in biblie , nu e de la mine cuvantare . Ce doreste Dumnezeu e mult mai vast insa cu omul are un plan , pe ci ce vor fi in acelasi caracter cu Fiul Lui le va oferi viata eterna .
Insa sunt multi inselati printre atei ca e doar un vis imposibil . Satan stie cum sa manipuleze constinta umana insa ce e mai interesant ca multi au ajuns sa-l creada pe el sau pe manipulatorii lui .

View Post_-AppleS-_, on 21 mai 2016 - 17:15, said:

Satan a fost creat de dzeu, deci practic sunt lucrarile lui dzeu.
CORECT .  insa avand libertate de expresie si constinta  a ales sa se impotriveasca propriului Creator . Problema lui consta in modul in care vrea sa traiasca si nimeni nu si-l l-ar dori ca stapan . Vrând nevrând multi sunt stapaniti de  acesta pentru ca sunt in caracterul si asentimentele lui  .

Edited by pacopaco1967, 21 May 2016 - 17:25.


#35
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007

View PostDJPocaitul, on 21 mai 2016 - 15:09, said:

NU DATI VINA PE CRESTINISM !!!!!!!!!!! Ce tot aveti cu crestinii?????????????????
SATAN este inventat de crestinism ca alternativa a unei proaste alegeri.

Ceva de genul "Ai grija cu cine votezi ca poate sa-ti fie foarte rau"

#36
_-AppleS-_

_-AppleS-_

    ✮✮✮✮✮✮✮✮

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 09.07.2014
Omniscientul cunostea dinainte ce se va intampla deci a facut mascarada cu buna stiinta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate