Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Problema mouse (touchpad) laptop in joc CS16/CS:GO

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Salut, de curand am o problema, cred ca numai pe windows 8 este, pe 7/Vista/10/XP nu am avut ceasta problema. Aceasta este: atunci cand merg din w / a / s / d si vreau sa trag, nu merge. Trebuie sa astept maxim 3 secunde ca sa mearga sa trag, iar pana atunci ma omoara inamic. Cu Mouse USB functioneaza, dar insa cu touch nu merge. Stie cineva vre-o rezolvare? Si a da, mai am o problema, cand sunt intr-un joc, daca vreau sa apas de exemplu f1 sa imi cumpar (arma, un exemplu) sau pe alt joc, sa nu se mai deschida chestiile de la windows 8 , cum ar fi help nu stiu ce cand apas f1. Sper ca ati inteles ce vreau sa spun. :)

#2
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Deloc.

#3
motanu_mic

motanu_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 16.12.2013
N-ai setat corect butoanele
Ai driver ptr toucuhpad?

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Da, am toate driverele. Ce vrei sa spui prin "N-ai setat corect butoanele"?

#5
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
CS16/CS:GO nu este preinstalat de Microsoft in Windows 8. Aria de fata este pentru probleme specifice S.O. Windows si aplicatiilor native.
Cum tu aparent experimentezi probleme strict in raport cu acest joc, trebuia sa postezi pe aria de gaming. Acolo ai cele mai mari sanse sa iti raspunda cineva.

Deocamdata voi lasa topicul aici si asteptam precizari:
Ce inseamna "de curand"? De cand ai instalat Windows 8 sau de cand ce? De cand ai instalat o anumita aplicatie, un antivirus "exotic" etc.?
De ce "crezi" ca numai pe 8 ai aceasta problema si pe "7/Vista/10/XP" nu? Cum de nu esti convins?

Daca spui ca numai cu touchpadul ai probleme si nu cu mouse-ul, atunci ai verificat daca un driver corespunzator este instalat?
Care sunt "chestiile de la Windows 8" care nu se mai deschid cand esti in "alt joc"? Cand este activa fereastra unui joc tasta F1 are rolul definit in jocul respectiv.

#6
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

 _-_, on 15 mai 2016 - 06:23, said:

Care sunt "chestiile de la Windows 8" care nu se mai deschid cand esti in "alt joc"? Cand este activa fereastra unui joc tasta F1 are rolul definit in jocul respectiv.

el se refera ca nu vrea sa se mai deschida meniul de help cand apasa F1, nu ca nu s-ar mai deschide.

in schimb, tasta F1, cam la 99% din jocuri are acelasi rol ca si in windows, adica functia Help. iar ca idee, de ce ai apasa pe acea tasta, daca ea are o anume functie predefinita deja, care pe tine nu te ajuta cu nimic?

iar daca problema este ca o apesi din greseala, atunci ori inveti sa te joci si sa inveti a folosi tastatura existenta, ori iti cumperi o alta tastatura cu taste mult mai spatiate si mai bine definite. insa culmea este ca sunt destule jocuri la care tastele F au diferite functii, iar tastaturile trebuie sa fie adaptate si pt aceasta situatie.

#7
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

 Dany_Darke, on 15 mai 2016 - 08:23, said:

el se refera ca nu vrea sa se mai deschida meniul de help cand apasa F1, nu ca nu s-ar mai deschide.

"nu ca nu s-ar mai deschide" ce?

prin "chestiile de la Windows 8" intelege "help nu stiu ce" (adica "help" sau altele):

 ILuSyOn, on 14 mai 2016 - 22:21, said:

cand sunt intr-un joc, daca vreau sa apas de exemplu f1 sa imi cumpar (arma, un exemplu) sau pe alt joc, sa nu se mai deschida chestiile de la windows 8 , cum ar fi help nu stiu ce cand apas f1.

Eu cred ca se refera la faptul ca jocul redefineste rolurile tastelor, ceea ce nu reprezinta, de fapt, o problema. Sau poate ca am inteles eu anapoda...

Mai ramane problema cu lagul ("atunci cand merg din w / a / s / d si vreau sa trag, nu merge. Trebuie sa astept maxim 3 secunde ca sa mearga sa trag"). La inceput nu am sesizat ca se refera la tastatura. Credeam ca este vorba de touchpad cand a spus "sa trag" (ma gandeam la operatia "drag and drop").

Pentru lag pot fi multe cauze: hardware slab (initiatorul nu a precizat ce configuratie are la calculator), hardware defect (posibil HDD), malware, software modificat/ piratat etc.

Probabil ca acest topic va fi inchis (initiatorul nu a oferit detalii importante, a disparut la scurt timp dupa ce a postat/ nu a mai revenit ca sa raspunda la intrebari, s-a exprimat incoerent, a postat cu deformari ale limbii romane etc.) sau mutat pe aria de gaming ori pe aria de hardware (in functie de ce alte detalii va oferi, daca va oferi)...

Edited by _-_, 15 May 2016 - 11:01.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate