Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 

Xiaomi Mi Band 2

- - - - -
  • Please log in to reply
642 replies to this topic

#37
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014
Salut, ma interesa si pe mine sa iau aceasta brata, ma interesa ce aplicatie este recomandata pentru ea si daca are limba romana...l-am gasit pe gearbest cu 23$, se plateste si TVA, nu? De unde imi recomandati sa o iau? sunt mai multe variante? sa nu imi iau teapa :))

Edited by VlnLiviu, 03 April 2017 - 17:40.


#38
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Depinde ce anume te interesează să folosești la ea. Dacă doar pentru notificări la cateva apps (WhatsApp, FB mess, mailuri) de apeluri, sms, sleep tracking, alarme, iar l nua partea de fitness iti sunt de ajuns funcțiile de pași, hart rate si monitorizare alergat (inclusiv pe banda la sala) atunci aplicația celor de la xiaomi, Mi Fit, e sufienta.
Dacă vrei notificări​ la si mai multe aplicații, tracking fitness mult mai complex (bicicletă, înot, antrenante la sală etc.) si în general statistici mai avansate la orice, găsești Notify & Fitness for Mi Band (nu e aplicație oficială, iar varianta pro costa).

Legat de TVA, nu știu ... Mie mi-a ajuns una in vamă, dar nu mi-au cerut nimic in plus. Șanse mari să scapi fără, dar cine știe.

Limba română ... N-am văzut in cele două aplicații menționate mai sus de unde să schimb limba. Nici nu o caut vreodată la telefoane, pc-uri, gadgets in general, pentru că mai mult mă încurcă adaptările de traducere, dar asta e preferința mea.

Dacă o cumperi, folosește-o la început doar cu aplicația ei oficială si vezi apoi ce nevoi nu îți acoperă.
Dacă nu te mulțumește nicicum, ori ii faci retur (dacă e din țară) ori măcar ai șanse bune s-o vinzi la prețul de achiziție (daca e din afară). Ia în calcul si vreo 2 folii de protecție de la chinezi. Sunt ieftine si măcar nu-i zgârii ecranul in eventualitatea in care nu vrei s-o păstrezi.

Eu am luat-o de pe giztop, apropo.

#39
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014
Am gasit-o pe gearbest cu 23.11$ cu tot cu o folie de protectie, a mai luat cineva de acolo? merita?

#40
donovidiu

donovidiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 08.04.2007
Eu zic ca merita banii astia. Folia e ff buna. Eu am zgariat.o deja.
Fiind pachetul mic , nu te intreaba la vama daca vrei sa declari ceva. Deci tva 0.
Astepti cam 25 zile dupa ea.
Ref limba,  ca sa meargă notificarile, a trebuit sa modif limba telefonului din Ro in Eng. Altfel, eu nu am reusit sa o fac sa functioneze (vibratia merge, dar nu iti scrie cine te suna sau ti a trimis sms)

Edited by donovidiu, 03 April 2017 - 18:37.


#41
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014

View Postdonovidiu, on 03 aprilie 2017 - 18:36, said:

Eu zic ca merita banii astia. Folia e ff buna. Eu am zgariat.o deja.
Fiind pachetul mic , nu te intreaba la vama daca vrei sa declari ceva. Deci tva 0.
Astepti cam 25 zile dupa ea.
Ref limba,  ca sa meargă notificarile, a trebuit sa modif limba telefonului din Ro in Eng. Altfel, eu nu am reusit sa o fac sa functioneze (vibratia merge, dar nu iti scrie cine te suna sau ti a trimis sms)
am inteles, cam ciudata treaba cu tva..la constanta mereu m-a pus sa arat ce am luat, nu stiu cum as putea sa scap :))

#42
donovidiu

donovidiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 08.04.2007
Oare pe gearbest poti sa le spui sa iti scrie "colet de 10usd"?
Nu cred ca iti cer si dovada platii :) deja ar fi prea constinciosi

#43
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014

View Postdonovidiu, on 03 aprilie 2017 - 18:43, said:

Oare pe gearbest poti sa le spui sa iti scrie "colet de 10usd"?
Nu cred ca iti cer si dovada platii Posted Image deja ar fi prea constinciosi
serios, am fost de 3 ori la posta vamala in constanta si de fiecare data m-a pus sa arat de pe telefon ce am luat...

#44
donovidiu

donovidiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 08.04.2007
Salutare. Din 27 mart2017 , coletele sub 10 usd nu mai trec prin vama :D. Deci daca gearbest specifica o "valoare" interesanta, atunci te.ai scos.  Fapt probat (it's a fact!)

#45
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014

View Postdonovidiu, on 06 aprilie 2017 - 07:24, said:

Salutare. Din 27 mart2017 , coletele sub 10 usd nu mai trec prin vama Posted Image. Deci daca gearbest specifica o "valoare" interesanta, atunci te.ai scos.  Fapt probat (it's a fact!)
Nu am vorbit cu vanzatoru (Gearbest) inainte sa imi treaca nu stiu ce suma, totusi nu cred ca de la 23 ajung la sub 10$ sa treaca :)) sau nu stiu...ati luat de pe gearbest si trec o suma mult mai mica?

#46
adicted69

adicted69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 19.03.2008
Eu am luat o bratara acum cateva luni de pe gearbest si ei au scris acolo gift si era trecuta valoare mica(posibil chiar 10 usd). Bratara am primit-o la posta de cartier, in Bucuresti.

#47
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Știu că în general cam jumătate declară. Dar sigur îi putem ruga să nu pună mai mult de 10. La o brățară de fitness nu cred că au ceva împotriva.

#48
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014

View Postnatarau, on 06 aprilie 2017 - 12:40, said:

Știu că în general cam jumătate declară. Dar sigur îi putem ruga să nu pună mai mult de 10. La o brățară de fitness nu cred că au ceva împotriva.
Comanda am dat-o deja :)) nu am vorbit cu vanzatoru...in fine, sper sa ajunga la posta de cartier

#49
donovidiu

donovidiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 08.04.2007
Da, au trecut 9 usd :) si fara sa le specifice cineva. Deci o sa ai bafta!

#50
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
https://www.giztop.c...-mi-band-2.html $19.99

Si cu optiune de adaugat bratari de rezerva la $1.99, 2x screen protector 0.99. Beton preturi.

Edited by natarau, 08 April 2017 - 16:08.


#51
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
GTP2VE cică ar fi cod de 2% reducere la giztop. Mic, dar dacă cineva da comandă ... :P
Am mai văzut la ei Redmi 4x de la $109. Au prețuri bune la Xiaomi.

#52
zetuc

zetuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,051
  • Înscris: 04.02.2007
Am făcut până acum mai multe comenzi de pe gearbest. Ce-i drept, comenzi mici, până în 200 de lei, dar niciodată nu am plătit tva și nu mi s-a cerut la poștă să spun ce e în colet.

Brățară o am de anul trecut și-am luat-o în principal pentru a-mi măsura pulsul în timpul activităților sportive. Merită, fără doar și poate. Folosesc atât varianta oficială Mi Fit cât și aplicația neoficială Notify, pe care am și cumpărat-o. E ieftină, vreo 11 lei.

#53
VlnLiviu

VlnLiviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 05.08.2014
Poate cineva sa-mi zica care sunt pasii de inceput (imperechere, program, update, etc)? Adica un mic toturial sa nu fac vreo boacana cand imi vine :))

#54
natarau

natarau

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,597
  • Înscris: 25.04.2008
Instalezi Mi Fit pe telefon si urmezi pașii de acolo, nimic mai simplu. Prima data o să treacă probabil prin câteva updates de firmware, o să vezi tu :)

O ții foarte aproape de telefon la prima împerechere si nu te sperii dacă nu o detectează din prima. Mai încerci, că o ia.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate