Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Probleme cu site-ul Trilulilu

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
robeeert

robeeert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.11.2009
Buna seara stimati colegi. De mai bine de jumatate de an ma confrunt cu niste probleme pe site-ul Trilulilu la fisierele audio. Videoclipurile, reclamele si unele fisiere audio cu poze merg corect. Specific: au fost zile cand a mers corect. Ca sa fiu inteles mai bine, spun urmatorul lucru: in calculatorul meu am doua HDD-uri. Pe unul din ele am instalat windows 7 / 64 biti si pe celalalt am instalat windows XP ( SP 3 / 32 biti ). Am specificat acest lucru deoarece pe windows 7 apare o problema la site-ul trilulilu si pe windows XP apare alta problema.

Acum sa spun cu ce probleme ma confrunt:

1. Pe windows XP, la accesarea unui fisier audio ( nu video si fara poza. Unde apare doar crocodilul ), incepe sa cante melodia, dar in partea dreapta imi apare precum ca melodia are 0 minute si 0 secunde si cand actionez cursorul ca sa dau melodia mai inainte, o ia de la inceput indiferent de pozitia cursorului ca este la inceput, mai la mijloc sau la sfarsit. Asta problema apare cand rulez cu XP-ul.

2. Pe windows 7, la accesarea unui fisier audio ( nu video si fara poza. Unde apare doar crocodilul ), imi arata ca incarca respectivul fisier si in loc sa inceapa respectiva melodie, imi apare o imagine cu pureci si scrie urmatorul mesaj: " acest fisier nu exista momentan. Te rugam sa incerci mai tarziu ". Am facut un printscreen cu aceasta problema si am sa il uploadez.

Proceduri: reinstalat windows 7, probat si un windows 10, update flashplayer, etc. Intr-o seara am avut un calculator la reparat aici acasa si am probat si pe acel calculator si problema a fost aceeasi si pe acel calculator. Eu am internet la RCS & RDS si am cablu bagat direct in LAN ( fara modemuri ). Site-ul Youtube si tot ce este in rest internet, merg fara probleme. Nu as accesa trilulilu, dar am cont si am uploadat acolo niste melodii.
Observatii:
1. La alti colegi de-ai mei functioneaza perfect acest trilulilu.
2. Am facut sesizare la RCS & RDS si prin telefon mi-au zis ca totul este ok cum au verificat ei din centrala si a ramas sa imi trimita aici acasa o echipa ca sa verifice instalatia.
3. Dupa sesizare, la vreo doua ceasuri a inceput sa functioneze perfect trilulilu. A mers vreo 3 zile si apoi iar n-a mai mers. Uneori pateam sa mearga vreo 3 - 4 melodii si apoi iar nu mai mergea.
3. A venit echipa de la deranjamente RCS & RDS si au venit baietii cu un leptop de-al lor si surpriza: trilulilu functiona perfect pe leptopul lor ( probat cu cablul de la internetul meu ). Baietii aveau la leptop tot windows 7 / 64 biti. Scoteam cablul, il bagam la mine si nu mergea. Deci la ei mergea si la mine nu mergea. S-au crucit si ei si mi-au zis ca " se leaga ca boala de omul sanatos " daca la ei merge. Deci acum in momentul de fata nu mai merge deloc de vreo 3 saptamani. Doar pe windows XP merge, dar apare cealalta eroare ( precum ca melodia are 0 minute si 0 secunde si indiferent unde mut cursorul ca sa derulez melodia, o ia de la inceput ).

Deci repet: videoclipurile, fisierele audio cu poze si reclamele functioneaza perfect. Doar la fisierele audio unde apare crocodilul apare aceasta problema. De exemplu acest fisier nu merge: http://www.trilulilu...-mix#ref=profil
Am sa uploadez acel printscreen ca sa vedeti cu ce dracie ma confrunt.
Eu unul nu mai stiu de ce sa ma mai leg in aceasta privinta. Daca s-a confruntat careva cu aceasta problema, orice sfat este binevenit.

Multumesc.

Attached Files


Edited by robeeert, 09 May 2016 - 19:36.


#2
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Nici nu stiam ca mai exista Trilulilu, credeam ca e mort si ingropat si se pregatesc sa ii faca ritualul de 7 ani Posted Image
Problema e clar de la PC, nu de la RCS-RDS. Ai incercat si cu alt browser?

Edited by vubiv, 09 May 2016 - 19:41.


#3
nycolae

nycolae

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,951
  • Înscris: 29.03.2012
ai virus?

#4
robeeert

robeeert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.11.2009
Am incercat de pe doua calculatoare si problema este aceeasi. Am reinstalat windows-ul, am probat si cu windows 10. Repet: in rest, youtube si tot ce tine de internet merg fara probleme. Numai trilulilu este incapatanat. Am probat pe windows proaspat instalat ( bine-nteles, harddisk formatat si repartitionat ) si problema este aceeasi. Browsere folosite: Google Chrome si Firefox. Problema aceeasi.

Edited by robeeert, 09 May 2016 - 19:53.


#5
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,556
  • Înscris: 16.12.2011
La mine merge f. bine !

#6
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Trilulilu e bun pentru unele clipuri care sunt constant sterse de pe Youtube din cauza stangilor de autor. De exemplu nenorocitii de la Intact au grija sa stearga tot ce e mai bun cu Mircea Badea, varianta completa de la "Cap de Porc" e pe Youtube cu un televizor filmat.

#7
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Eu credeam ca este din cauza asta:
http://www.monitorul...h.wHVDQr4K.dpbs

#8
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007

 robeeert, on 09 mai 2016 - 19:52, said:

Am incercat de pe doua calculatoare si problema este aceeasi. Am reinstalat windows-ul, am probat si cu windows 10...
Esti disperat frate cu trilulilu ăsta! Eu n-as formata un pc daca nu merge un site nici să mă-npusti!
Incredibil!

#9
vubiv

vubiv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,687
  • Înscris: 18.02.2016
Mai ales Trilulilu inutilu.

#10
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013
http://www.trilulilu...2015#ref=browse

Fata de youtube, are foarte multe reclame...de aceea iti functioneaza aiurea!Posted Image

Edited by xmanyacs77, 09 May 2016 - 20:18.


#11
robeeert

robeeert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.11.2009

 Peter Blood, on 09 mai 2016 - 20:06, said:

Esti disperat frate cu trilulilu ăsta! Eu n-as formata un pc daca nu merge un site nici să mă-npusti!
Incredibil!

Eu am inteles, dar vorba colegului de mai sus: daca postezi pe youtube, iti blocheaza astia contul si te trimite la " scoala de drepturi de autor " ( ceea ce am patit ) si din acest motiv am postat niste melodii pe trilulilu. Deci repet: fisierele video, fisierele audio cu poza si reclamele merg fara probleme, in schimb, nu merg fisierele audio fara poza ( unde apare doar crocodilul ).

 xmanyacs77, on 09 mai 2016 - 20:16, said:

http://www.trilulilu...2015#ref=browse

Fata de youtube, are foarte multe reclame...de aceea iti functioneaza aiurea!Posted Image

De exemplu videoclipul trimis de dumneavoastra imi merge fara probleme. Numai la fisierele audio nu merge. Imi apare exact imaginea si mesajul care l-am uploadat in primul post. Vedeti printscreenul uploadat in primul post.

#12
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

 robeeert, on 09 mai 2016 - 19:34, said:

Buna seara stimati colegi. ..
Multumesc.
1) Trilulilu e varza de cand a schimbat aspectul site-ului (accesare greoaie,aranjament in pagina aiurea,player audio prea mare-era mai bun cel vechi- etc)  2) adobe flash player este inutil, videourile le vezi in HTML5 (dezactiveaza adobe flash sa vezi ca  tot functioneaza) 3) Eroarea asta  e de la ei "acest fisier nu exista momentan.", stie de ea i-am anuntat chiar eu personal (si au recunoscut ca au problema asta, au zis ca o rezolva...au trecut cred ca mai mult de 3 luni si inca aceasta problema apare frecvent fie pe XP, fie pe Windows 7 (pe alte O.S.-uri habar nu am daca exista)

Edited by stlk, 09 May 2016 - 20:45.


#13
robeeert

robeeert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.11.2009

 stlk, on 09 mai 2016 - 20:44, said:

1) Trilulilu e varza de cand a schimbat aspectul site-ului (accesare greoaie,aranjament in pagina aiurea,player audio prea mare-era mai bun cel vechi- etc)  2) adobe flash player este inutil, videourile le vezi in HTML5 (dezactiveaza adobe flash sa vezi ca  tot functioneaza) 3) Eroarea asta  e de la ei "acest fisier nu exista momentan.", stie de ea i-am anuntat chiar eu personal (si au recunoscut ca au problema asta, au zis ca o rezolva...au trecut cred ca mai mult de 3 luni si inca aceasta problema apare frecvent fie pe XP, fie pe Windows 7 (pe alte O.S.-uri habar nu am daca exista)

Dar sa cred ca si dumneavoastra va loviti de aceasta problema? Eu unul nu inteleg de ce la alti prieteni merge si la mine nu. La mine se mai intampla uneori sa mearga ( pe windows 7 ), dar de vreo 3 saptamani nu a mai mers nici o clipa ( pe windows 7 ). Pe XP merge corect, dar uneori se intampla sa apara eroarea care am scris-o in primul post, mai precis, melodia are 0 minute, 0 secunde, si daca o derulez, o ia iar de la inceput indiferent de pozitia cursorului ( inceputul melodiei, mijlocul melodiei sau sfarsitul melodiei ). Videoclipurile, reclamele si fisierele audio cu poza merg corect. Nu mai stiu ce sa mai cred.

#14
aronia

aronia

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.03.2016
daca mai e valabil...incercati printr-un router nu prin ppoe de la rds...asa patesc si eu, prin router merge mai bine...

#15
robeeert

robeeert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.11.2009

 aronia, on 17 martie 2017 - 00:29, said:

daca mai e valabil...incercati printr-un router nu prin ppoe de la rds...asa patesc si eu, prin router merge mai bine...

Da, am observat ca merge cu rooter, dar in ultimul timp a mers corect si fara rooter. Acum de vreo saptamana, cred au site-ul in revizie. Imi apare exact ca in printscreenul din attach.

Attached Files



#16
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 11.10.2006
Platforma este in curs de preluare de catre alt proprietar.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate