Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Credit 24

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Andreeaan

Andreeaan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.04.2016
Buna dimi dragi forumisti! :) va urmaresc de ceva timp in legatura cu PC. Ne-am decis si noi sa luam un ap cu 2 camere prin Credit24, dar cu PC. Ce parere aveti de aceasta firma? Sunt seriosi? Aveti dosare aprobate prin ei? Va multumesc tuturor pt raspunsuri

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

Va facem cunoscut faptul ca SC SUDREZIDENTIAL BROKER SRL, este inregistrata la ANSPDCP, inscrisa sub nr. 28458 din 06.06.2013, in registrul de evidenta a prelucrarilor de date cu caracter personal;
De ce ai lua credit de la un srl şi nu de la o bancă?

#3
Andreeaan

Andreeaan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.04.2016

View PostMembruAnonim, on 09 mai 2016 - 08:20, said:


De ce ai lua credit de la un srl și nu de la o bancă?

Ei sunt brokeri de credite :) nu iau de la ei... Iau prin intermediul lor, de la BRD....

Am contract cu ei ca mi se va aproba creditul de PC de la BRD, altfel mi se returneaza banii. Ei sunt legatura intre mine si banca.

#4
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Care bani?  Cei plătiți la 24h sau avansul plătit pentru apartament?  Ca dacă îți returnează doar cele câteva sute de lei plătite la 24h și pierzi avansul nu vad unde e beneficiul...

#5
Andreeaan

Andreeaan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.04.2016
Toti banii. Adica avansul si banii dati catre credit24. Mai putin taxele notariale

#6
stefanxxx2

stefanxxx2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 01.02.2015
Te complici...atata tmp cat vin suplimentari de fonduri...eu zic ca trebuie sa prinda toata lumea

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Şi de ce ai plăti 1 leu la intermediari când poţi să faci toate actele direct cu banca?

#8
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,992
  • Înscris: 18.12.2007
Vezi ca momentan sunt epuizate fondurile pt PC.

#9
Crissysara

Crissysara

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 17.04.2016
Brd nu mai are fonduri din 14 Aprilie trebuia sa te informeze credit 24!!! Vor sa ti i a banii atenție!!!

#10
ValentinDanielC

ValentinDanielC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 23.04.2016
Daca nu realoca fonduri sa se voteze intre ei,m.au scarbit.mergeau toate perfect in tara si trebuiau sa strice PC..din lipsa de activitate..

#11
Karogs

Karogs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 22.06.2006
Ce anume au stricat? Faptul ca au gasit destui doritori de rate, cum zic dinamovistii, pana la moarte si dincolo de ea? Faptul ca s-a creat o generatie de dator-vanduti ce nu au siguranta locurilor de munca? Stii cat e ajutorul de somaj? Nu imi aduc aminte sa te protejeze cineva pentru unele greseli ale tineretii, iar palmele pe care le vor lua unii vor ustura putin...si apropo, sa nu bagi expresia "ca asa e in occident, e normal cu rate, model european" ca nu tine, cand vor fi dobanzi de 2-3% si locuri de munca,atunci ar fi diferit, dar o sa mai curga multa apa pe Dunare pana la acel punct

Edited by St3garu, 09 May 2016 - 11:48.


#12
Pekiasan

Pekiasan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,556
  • Înscris: 16.12.2011
http://www.bankingne...prima-casa.html

Probabil credit 24 vor sa iti ia niste ,,mici" comisioane inainte de a-ti spune asta !

Edited by Pekiasan, 09 May 2016 - 12:44.


#13
Andreeaan

Andreeaan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.04.2016

View PostMembruAnonim, on 09 mai 2016 - 09:09, said:

Și de ce ai plăti 1 leu la intermediari cĂąnd poți să faci toate actele direct cu banca?
Pentru ca am 2 joburi si nu imi pot lua liber pt a umbla la banca. Si daca imi iau, pierd mai mult decat platesc la ei.



View PostCrissysara, on 09 mai 2016 - 09:40, said:

Brd nu mai are fonduri din 14 Aprilie trebuia sa te informeze credit 24!!! Vor sa ti i a banii atenție!!!

:))) stiu ca nu mai au fonduri, eu am drpus actele de 13 aprilie de dimi si seara nu mai aveau fonduri. Tipa de la credit24 m-a informat perfect in legatura cu asta. Multumesc pt grija. Dar asta nu inseamna ca nu pot sa am dosarul in banca pt suplimentare fonduri

View PostPekiasan, on 09 mai 2016 - 12:43, said:

http://www.bankingne...prima-casa.html



Probabil credit 24 vor sa iti ia niste ,,mici" comisioane inainte de a-ti spune asta !

Nu au niciun comision ascuns. Decat pe cel pe care l-am achitat :)

#14
mircea114

mircea114

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 13.10.2012
Din curiozitate: cum ai ajuns la ei?
Sunt o multime de brokeri in piata care ofera servicii de intermediere fara sa perceapa comision de la client

#15
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Mai mult ca sigur a ajuns prin agenția imobiliara.

#16
Andreeaan

Andreeaan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.04.2016

View Postnonameshadow, on 09 mai 2016 - 22:15, said:

Mai mult ca sigur a ajuns prin agenția imobiliara.
Nu am luat ap prin agentie imobiliara. Sud Rezidential nu este agentie.

Dar da, prin Sud Rezidential am ajuns la ei. Trebuie sa intelegeti ca am ales varianta cu ei ca fiind cea mai usoara dpdv financiara pt mine si sotul meu. Deoarece de obicei la banca si la notar ne chemau in jurul pranzului. Iar eu ca sa imi iau liber de la 2 joburi si sotul meu de la al lui, tinand cont ca pana acum am scutit deja 3 zile de umblat, ar fi fost prea mult pt noi doi.

#17
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Dacă nu e agenție imobiliară atunci ce este? :)
E ok dacă nu aveți timp ca va scutește de multe drumuri.

#18
Andreeaan

Andreeaan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 15.04.2016
Sincera sa fiu, eu catre sud rezidential nu am platit nimic. Si au fost singurii care au acceptat vizionari la ora 19 cand timpul ne permitea cat de cat amandurora :) plus ca eu nu le platesc nimic. Au un contract de reprezentare cu dezvoltatorul si el le plateste. Iar da, eu perdonal lucrez de dimi de la 8 pana la 9 seara (in cel mai bun caz pana la ora 7) si de aceea i-am ales pe ei. Plus ca, sincera sa fiu, nu am intalnit nicio persoana cara sa nu ia credit PC prin intermediul lor. Era acolo intr-o zi o persoana care nu se incadra cu venitul, dar au gasit solutii (au apelat si la parintii persoanei respective) ceea ce nicio banca din Romania nu cred ca avea rabdare sa caute solutii. Plus ca ei stiu clar ce venit net iti trebuie ca sa te incadrezi pt creditul dorit. Asa ca, din punctul meu de vedere sunt mai mult decat incantata de ei! Acum astept si rezultatul. Sper sa fie unul ok

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate