Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 

CAMPANIA ANTIMANELE LA TIMISOARA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
166 replies to this topic

#37
ceacky

ceacky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 05.01.2006

 Petrache_Lupu, on Feb 1 2006, 11:18, said:

Frumoasa replica! Se simt imediat si vana de manelist si cultura de tarabagiu in gara.
Eu zic tu sa-ti schimbi numele in Petricutza Hienul sau mai bine Himenul...daca stii ce e ala
Ti-a deschis careva calculatorul cand ai postat sau are comanda vocala?
Ah, si inca ceva? Nu te mai uita la desene animate ca si asa nu le intelegi...
:notangel:

#38
Petrache_Lupu

Petrache_Lupu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,314
  • Înscris: 31.10.2005

 ceacky, on Feb 1 2006, 13:34, said:

Eu zic tu sa-ti schimbi numele in Petricutza Hienul sau mai bine Himenul...daca stii ce e ala
Ti-a deschis careva calculatorul cand ai postat sau are comanda vocala?
Ah, si inca ceva? Nu te mai uita la desene animate ca si asa nu le intelegi...
:notangel:
O noua replica la obiect, serioasa, documentata.
Manelismul este o plaga, dovada ca este asociat cu limbajul golanesc, cu lipsa de educatie, cu comportamentul grobian si agresiv.  "Cultura" tiganeasca, primitivism, impotenta intelectuala, asta exhiba manelistii. Dar, pentru ca traim in epoca minoritarilor, trebuie sa-i acceptam printre noi pe acesti devoratori de starvuri sub-culturale, ba sa ii si incurajam sa se exprime, chiar daca exprimarea lor este un simplu grohait. Asa ca ii invitam la susanele pe la Antena 1, le dedicam emisiuni, ba ii punem chiar sa modereze "dialoguri" intre titani ca Adi de Vito si Guta de la Scularie.
Minunate vremuri traim. Cu adevarat o noua ordine, configurata de omul de tip nou- manelistul.

#39
luxten

luxten

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 34
  • Înscris: 31.01.2006
Nou!
Campanie anti-rock la Bucuresti. FRATILOR, VENITI CU MANELELE, SARBELE, HORILE, SA FACEM AICI PROSTEST SI MITING CA SA DISPARA GHITARILE CU MUZICA ROCK, CA DE CAND E VECINU DE LA 3 ROCKER, SI-A LUAT HAUM SIATAR, SI ACUMA NU MAI MA AUD IO CU MANELELE IN CASA.

PS. protest ad-hoc

#40
ceacky

ceacky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 05.01.2006

 Petrache_Lupu, on Feb 1 2006, 15:02, said:

O noua replica la obiect, serioasa, documentata.
Manelismul este o plaga, dovada ca este asociat cu limbajul golanesc, cu lipsa de educatie, cu comportamentul grobian si agresiv.  "Cultura" tiganeasca, primitivism, impotenta intelectuala, asta exhiba manelistii. Dar, pentru ca traim in epoca minoritarilor, trebuie sa-i acceptam printre noi pe acesti devoratori de starvuri sub-culturale, ba sa ii si incurajam sa se exprime, chiar daca exprimarea lor este un simplu grohait. Asa ca ii invitam la susanele pe la Antena 1, le dedicam emisiuni, ba ii punem chiar sa modereze "dialoguri" intre titani ca Adi de Vito si Guta de la Scularie.
Minunate vremuri traim. Cu adevarat o noua ordine, configurata de omul de tip nou- manelistul.
M-AM DECIS SA FIU ANTI-TALENT PT CA SE VEDE CA NU AI PERCEPUT MESAJUL...si unor oamenii ca tine numai astfel de replici pot primii...
Vad ca ai fost foarte PRO-fund...poate vrei sa incerci si TOPIC-UL... gay :lol:
Oricum tot ce reusesti sa imi provoci este mila si asa ca am sa te ignor si n-am sa-ti mai fac onoarea sa iti dau REPLY... :puke:


 Petrache_Lupu, on Jan 31 2006, 17:28, said:

Nu stiu de ce sariti pe om. Omul este manelist, la fel cum altii sunt homosexuali. Ia mergeti pe threadurile despre homosexuali si vedeti cum acolo minoritatea lor este aparata de oamenii normali din punct de vedere sexual.  Acceptati ca manelistii sunt o minoritate si respectati-le drepturile. Lasati-i sa iasa in public si sa cante manele, sa danseze din buric si sa faca tot ce vor ei. Daca nu, veti deveni intoleranti, retrograzi, etc, la fel cum sunt catalogati cei care nu sunt de acord cu homosexualii.
ASTA E REPLICA "la obiect, serioasa, documentata" hai mai lasa-ne...cum ai tu 2 etaloane unul pt tine altul pt ceilaltzi...macar nu umbla cu capra pictata prin lume ca rad si bizonii de tine...
De fapt bizon de bizon nu rade...

#41
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005
indestr,
Am spus ca Hitler a avut parti bune si sunt partial de acord cu guvernarea 1933-1938, dupa aia nu mai sunt deloc de acord. Partile bune ale guvernarii sale din perioada mai sus amintita au fost redresarea industriei, eradicarea somajului, redarea mandriei nationale, neplatirea daunelor de razboi, scoaterea Gernaniei de sub tutela economica a invingatorilor din primul razboi mondial, unirea cu Austria fara a se trage un foc, inradacinarea sentimentului de siguranta pentru germanul de rand care in sfarsit simtea ca are drepturi in tara lui, etc.
Tot ce am mentionat mai sus noi nu avem.
Legatura cu manelele ai vazut-o deja ,dar faci pe prostul fara sa fie cazul.
Toleranta excesiva ne termina ca natie. Trebuie sa intelegem ca noi nu ne mai permitem sa fim toleranti cu toate jegurile, in timp ce natalitatea in randurile etniei rrome creste amenintator in timp ce acea a romanilor scade la fel de ingrijorator. In 2010 romania se va numi romania. Pana atunci eu voi pleca de aici, tu vei ramane sa vezi rezultatele gandirii tale. Vei fi aplaudat ca un om tolerant si moderat, dezavantajele le vei suporta si crede-ma, ca sunt mari. Sau poate ca te vei obisnui repede :)

Edited by landscape10, 01 February 2006 - 19:26.


#42
ceacky

ceacky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 05.01.2006

 landscape10, on Feb 1 2006, 19:25, said:

indestr,
Am spus ca Hitler a avut parti bune si sunt partial de acord cu guvernarea 1933-1938, dupa aia nu mai sunt deloc de acord. Partile bune ale guvernarii sale din perioada mai sus amintita au fost redresarea industriei, eradicarea somajului, redarea mandriei nationale, neplatirea daunelor de razboi, scoaterea Gernaniei de sub tutela economica a invingatorilor din primul razboi mondial, unirea cu Austria fara a se trage un foc, inradacinarea sentimentului de siguranta pentru germanul de rand care in sfarsit simtea ca are drepturi in tara lui, etc.
Tot ce am mentionat mai sus noi nu avem.
Legatura cu manelele ai vazut-o deja ,dar faci pe prostul fara sa fie cazul.
Toleranta excesiva ne termina ca natie. Trebuie sa intelegem ca noi nu ne mai permitem sa fim toleranti cu toate jegurile, in timp ce natalitatea in randurile etniei rrome creste amenintator in timp ce acea a romanilor scade la fel de ingrijorator. In 2010 romania se va numi romania. Pana atunci eu voi pleca de aici, tu vei ramane sa vezi rezultatele gandirii tale. Vei fi aplaudat ca un om tolerant si moderat, dezavantajele le vei suporta si crede-ma, ca sunt mari. Sau poate ca te vei obisnui repede :)
Sau poate pleaca si el, poate plec si eu...si? Oare unde vom pleca nu vom fii perceputi ca niste "outsideri"?
Iar daca tot pleci...la ce bun pledoaria pt ROMANIA? Te mai intereseaza? Daca da ...de ce pleci?Nu poti pleda pt o natiune de romani din care nu vrei sa faci parte...
100-0, dar nu pt tine

 landscape10, on Feb 1 2006, 19:25, said:

indestr,
Am spus ca Hitler a avut parti bune si sunt partial de acord cu guvernarea 1933-1938, dupa aia nu mai sunt deloc de acord. Partile bune ale guvernarii sale din perioada mai sus amintita au fost redresarea industriei, eradicarea somajului, redarea mandriei nationale, neplatirea daunelor de razboi, scoaterea Gernaniei de sub tutela economica a invingatorilor din primul razboi mondial, unirea cu Austria fara a se trage un foc, inradacinarea sentimentului de siguranta pentru germanul de rand care in sfarsit simtea ca are drepturi in tara lui, etc.
Tot ce am mentionat mai sus noi nu avem.
Legatura cu manelele ai vazut-o deja ,dar faci pe prostul fara sa fie cazul.
Toleranta excesiva ne termina ca natie. Trebuie sa intelegem ca noi nu ne mai permitem sa fim toleranti cu toate jegurile, in timp ce natalitatea in randurile etniei rrome creste amenintator in timp ce acea a romanilor scade la fel de ingrijorator. In 2010 romania se va numi romania. Pana atunci eu voi pleca de aici, tu vei ramane sa vezi rezultatele gandirii tale. Vei fi aplaudat ca un om tolerant si moderat, dezavantajele le vei suporta si crede-ma, ca sunt mari. Sau poate ca te vei obisnui repede :)
nu pricep de ce te mai intereseaza ca se va chema romania sau ROMANIA, cand tu si asa pleci...ca doar nu iti place aici...oare unde vei pleca vei avea curajul sa fii la fel de vehement? Poate acolo vei da de oameni ca tine si vei intelege cum e sa fii haituit, sau poate vei fii perceput ca provenit dintr-o tare din lumea a treia...asta daca nu cumva iti ascunzi identitatea...sunt insa sigur k in Occident asemenea manifestari la scara larga nu exista pt ca acolo lumea intelege in general ca nu exista CULTURI SUPERIOARE SI CULTURI INFERIOARE, exista numai CULTURI DIFERITE!

#43
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005

 ceacky, on Feb 1 2006, 20:14, said:

Sau poate pleaca si el, poate plec si eu...si? Oare unde vom pleca nu vom fii perceputi ca niste "outsideri"?
Iar daca tot pleci...la ce bun pledoaria pt ROMANIA? Te mai intereseaza? Daca da ...de ce pleci?Nu poti pleda pt o natiune de romani din care nu vrei sa faci parte...
100-0, dar nu pt tine
nu pricep de ce te mai intereseaza ca se va chema romania sau ROMANIA, cand tu si asa pleci...ca doar nu iti place aici...oare unde vei pleca vei avea curajul sa fii la fel de vehement? Poate acolo vei da de oameni ca tine si vei intelege cum e sa fii haituit, sau poate vei fii perceput ca provenit dintr-o tare din lumea a treia...asta daca nu cumva iti ascunzi identitatea...sunt insa sigur k in Occident asemenea manifestari la scara larga nu exista pt ca acolo lumea intelege in general ca nu exista CULTURI SUPERIOARE SI CULTURI INFERIOARE, exista numai CULTURI DIFERITE!
Pai noi ca popor nu suntem superiori tiganilor, suntem chiar asemanatori. Nicolae Iorga spunea odata ca fiecare popor are conducatorii pe care ii merita. Extrapoland, fiecare popor are situatia pe care o merita, Daca ne compari cu occidentul, suntem niste salbatici. Ne lipseste spiritul de echipa, organizarea, seriozitatea (suntem un popor unde bascalia si narcisismul sunt ridicate la grad de cinste), responsabilitatea, respectul si multe altele. Ciudat este faptul ca, luati individual, statistic, un roman  este mult mai cult si mai inteligent decat un cetatean al UE, nu mai vorbesc de SUA. Insa luati ca popor suntem jalnici, pentru ca suntem individualisti.
Eu sunt roman 100%, si mi-e rusine de asta. Daca as putea, mi-as schimba total identitatea si cetatenia.

Edited by landscape10, 01 February 2006 - 20:43.


#44
iou

iou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 04.06.2005

 landscape10, on Feb 1 2006, 20:25, said:

indestr,
Am spus ca Hitler a avut parti bune si sunt partial de acord cu guvernarea 1933-1938, dupa aia nu mai sunt deloc de acord. Partile bune ale guvernarii sale din perioada mai sus amintita au fost redresarea industriei, eradicarea somajului, redarea mandriei nationale, neplatirea daunelor de razboi, scoaterea Gernaniei de sub tutela economica a invingatorilor din primul razboi mondial, unirea cu Austria fara a se trage un foc, inradacinarea sentimentului de siguranta pentru germanul de rand care in sfarsit simtea ca are drepturi in tara lui, etc.
Tot ce am mentionat mai sus noi nu avem.
Legatura cu manelele ai vazut-o deja ,dar faci pe prostul fara sa fie cazul.
Toleranta excesiva ne termina ca natie. Trebuie sa intelegem ca noi nu ne mai permitem sa fim toleranti cu toate jegurile, in timp ce natalitatea in randurile etniei rrome creste amenintator in timp ce acea a romanilor scade la fel de ingrijorator. In 2010 romania se va numi romania. Pana atunci eu voi pleca de aici, tu vei ramane sa vezi rezultatele gandirii tale. Vei fi aplaudat ca un om tolerant si moderat, dezavantajele le vei suporta si crede-ma, ca sunt mari. Sau poate ca te vei obisnui repede :)

no comment


chiar nu se simte nici un moderator sa inchida topicul acesta??????
rusinica moderatorilor....

#45
serbanica

serbanica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 21.09.2004

 iou, on Feb 1 2006, 22:21, said:

no comment
chiar nu se simte nici un moderator sa inchida topicul acesta??????
rusinica moderatorilor....
si de ce sa-l inchida...din cate vad eu fiecare isi spune parerea...si vad ca parerile sunt din ce in ce mai argumentate..daca nu vrei sa participi sau nu vrei macar sa citesti ce au scris altii deschide-ti un topic despre panselute si sadirea lor..

#46
iou

iou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 04.06.2005
pentru ca incalca multe reguli si oamenii ce au "7 ani de acasa" nu jignesc si nu fac amenintari. acest forum este accesibil tuturor. poate sa-l acceseze orice copil si dupa aceea ne miram de ce au "materiale" stirile de la ora 5. dupa parerea mea(nu sunt in domeniu) incalca si anumite legi. una e libertatea de exprimare si alta e calomnia si bataia de joc. ma gandeam ca acest forum are anumite reguli, dar se pare ca nu le are sau nu sunt aplicate.

#47
ceacky

ceacky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 05.01.2006

 iou, on Feb 1 2006, 23:06, said:

pentru ca incalca multe reguli si oamenii ce au "7 ani de acasa" nu jignesc si nu fac amenintari. acest forum este accesibil tuturor. poate sa-l acceseze orice copil si dupa aceea ne miram de ce au "materiale" stirile de la ora 5. dupa parerea mea(nu sunt in domeniu) incalca si anumite legi. una e libertatea de exprimare si alta e calomnia si bataia de joc. ma gandeam ca acest forum are anumite reguli, dar se pare ca nu le are sau nu sunt aplicate.
Ca deschizator al temei ma vad obligat sa precisez ca am incercat de la bun inceput o discutie constructiva in acest sens, si in obiectul temei propuse, dar s-au lansat tot felul de injurii la adresa mea si cu oamenii canalelor nu pot sa dialoghez decat asa...
Scuze pentru cei ce s-au simtit ofensati, dar trebuia sa ma apar in felul in care m-au atacat...desii la inceput am luat-o usurel ceea ce se poate observa in primele replici date... :peacefingers:

#48
iou

iou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 04.06.2005

 ceacky, on Feb 2 2006, 00:20, said:

Ca deschizator al temei ma vad obligat sa precisez ca am incercat de la bun inceput o discutie constructiva in acest sens, si in obiectul temei propuse, dar s-au lansat tot felul de injurii la adresa mea si cu oamenii canalelor nu pot sa dialoghez decat asa...
Scuze pentru cei ce s-au simtit ofensati, dar trebuia sa ma apar in felul in care m-au atacat...desii la inceput am luat-o usurel ceea ce se poate observa in primele replici date... :peacefingers:
nu ziceam de tine. tu ai deschis un topic normal si au sarit unii de parca le-ai zis de mama. suntem toti romani si traim intr-o tara de kkt si ne facem viata complicata. asta e...

#49
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005

 iou, on Feb 1 2006, 23:24, said:

nu ziceam de tine. tu ai deschis un topic normal si au sarit unii de parca le-ai zis de mama. suntem toti romani si traim intr-o tara de kkt si ne facem viata complicata. asta e...
Unii sigur sunt si rromani :)
Si asa nu e mare diferenta.
Eu cand am spus de partea pozitiva a lui Hitler nu am fost catalogat nazist si extremist?  
Ma rog, discutia nu isi are rostul, ma duc definitiv pe alte threaduri mai interesante.
Pana una alta sanatate la toata lumea, indiferent de parerile sexuale, politice si religioase :)

#50
ceacky

ceacky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 05.01.2006

 landscape10, on Feb 1 2006, 23:28, said:

Unii sigur sunt si rromani :)
Si asa nu e mare diferenta.
Eu cand am spus de partea pozitiva a lui Hitler nu am fost catalogat nazist si extremist?  
Ma rog, discutia nu isi are rostul, ma duc definitiv pe alte threaduri mai interesante.
Pana una alta sanatate la toata lumea, indiferent de parerile sexuale, politice si religioase :)
Daca mai inainte m-ai facut sa rad cu lacrimi la topicul "gay", acum ma dau lacrimile...atata bunatate din partea ta? Dupa atatea balacareli prin namol? Ce rost va mai avea viatza mea de acum fara sa ma catalogheze cineva...sa ma "intineze", daca vrei totusi sa "ne lasi" mi-a facut placere polemica...see yaaa :peacefingers:

#51
Chelu

Chelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 21.12.2005
Sunt total impotriva interzicerii manelelor sau a oricarui gen muzical. fiecare are dreptul sa asculte ce vrea, chiar daca asculta niste tigani nespalati si cu 4 clase care canta despre Mercedes, aur, femei si bani. In schimb sunt pro organizarii unor concerte care sa promoveze restul de genuri muzicale, poate romanasul nostru "care este" manelist descopera un alt gen care ii place mai mult. Poate ca o campanie antimanele nu suna chiar asa de rau pana la urma... Imaginati-va: o gramada de oameni cu tricouri, pancarde si fluturasi pe care scrie frumos "Campanie antimanele organizata de oamenii cu creier" sau ceva de genul.

Mie unul o manea imi strica tot cheful de distractie la o petrecere. Muzica populara o accept, lautareasca chiar imi place la o bauta. Maneaua in schimb nu pot sa o inghit.

Pe final va transmit si voua o vorba de-a lui taica-miu: nu poti sa te caci in gustu' omului, da te poti caca in gura lui sa-i schimbi gustu'.

Sper ca tara asta sa se scape cat mai curand de retardatii cu 2 clase si mercedes. Pa!

#52
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,129
  • Înscris: 29.06.2005
Nu sunt printre cei care au organizat acea campanie insa citind topicul imi dau seama ca de fapt problema e alta.
Cred ca nu muzica in sine este blamata, ci atitudinea care o insoteste, faptul ca instiga la incultura si promoveaza idei foarte daunatoare pentru generatia tanara, care este foarte infuentabila.Din acest punct de vedere, campania mi se pare chiar necesara, poate ca ar trebui sa va amintesc ca in America, cel mai democrat stat al lumii ,au fost astfel de campanii impotriva muzicii rock cu tenta satanista sau care instiga la sinucidere, distrugere...
Democratia nu inseamna doar toleranta fata de orice, inseamna si curajul de-a protesta fata de orice.La fel cum e dreptul manelistilor sa-si asculte muzica si in spiritul ei sa se comporte ca infractori asa este si dreptul meu sa protestez fata de asta, atata timp cat nu incalc legea.

Generatia actuala de tineri, viitorul Romaniei este in proportie de 85% iubitoare de manele ca muzica si atitudine.E "cool" sa vorbesti cu accentul pe consoane, sa te iei de varstnici pe strada, sa-ti scuipi meduzele datorate fumatului in fata profesorilor sau de ce nu, sa-i iei la bataie, sa-ti petreci orele de curs in bar, cu o bere in mana "la o manea".
Ceilalti 15% sunte decisi sa emigreze.In conditiile astea, ma gandesc ca in 20 de ani societatea romaneasca va fi (si mai) distrusa. Si ma gandesc cu groaza la momentele cand voi avea 60 de ani si va trebui sa ies din casa pentru a cumpara o paine.....

Nu comparati minoritatea homosexualilor sau atitudinea fata de ei cu cea fata de manele.Homosexualii nu deranjeaza pe nimeni, se comporta ca oamenii normali, fac doar sex altfel.In intimitatea lor.Nu se iau de nimeni pe strada si nu incerca sa-si strige orientarea in gura mare....

La noi, democratia si libertatea au fost gresit intelese ca lene, ignoranta,bataie de joc, pasivitate.Viitorul suna rau....

#53
SETI

SETI

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 29.06.2005

 florinel, on Feb 2 2006, 09:19, said:

Homosexualii nu deranjeaza pe nimeni, se comporta ca oamenii normali, fac doar sex altfel.In intimitatea lor.Nu se iau de nimeni pe strada si nu incerca sa-si strige orientarea in gura mare....

florinel nebunatica mica ce esti...

#54
luxten

luxten

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 34
  • Înscris: 31.01.2006

 landscape10, on Feb 1 2006, 23:28, said:

Unii sigur sunt si rromani :)
Si asa nu e mare diferenta.
Eu cand am spus de partea pozitiva a lui Hitler nu am fost catalogat nazist si extremist?  
Ma rog, discutia nu isi are rostul, ma duc definitiv pe alte threaduri mai interesante.
Pana una alta sanatate la toata lumea, indiferent de parerile sexuale, politice si religioase :)
rromi tinere, rromi
grupul de rromi manelisti, homosexuali afiliati la "careul de asi" iti multumeste si-ti ureaza avelo baftalo!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate