Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Modulator FM - informatii si pareri

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
195 replies to this topic

#163
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Astăzi am meșterit un modulator din 2007 care nu mai avea caroserie și stătea intrun pahar. Surpriza când sa îl conectez magistrala de comunicare de la modulator la emisie ruptă. A trebuit să o refac cap coada cu statia de lipit.
Modulator 2007
Emisie hy1418
MP3 player 999 melodii
Ieșire aprox 15mw
.....

Attached Files



#164
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Mai recomand un modulator... Connecting people ... Surpriza. Astăzi o să îi fac rewiev. E de nota 10 soundul pe bass medii și înalte. Calitate finlandeză deci euro nu china.
Deci acest modulator e pentru telefon mobil plus 12v și ieșire încărcător telefon connecting people. Așa scriu până îi fac rewiev. Hahahaha

#165
insbyr

insbyr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 02.07.2014

 Zvartoshu, on 27 aprilie 2018 - 09:09, said:

Mai recomand un modulator... Connecting people ... Surpriza. Astăzi o să Ă®i fac rewiev. E de nota 10 soundul pe bass medii și Ă®nalte. Calitate finlandeză deci euro nu china.
Deci acest modulator e pentru telefon mobil plus 12v și ieșire Ă®ncărcător telefon connecting people. Așa scriu până Ă®i fac rewiev. Hahahaha

Detalii..pls

#166
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Este vba de modulare tul Nokia... Este primul modulator cu TXCO după belkiny dar și cu codare stereo făcută prin divizarea lui 7.6mhz. tot cu 7.6 funcționează și pll și limiterul. Deci un modulator de nota 10 la fel că belkin. Intrarea este cu deparazitare fata de modulatoarele standard. TXCO e făcut din trz care îl dețin integratele BH. Pll e făcut din un cmos. Afișajul vine la cmos pe o magistrală separata. Deci din un foc e pe mulți magistrala.
Puterea lui Nokia 119 este de maxim 20mw. Antena este pusă lângă cablurile de plus minus care vine spre baza. De aceea iau pus 1m de fir că sa acopere corect banda fm. Cine are răbdare da un calcul per un baston și poate pune între 68cm spre 79 cm distanta.

#167
insbyr

insbyr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 02.07.2014
Salutare. Imi poate recomanda cineva un modulator bun-f bun? As vrea sa fie cu bluetooth. Multumesc!

#168
mad_juni

mad_juni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.09.2009
Salut, dupa lungi cautari, aruncat banii pe fel si fel de modulatoare si citit peste tot, ieri am cumparat de pe olx un modulator FM cu bluetooth, se numeste T11. Are afisaj pe care poti vedea toate informatiile despre melodie/artist, navigare usoara prin rotita, usb charge 2.1A, incarca destul de bine citeste de pe usb, card sd, auxiliar si cel mai important are o calitate a sunetului foarte buna. Am pe telefon youtube facut sa mearga in background si dau muzica direct din telefon, conversatii, gps, totul prin bluetooth.

Edited by mad_juni, 19 May 2018 - 10:31.


#169
insbyr

insbyr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 02.07.2014

 mad_juni, on 19 mai 2018 - 10:30, said:

Salut, dupa lungi cautari, aruncat banii pe fel si fel de modulatoare si citit peste tot, ieri am cumparat de pe olx un modulator FM cu bluetooth, se numeste T11. Are afisaj pe care poti vedea toate informatiile despre melodie/artist, navigare usoara prin rotita, usb charge 2.1A, incarca destul de bine citeste de pe usb, card sd, auxiliar si cel mai important are o calitate a sunetului foarte buna. Am pe telefon youtube facut sa mearga in background si dau muzica direct din telefon, conversatii, gps, totul prin bluetooth.

Acesta? Modulator FM Auto Hands Free T11 cu Bluetooth, Citire USB si MicroSD Mp3 Player


#170
mad_juni

mad_juni

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 11.09.2009
Cred ca da, un băiat de prin Salajan, l-am putut testa înainte să-l cumpăr.  Azi am instalat newpipe, o aplicatie prin care pot asculta muzică de pe Youtube fără a mai tine ecranul aprins, foart utilă si nu trebuie root la telefon,  nu se găsește în G play , am descarcat apk de pe net.

Edited by mad_juni, 21 May 2018 - 17:00.


#171
MCS_FM_DX

MCS_FM_DX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 06.05.2018
Am un modulator Myria MY2101, și pot spune ca e un modulator ok. L-am modificat la USB ca sa îl pot lega la un adaptor de 5V și i-am pus ca și antena un fir. Acoperă cam 300m in vest și 70-100 in sud. Acesta a fost doar un proiect deoarece îl văzusem in magazin și ma gândisem sa îl cumpăr și sa încerc sa il modific.
Singurul lucru enervant este ca se aude un High pitch pe fundal, dar e greu sa îl auzi atunci când cânta o melodie.

#172
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Atentie la aceste modulatoare. Se gasesc pe la Auchan dar sunt sub orice critica:
Attached File  20180920_080622.jpg   354.85K   22 downloads

#173
dxfmpanciu

dxfmpanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,201
  • Înscris: 31.10.2017
Haha din astea le găsești si la magazinul chinezesc si Carrefour. Cele mai bune modulatoare de buget sunt Myria si Eboda.

#174
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Altex cumva?

Am mai vazut o panarama chinezeasca ce functioneaza pe principiul heavy rotation, din 2000 de melodii repeta in disperare cele ce incep cu litera A sau B.

#175
dxfmpanciu

dxfmpanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,201
  • Înscris: 31.10.2017
Myria se găsește la Altex, pe cât Eboda la mai multe magazine.

#176
dxfmpanciu

dxfmpanciu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,201
  • Înscris: 31.10.2017
Cel mai bun modulator de buget este asta :
https://altex.ro/mod...103-usb-card-sd

Am vazut ca la Altex mai sunt ceva modulatoare pe nume Tellur , alea sunt petarde , nu vi le recomand , l-am testat la un prieten.

Mai erau si Promate,alea da sunt excelente , la astea nu am de criticat.Promate este un producator excelent , am o gramada de produse de la ei si sunt multumit.

#177
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,704
  • Înscris: 25.11.2014
Eu mi-am luat din China modulatorul. Până la el am avut altele de prin Altex. Se aude mai bine ca alea de 60 de lei. Un singur dezavantaj are. Nu are telecomanda, dar în rest e peste ce găsești mai scump în Romania, iar Bass-ul rupe grav și claritatea e super.

https://s.click.alie....com/e/cbqitves


#178
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View PostZvartoshu, on 02 mai 2018 - 19:15, said:

Este vba de modulare tul Nokia... Este primul modulator cu TXCO după belkiny dar și cu codare stereo făcută prin divizarea lui 7.6mhz. tot cu 7.6 funcționează și pll și limiterul. Deci un modulator de nota 10 la fel că belkin. Intrarea este cu deparazitare fata de modulatoarele standard. TXCO e făcut din trz care îl dețin integratele BH. Pll e făcut din un cmos. Afișajul vine la cmos pe o magistrală separata. Deci din un foc e pe mulți magistrala.
Puterea lui Nokia 119 este de maxim 20mw. Antena este pusă lângă cablurile de plus minus care vine spre baza. De aceea iau pus 1m de fir că sa acopere corect banda fm. Cine are răbdare da un calcul per un baston și poate pune între 68cm spre 79 cm distanta.


Un link te rog ? Nu reusesc sa gasesc, si tare as vrea sa cumpar unul

#179
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
https://m.olx.ro/ofe...ia-ID4ybLi.html

#180
alamic05

alamic05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 31.12.2008
Ce parere ai de CA-300? am gasit pe ebay destul de ieftin si nou nout!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate