Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 

Motorola Moto G4 & G4 Plus

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1614 replies to this topic

#1171
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016

View Posttudorrr92, on 30 august 2017 - 21:52, said:

Da,am G4 plus cu display LGD.Nu e extrem de deranjant mai ales că LCD-ul își revine după o perioada de stand by, totuși e o problema.Am să încerc și eu cu Twilight, mulțumesc.
Cum e cu burn-in ul,ai rezolvat cu twilight?eu nu mai am probleme de când am instalat o!

#1172
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,397
  • Înscris: 06.02.2008
Cam indolenți cei de la Lenovo. Problema e arhicunoscută la Moto G4 și G4 plus. Folosim aplicații să o rezolvăm când puteau să umble puțin la kernel, să scoată un update și să regleze iluminarea celulelor. Na, poate își spală păcatul și ne livrează Oreo.

#1173
tudorrr92

tudorrr92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 24.11.2014

View PostTherockstar, on 06 septembrie 2017 - 12:46, said:

Cum e cu burn-in ul,ai rezolvat cu twilight?eu nu mai am probleme de când am instalat o!
Salut,da multumesc.Când am aplicația activă nu mai apare burn-ul.Insa o folosesc mai mult seara,cand am timp de stat pe telefon și mai mult pentru filtrul ăla de lumina albastră.Ziua se vede rău nuanța aia roșiatică.

#1174
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,397
  • Înscris: 06.02.2008

View Posttudorrr92, on 06 septembrie 2017 - 22:33, said:

Salut,da multumesc.Când am aplicația activă nu mai apare burn-ul.Insa o folosesc mai mult seara,cand am timp de stat pe telefon și mai mult pentru filtrul ăla de lumina albastră.Ziua se vede rău nuanța aia roșiatică.
Nu e nevoie să ții aplicația cu tenta roșiatică. Totul ține de "screen dim" ala diminuează iluminarea celulelor, fără să afecteze culorile. Uite setările mele, le postasem și cu ceva pagini în urmă

[ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170906/929d265e3fd7f72ffee2f44d7b9346e6.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1175
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.02.2014
Se poate elimina acea bara de sus cu Google?

#1176
motopanzer

motopanzer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 01.09.2009

View PostEpidaurus, on 07 septembrie 2017 - 09:18, said:

Se poate elimina acea bara de sus cu Google?
Nu. Dar îți poți schimba launcher-ul, la Nova poți elimina aceea bară Google, care sincer și pe mine mă disperă.

#1177
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008

View PostEpidaurus, on 07 septembrie 2017 - 09:18, said:

Se poate elimina acea bara de sus cu Google?
Da, se poate și e foarte simplu
https://askit.ro/sol...le-din-android/

http://www.noobz.ro/...iphone-si-ipad/
https://www.androidp...roid-homescreen

#1178
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,397
  • Înscris: 06.02.2008

View PostEpidaurus, on 07 septembrie 2017 - 09:18, said:

Se poate elimina acea bara de sus cu Google?
Cum ți s-a spus, folosește alt launcher. Bara aia de căutare și icoanele mari ca pentru chiori strică launcherul de la Google.

#1179
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.02.2014

View Postnick5roo, on 07 septembrie 2017 - 14:21, said:


Am incercat dar degeaba. Nu imi apar meniurile cum sunt acolo. Se pare ca depinde si de marca telefonului. Toate acele setari prezentate in link-urile date merg pana la android 6.X.

View Postcaiuscorneliu, on 07 septembrie 2017 - 14:49, said:

Cum ți s-a spus, folosește alt launcher. Bara aia de căutare și icoanele mari ca pentru chiori strică launcherul de la Google.

Am sa incerc nova .

Multumesc,

Edited by Epidaurus, 07 September 2017 - 16:00.


#1180
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,854
  • Înscris: 27.09.2008
Mai nou de la android 6,7 google search este setare ascunsă. Trebuie să cauți o modalitate de a accesa acea setare să o oprești. De obicei acum apare în Google now, vedeți în setări google now dacă aveți.

#1181
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,397
  • Înscris: 06.02.2008
Bara de căutare de care întreba colegul nu poate fi dezactivată fiind parte integrantă a Google Now Launcher. Nu e un simplu widget. Alt launcher e soluția.

#1182
gradulian

gradulian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 05.03.2014

View PostEpidaurus, on 07 septembrie 2017 - 15:58, said:


Am incercat dar degeaba. Nu imi apar meniurile cum sunt acolo. Se pare ca depinde si de marca telefonului. Toate acele setari prezentate in link-urile date merg pana la android 6.X.



Am sa incerc nova .

Multumesc,
Poți încerca Arrow Launcher.

#1183
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,397
  • Înscris: 06.02.2008
Nu mai pun că ultimul update la Google Now Launcher a fost scos acum fix doi ani de zile. Practic l-au abandonat si s-au concentrat pe Pixel Launcher.
Imi placea doar slide-ul spre cardurile Google. Dar nu e bai, tin apăsat pe tasta home si tot acolo ajung. În rest icoanele mari si bara aia de căutare ce nu poate fi dezactivată erau aiurea. De aia sunt pe Nova Prime.

Edited by caiuscorneliu, 07 September 2017 - 20:58.


#1184
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Nu merge sa o dai la "gunoi"?

#1185
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,397
  • Înscris: 06.02.2008
Nu merge, că nu e widget. Răspundeam unui coleg, eu nu mai folosesc demult Google Now Launcher.

#1186
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008
Corect, am trecut de pe Nova pe Google si nu mai merge stearsa bara.

#1187
uNNNk

uNNNk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 04.11.2014

View Postcaiuscorneliu, on 07 septembrie 2017 - 20:54, said:

Nu mai pun că ultimul update la Google Now Launcher a fost scos acum fix doi ani de zile. Practic l-au abandonat si s-au concentrat pe Pixel Launcher.
Imi placea doar slide-ul spre cardurile Google. Dar nu e bai, tin apăsat pe tasta home si tot acolo ajung. În rest icoanele mari si bara aia de căutare ce nu poate fi dezactivată erau aiurea. De aia sunt pe Nova Prime.

Daca zici de swipe la dreapta pe primul ecran pentru a intra in aplicatia "Google", se poate pune si pe Nova. Uite aici link spre pagina oficiala : https://help.teslaco...om/nowcompanion

Edited by uNNNk, 08 September 2017 - 14:17.


#1188
Adelin-Marius

Adelin-Marius

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 12.03.2017
Hey ,de curand(2 luni) mi-am achizitionat un moto g4 si am avut probleme cu "ghost touching ",sau cum i se mai spune ...Ideea este ca pana acum imi facea figuri doar cand il foloseam in timpul incarcarii (cu cat incarcatorul este mai puternic cu atat mai ....rau sa spun asa ),acum recent mi-a mai facut fara sa il incarc ,random .Ar trebui sa il trimit in garantie ,fiindca am auzit ca este o problema comuna.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate