Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Campionatul Mondial de Snooker 2016

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
Meciurile pot fi urmarite, ca de obicei, pe canalele Eurosport 1 si 2.
Anul acesta premiul in bani acordat campionului mondial este de 330.000 de lire sterline.

Multe surprize in primele 4 zile ale turneului.
Deja au parasit competitia Stuart Bingham, Shaun Murphy (finalistii de anul trecut), Stephen Maguire si Neil Robertson.

Se anunta o editie interesanta, la finalul careia sper ca Ronnie sa devina pentru a sasea oara campion mondial.

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
este si online? ca as face oleaca de loc in program pt a viziona ceva meciuri de snooker

#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,031
  • Înscris: 07.11.2006
Meciurile pot fi urmarite, ca de obicei, pe canalele Eurosport 1 si 2 si Eurosport Player.

Daca-i pana acolo,eu sper ca Higgins va ajunge campion mondial.

ps.
Din cei patru jucatori preferati de mine,el singur a ramas "in viata".Ceilalti trei,din pacate eliminati,sunt:Bingham,Murphy si Robertson.
Pe Ronnie nu-l putem baga la preferati sau favoriti.El oricum joaca altceva.Cand e in forma sau doreste victoria,nu are adversar.Este unic.

Iar cand este plictisit sau indiferent,devine de-a dreptul nesuferit.Dar asta-i apanajul "geniilor".

#4
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
Judd Trump, dar probabil trebuie sa se maturizeze oleaca. daca-i in forma e de neoprit si stilul ofensiv e spectaculos.

#5
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
roonie a avut anul trecut parca o greata in el, de a fost eliminat inca din sferturi, si-a bagat p... la propriu

meciul care mi-a placut cel mai mult, a fost cel a lui roonie cu ding, cand ding l-a batut pe roonie in prima sa competitie la profesionisti. atunci a luat ding titlul.

au trecut ceva ani, sa fi fost vreo 4 cred.

player e cu abonament, nu este efectiv online, asa ca tot degeaba. nu platesc abonament ca sa vad cateva meciuri

#6
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
Puteți să urmăriți online aici :
1. http://snookerroom.tv/live/

2. https://www.filmon.c...roup/uk-live-tv Alegeți BBC1 sau BBC2 în funcție de programul meciurilor.

P.S. Nu credeam că mai este cineva aici pe forum interesat de Campionatul Mondial.

P.S.2 @Dany_Darke: Au trecut 10 ani de zile de atunci (dacă te referi la finala din 2006 a Trofeului Irlandei de Nord) Posted Image

#7
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
serios? inseamna ca au trecut atat de multe, incat am pierdut sirul evenimentelor. posibil sa fi fost 10 ani de atunci. nu-mi vine sa cred cum a trecut vremea.

#8
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
Ma uit la Trump-Ding. Nu stiu de ce dar ma irita la maxim mancatorii astia de orez din snooker. Dupa ce ca-s peste tot evident ca au aparut si in snooker.

Mi-ar placea o finala O'Sullivan-Higgins, ar fi un spectacol.

Edited by Bucifon, 24 April 2016 - 21:23.


#9
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
A plecat si Ronnie... tocmai acum s-a gasit Barry Hawkins sa obtina a doua victorie din cariera in fata lui O'Sullivan.

Dintre favoritii mei a mai ramas in competitie Mark Williams.

#10
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

View Postoctav727, on 25 aprilie 2016 - 23:15, said:

A plecat si Ronnie... tocmai acum s-a gasit Barry Hawkins sa obtina a doua victorie din cariera in fata lui O'Sullivan.
A avut șansa lui, Ronnie, în jocul decisiv. Oricum, grozav joc, pe parcursul celor 3 sesiuni nivelul de joc a fost la cele mai înalte cote de ambele părți.
Am putea să avem o semifinală Williams vs Higgins, ca în vremurile bune, dar cred că Ding se va opune.
De cealaltă parte a tabloului Selby ar trebui să ajungă în finală fără prea mari probleme.

#11
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012

View Postmircea21, on 25 aprilie 2016 - 23:38, said:

De cealaltă parte a tabloului Selby ar trebui să ajungă în finală fără prea mari probleme.
Kyren Wilson a jucat bine pana acum iar Selby nu prea e in forma. Poate ca vom avea parte de o noua surpriza.

Edited by octav727, 26 April 2016 - 00:13.


#12
bankrupt

bankrupt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 457
  • Înscris: 05.10.2015
Finala, Selby v Ding, destul de stransa.

#13
Rundas

Rundas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 22.07.2013
Selby, noul și vechiul campion!

Felicitări, chiar dacă sunt conștient că nu va citi asta pe SP :D

#14
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008
Frumos meci. Felcitari, chiar daca mi-a placut mai mult asiaticul.

#15
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,031
  • Înscris: 07.11.2006
Mark Selby,Ding Junhui,Marco Fu,Alan McManus.Careul de asi 2016.

Judd Trump,Ronnie O'Sullivan,John Higgins,Shaun Murphy.Careul de asi eliminat.

Nu degeaba Selby este demult numarul unu mondial.Este cel mai tactic jucator din circuitul mondial.Din acest motiv,finala nu a fost spectaculoasa in sensul dorit de multi,fiind o cursa de urmarire bazata pe multe greseli de ambele parti.
Finala de anul trecut ,de exemplu, a fost mult mai "vizibila",mai dramatica.
Iar cea din 2014 a aratat un Selby ajuns la apogeu,iar ceea ce este azi de acolo i se trage,acolo a inceput.
Selby a fost mai complet in 2014,dar a meritat si acum victoria.A fost mai constant si a gresit decisiv mai putin.
Ding s-a hazardat prea mult,contrar obiceiurilor lui.Poate faptul ca acasa,in CHINA, ~ 370 de milioane de compatrioti ii urmareau evolutia l-a facut sa fie mai incisiv.Cred ca daca nu era cu Selby in finala ar fi castigat,indiferent cine ar fi fost acel jucator.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate