Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Femeile n-au voie să iasă prin altar nici dacă arde biserica

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
107 replies to this topic

#91
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Le dai aghiazma si ii pui in genunchi sa se inchine la icoane :lol: :lol: :lol:

Si-i prostesti ca tu detii niste taine pe care nu le poti arata din Scriptura, deoarece tu le-ai descoperit prin "se zice ca". Si esti beton. Mai dai sa suga si un deget de mort, pentru ca sa se mantuie si sa aiba sanatate si gata! :lol: :lol: Si neaparat sa-i inveti sa-i ceara lu' shashiu cu farfurie in cap si lu' cucoana cu copil in brate mantuire.

#92
Legine

Legine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,968
  • Înscris: 26.12.2015

 zexelica, on 09 mai 2016 - 10:18, said:

Le dai aghiazma si ii pui in genunchi sa se inchine la icoane :lol: :lol: :lol:

Si-i prostesti ca tu detii niste taine pe care nu le poti arata din Scriptura, deoarece tu le-ai descoperit prin "se zice ca". Si esti beton. Mai dai sa suga si un deget de mort, pentru ca sa se mantuie si sa aiba sanatate si gata! :lol: :lol: Si neaparat sa-i inveti sa-i ceara lu' shashiu cu farfurie in cap si lu' cucoana cu copil in brate mantuire.

Serios intreb: daca se intalnesc patru si afirma ca sunt in numele lui Dumnezeu rezulta ca mint?

#93
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 Legine, on 09 mai 2016 - 10:49, said:

Serios intreb: daca se intalnesc patru si afirma ca sunt in numele lui Dumnezeu rezulta ca mint?
Pot ei sa afirme cat vor. Si iehovistii afirma, si adventistii si penticostalii....... Si? Raman cu afirmatiile. Doctrina te arata.

2 Ioan 1

9. Oricine o ia inainte, si nu ramane in invatatura lui Hristos, n-are pe Dumnezeu. Cine ramane in invatatura aceasta are pe Tatal si pe Fiul.

Edited by zexelica, 09 May 2016 - 11:11.


#94
Legine

Legine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,968
  • Înscris: 26.12.2015

 zexelica, on 09 mai 2016 - 11:10, said:


Pot ei sa afirme cat vor. Si iehovistii afirma, si adventistii si penticostalii....... Si? Raman cu afirmatiile. Doctrina te arata.

2 Ioan 1

9. Oricine o ia inainte, si nu ramane in invatatura lui Hristos, n-are pe Dumnezeu. Cine ramane in invatatura aceasta are pe Tatal si pe Fiul.

De ce ocolesti raspunsul la o intrebare foarte precisa: Se pot aduna in numele lui Iisus mai mult de DOI sau TREI oameni? Da sau nu.

#95
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007

 Legine, on 10 mai 2016 - 09:28, said:

De ce ocolesti raspunsul la o intrebare foarte precisa: Se pot aduna in numele lui Iisus mai mult de DOI sau TREI oameni? Da sau nu.

Normal. Eu doar ti-am precizat ca scrie "doi sai trei" ca sa fii exact.

Iar afirmatia nu e suficienta.

Edited by zexelica, 10 May 2016 - 10:37.


#96
Legine

Legine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,968
  • Înscris: 26.12.2015

 zexelica, on 10 mai 2016 - 10:36, said:



Normal. Eu doar ti-am precizat ca scrie "doi sai trei" ca sa fii exact.

Iar afirmatia nu e suficienta.

Multumesc.

#97
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Hai sa gandim altfel. Dne fereste, ia foc biserica. Normal, tipete, imbulzeala, disperare.
Fiind cu capul pe umar, desi sunt femeie, eu ies prin  altar. Si traiesc ...
Ce beep mea imi face dupa popa? Chiar are curajul sa ma certe pt ca am supravietuit?
Pai nu din bani mei pe care ii voi dona nu va trai si el?

#98
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,556
  • Înscris: 16.03.2004

 Prien, on 10 mai 2016 - 13:20, said:

Hai sa gandim altfel. Dne fereste, ia foc biserica. Normal, tipete, imbulzeala, disperare.
Fiind cu capul pe umar, desi sunt femeie, eu ies prin  altar. Si traiesc ...
Ce beep mea imi face dupa popa? Chiar are curajul sa ma certe pt ca am supravietuit?
Pai nu din bani mei pe care ii voi dona nu va trai si el?

Pe urma le-a zis: "Cine dintre voi, daca-i cade copilul sau boul in fantana, nu-l va scoate indata afara, in ziua Sabatului?" (Luc.14:5)

#99
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Insa comunicatul Patriarhiei nu e din VT sa zici ca a venit Isus si a rescris regulile.

#100
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,556
  • Înscris: 16.03.2004

 Mizu, on 10 mai 2016 - 13:29, said:

Insa comunicatul Patriarhiei nu e din VT sa zici ca a venit Isus si a rescris regulile.
Principiul enuntat de Domnul Isus acesta este, ca viata intotdeauna primeaza.

#101
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Duci discutia pe alt fagas. Marioara din Poienile de sub Codru care are doua clase si n-a citit Biblia ce stie sa faca daca nu sa asculte de indicatiile preotului? Iar preotul asa a primit ordine, sa nu iasa femeile prin altar nici de arde biserica.

#102
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,556
  • Înscris: 16.03.2004

 Mizu, on 10 mai 2016 - 13:56, said:

Duci discutia pe alt fagas. Marioara din Poienile de sub Codru care are doua clase si n-a citit Biblia ce stie sa faca daca nu sa asculte de indicatiile preotului? Iar preotul asa a primit ordine, sa nu iasa femeile prin altar nici de arde biserica.
Daca arde biserica, nu o sa mai tina nimeni cont de aceasta regula, nici preotul. Vor fugi toti ca sa-si scape viata, fiecare pe unde poate!

#103
Legine

Legine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,968
  • Înscris: 26.12.2015

 Mizu, on 10 mai 2016 - 13:56, said:

Duci discutia pe alt fagas. Marioara din Poienile de sub Codru care are doua clase si n-a citit Biblia ce stie sa faca daca nu sa asculte de indicatiile preotului? Iar preotul asa a primit ordine, sa nu iasa femeile prin altar nici de arde biserica.

Ei, n-are voie in altar. Pai cine sterge praful si curata panzele de paianjeni? :huh:

#104
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 dark, on 10 mai 2016 - 14:11, said:


Daca arde biserica, nu o sa mai tina nimeni cont de aceasta regula, nici preotul. Vor fugi toti ca sa-si scape viata, fiecare pe unde poate!
Asa crezi tu, sunt destul de multi indoctrinati incat sa moara arsi de vii, decat sa ajunga in flacarile vesnice ale iadului...

#105
Legine

Legine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,968
  • Înscris: 26.12.2015

 Cr1spy, on 10 mai 2016 - 18:58, said:


Asa crezi tu, sunt destul de multi indoctrinati incat sa moara arsi de vii, decat sa ajunga in flacarile vesnice ale iadului...
Asta nu poti afirma decat daca ai facut/faci si tu parte din ei...:roflmaofast:

Edited by Legine, 10 May 2016 - 20:10.


#106
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 Legine, on 10 mai 2016 - 20:10, said:


Asta nu poti afirma decat daca ai facut/faci si tu parte din ei...:roflmaofast:
Ce logica grozava ai ! Cred ca pe topicul asta, nu scapi o ocazie sa o afisezi...

#107
Legine

Legine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,968
  • Înscris: 26.12.2015

 Cr1spy, on 10 mai 2016 - 22:07, said:


Ce logica grozava ai ! Cred ca pe topicul asta, nu scapi o ocazie sa o afisezi...

Dap! :)

#108
altnume

altnume

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 30.01.2010

 Prien, on 10 mai 2016 - 13:20, said:

Hai sa gandim altfel. Dne fereste, ia foc biserica. Normal, tipete, imbulzeala, disperare.
Fiind cu capul pe umar, desi sunt femeie, eu ies prin  altar. Si traiesc ...
Ce beep mea imi face dupa popa? Chiar are curajul sa ma certe pt ca am supravietuit?
Pai nu din bani mei pe care ii voi dona nu va trai si el?
Iadul stie de tine.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate